Bankroll management

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Ať už chcete DFS hrát pro zábavu nebo máte vyšší ambice a přemýšlíte o hlubším proniknutí do hry a následném poloprofesionálním nebo dokonce profesionálním hraní, vždy byste měli mít na paměti, že správný bankroll management je základ úspěchu. Pro druhý případ přímo nezbytný, aby jste mohli uvažovat, že si kdy budete hraním DFS vydělávat peníze.

Vzhledem k faktu, že v mnoha turnajích se neumístíte na placených příčkách, a vlastně ve větším množství případů svůj vklad prohrajete, než vyhrajete, je zvládnutí správného bankroll managementu velice důležité. Ale pokud se vám to podaří (a budete se zlepšovat i ve hře), pak vaše výhry budou vyšší než prohry a poroste tak i vaše winrate.

Typologie hráčů

Hráči, s kterými se můžete ve hrách potkat, se často řadí do těchto 3 kategorií:

  1. Hráč, který se řídí mottem „Všechno nebo nic.“ – typický příklad gamblera v rámci DFS her. Tito hráči se většinou o sport příliš nezajímají, jejich hlavním motivem hry jsou peníze. Pravděpodobně někde slyšeli o velkých výhrách a chtějí taky vyhrát milionové částky. Bohužel pro ně, nezajímají se o strategii, bankroll management je jim cizí, takže vsadí všechny své peníze na jeden turnaj a doufají v zázrak. Tímto hráčem se nikdy nestaňte! Tady cesta k úspěchu nevede.
  2. Hráč vyhledávající superstars – ať už tento hráč hraje, kterýkoli z DF sportů, pak se můžete vsadit, že vždy ve svém týmu bude mít nějakou hvězdu svého sportu. Většinou je to sportovní fanoušek, ale nemá příliš zkušenosti v rámci DFS. Velkou část svého Salary Cap vypotřebuje na tyto hvězdy a pak mu nezbývá dostatečné množství financí na draft dalších kvalitních hráčů a ve výsledku nakonec stejně prohraje.
  3. Grinder – typicky úspěšný hráč. Ví, že nemůže zbohatnout přes noc, obětuje spoustu času učení a výborně ovládá bankroll management. U těchto hráčů se nikdy nesetkáte, že by vsázeli veškerý svůj bankroll, jejich týmy jsou většinou obsazeny hráči, které ostatní nemají (nebo alespoň většina) a nemají během hracího dne rozehrány spousty turnajů. Vědí, co si mohou dovolit vsadit a přes tuto hranici nejdou, svůj bankroll budují postupně, krok po kroku, nikdy příliš neriskují. Hru chtějí mít dokonale pod kontrolou (Mnoho z těchto hráčů jsou současní nebo bývalí pokerový semi-pro nebo profesionálové)

Stanovte si limity a ty nikdy nepřekračujte!

Základním kamenem úspěchu je si říct, kolik můžete prohrát, aby vás to neohrozilo na pravidelném životním stylu nebo jste neprohráli všechny peníze, které na hru máte v jednom turnaji. Tady jsou má doporučení pro správné dodržení BM:

  • Pokud jste nováček, vyzkoušejte si hru v turnajích zadarmo (i když v turnaji není co vyhrát) nebo hrajte turnaje s max. buy-inem 1$
  • Za peníze hrajte pouze turnaje ve sportech, kterým opravdu rozumíte
  • Nikdy neriskujte více než 5% vašeho bankrollu v jedné session (např. pokud máte bankroll 100$, neměli byste riskovat více než 5$ na jedné session, tzn. můžete odehrát 5 turnajů za 1$ nebo dva turnaje za 2$, apod.)
  • Pokud hrajete Big tournaments, doporučuji mít alespoň 100násobek vašeho vkladu do turnaje (např. pokud hrajete 2$ turnaje, měli byste mít na účtě alespoň 200$, pokud se vám stane že se propadnete až na 100$ bankroll, měli byste sestoupit v rámci stakes a  hrát 1$ turnaje)
  • Nikdy neposílejte do herny více peněz, než si můžete dovolit prohrát
  • Dodržujte stanovená pravidla, i když máte horší období. Nikdy nechtějte vyhrát vše zpátky hned, spíše než k výhře to povede k dalším prohrám.
  • Pečlivě vybírejte turnaje, do kterých se přihlásíte

To jsou základní pravidla pro správné dodržování BM, jejich následováním zvýšíte své šance na výhru a úspěch v DFS.