Mnohé hráče Daily Fantasy (ano, také se hlásím) to překvapilo a také dost zkazilo plány v turnajích. Útočník Tottenhamu Harry Kane se v prvních třech zápasech Premier League (Newcastle, Chelsea, Burnley) ještě neprosadil, přestože nevynechal ani minutu. Máme ho z našeho DFS radaru ztratit? Podrobná analýza nám dává jasnou odpověď: NE!

Jak vyplývá ze statistik portálu Fantasy Football Scout, který se zabýval kompletním nepříliš povedeným začátkem Tottenhamu, Harry Kane se sice trápí v zakončení, ale jinak se výrazně nezměnil. Právě naopak. Do zakončení se totiž anglický reprezentant dostává ještě častěji než v minulosti.

Nechme promluvit čísla. Kane zaznamenal za 3 zápasy hned 24 střel. To je po prvních třech zápasech jednoznačně nejvíce za poslední roky v porovnání se všemi ostatními hráči. Do této chvíle bylo maximum 17 střel (Luis Suárez 2012/13, Wayne Rooney 2011/12 a Jermain Defoe 2012/13).

Výrazný vzestup je to také oproti minulým ročníkům Harryho Kanea. Za poslední tři sezony totiž kanonýr Spurs vypálil v zápase průměrně 3,7 střel. Nyní je po prvních třech kolech na rovných 8. To je obrovské číslo. Kdyby si udržel střeleckou formu z minulých let, už nyní by měl na svém kontě 5 branek.

GRAFIKA: 24 střel Harryho Kanea za tři zápasy PL (zdroj: fantasyfootballscout.co.uk)

Jenže nedal ani jednu. Pokud ale prozkoumáme všechny možné ostatní vlivy, jasně nám vyplývá, že se v Tottenhamu nic extra nezměnilo. Pochettinův tým si zatím vytváří v průměru 16 šancí zápas, což je nejvíce v Premier League a více než v minulé sezoně (14,8).

Tím se ukazuje, že ani Wembley nemá na ofenzivu Tottenhamu zatím výrazně negativní vliv. Pokud porovnáme průměrné statistiky z dvou zápasů na anglickém národním stadionu a minulou sezonu na White Hart Lane, vychází nám z toho aktuální sezona dokonce lépe. Spurs si nejen vytvářejí více šancí, ale také více drží míč a mají ho častěji v pokutovém území soupeře, tedy v klíčové části hřiště pro střílení gólů.

Tottenham má sice horší defenzivní statistiky než v minulém ročníku, ofenziva ale na první pohled funguje. A při pohledu na statistiky Harryho Kanea se zdá, že nepříjemná nula v kolonce gólů je u něj spíše smůlou. I vzhledem k tomu, jak se na hřišti prezentuje, se dá čekat, že to kanonýr brzy prolomí.

Pro hráče Daily Fantasy zatím není příliš důvodů Kanea zavrhnout, naopak s ním musíme nadále počítat. V příštím kole to každopádně snadné mít nebude, protože Tottenham jede na půdu Evertonu, kde se domácí prezentují tradičně pevnou defenzivou.

Originální článek si můžete přečíst ZDE>>>