Atlético Madrid postihla velmi nepříjemná novinka, klub vyfasoval zákaz přestupů a nebude tak moci do ledna 2018 přivést žádnou posilu. Na druhou stranu kvůli tomu zůstal elitní kanonýr Antoine Griezmann, který nechtěl oblíbený klub opustit v těžkou chvíli. A jsou tu ještě další možnosti.

Atlétiku se totiž vrátí několik hráčů z hostování. Ti mohou oblékat v příští sezoně dres madridského klubu bez problémů. Kteří by mohli reálně pomoci? Zaměřili jsme se na ně i pohledem Daily Fantasy.

Luciano Vietto

Útočník, 23 let
Odkud se vrací: Sevilla

Očekávalo se, že se v Atlétiku prosadí dříve, nakonec ale odešel na roční hostování do Sevilly. Teď bude mít šanci, i když díky setrvání Griezmanna madridský klub zase tak moc bota v útoku netlačí. Kevina Gameira nicméně tížily zdravotní problémy a Fernando Torres už šel s výkonností trochu dolů.

Vietto prožil v Seville slušný ročník, ve kterém každopádně střídal lepší časy s těmi horšími. Konkurence v útoku totiž byla vysoká a tak odehrál mladý Argentinec v La Lize 21 zápasů (14x v základu) a 4 utkání v Lize mistrů. Celkem nastřílel 7 branek a přidal 4 asistence. Celkově pak vytvořil 20 šancí pro své spoluhráče.

Ačkoliv měl v minulé sezoně o něco horší statistiky než jeho noví konkurenti v boji o sestavu (Griezmanna jsem úmyslně vynechal, protože ten má své místo jisté), věřím, že Vietto může Atlétiku pomoci. Minimálně mu rozšíří možnosti v ofenzivě.

Diogo Jota

Křídlo / ofenzivní záložník, 20 let
Odkud se vrací: Porto

Atlético za tehdy devatenáctiletý talent zaplatilo přes 7 milionů eur a poslalo ho na rok na zkušenou do Porta. A tam se Jota předvedl neskutečně. I přes svůj věk se stal hned důležitým hráčem týmu, který bojoval o ligový titul. Ostatně statistiky mluví jasně.

Jota odehrál v portugalské lize 27 zápasů (15x v základu) a dokázal nastřílet 8 branek (3. nejvíce v týmu). K tomu navíc připojil 5 asistencí (3. nejvíce v týmu). Jeho sebevědomí dokazovala i častá střelba. Přestože v počtu odehraných minut byl v týmu až na 10. místě, v počtu střel (59) byl druhý za vrchním kanonýrem André Silvou. Navíc byl poměrně přesný, 63% jeho střel mířilo do branky.

Pro Atlético musí být Jota velmi zajímavým hráčem. Už proto, že dokáže nastoupit na křídle na obou stranách i jako tvůrce hry pod hrotovým útočníkem. Pokud Jotu srovnáme za minulou sezonu například s křídelníkem Nicolasem Gaitánem, který do hlavního města Španělska přestoupil jako hvězda, mladík ho převyšuje. A stejně tak například Saúla, který přitom patřil do základní sestavy a celkově byl hodně chválený. Musíme samozřejmě mít na paměti, že úroveň portugalské ligy je nižší než u španělské, přesto je Jota borcem s velkým potenciálem.

Santos Borré

Útočník, 21 let
Odkud se vrací: Villarreal

Tohle je zatím spíše sázka do budoucna. Borré byl i v týmu Villarrealu „jen“ žolíkem. Na druhou stranu, tuto roli plnil velmi zdatně. Za 370 minut v La Lize vstřelil 2 góly. Zajímavostí je, že z jeho 11 střel mířilo hned 10 na branku. V tomto směru byl tedy velmi efektivní. Připsal si také jednu asistenci.

Svou efektivitu ovšem dokázal i v Evropské lize. V té odehrál pro změnu 386 minut a rovněž dokázal dát 2 góly. A z jeho 11 střel trefilo branku 8, což jen dokazuje Borrého velmi dobrou efektivitu.

Jak jsem již naznačil, těžko počítat s tím, že by Borré odehrál v Atlétiku většinu zápasů. Je také klidně možné, že ho madridský klub pošle na další hostování. Pokud si ho ovšem trenér Diego Simeone ponechá jako žolíka, klidně se to může vyplatit. I přes velkou konkurenci. Borré totiž potenciál střílet góly má!

Theo Hernández na odchodu

Vůbec největší posilou by byl pro Atlético jednoznačně návrat levého obránce Thea Hernándeze, který zazářil na hostování v Alavésu. Jenže všechno nasvědčuje tomu, že v týmu Diega Simeoneho nezůstane. Ve smlouvě má totiž výstupní klauzuli a tu chtějí zaplatit velkokluby v čele s Realem Madrid. Právě tam by měl podle posledních informací Theo brzy zamířit.