Týmy španělské La Ligy zatím nejsou na přestupovém trhu tak aktivní, jako například angličtí konkurenti. Přesto se především v posledních dnech událo několik transferů, které nás budou z pohledu Daily Fantasy zajímat. Pojďme se podívat na sedm nejzásadnějších.

Gerard Deulofeu

Everton -> Barcelona (12 milionů eur)

Deulofeu se vrací na místo, které dobře zná. Nedá se ale předpokládat, že by byl španělský křídelník něčím víc než náhradníkem, případně zajímavým žolíkem. Přes trio Neymar, Lionel Messi a Luis Suárez se do základní sestavy dostane těžko. Barcelona bude hrát nicméně hodně zápasů a alespoň mírná rotace bude nutností. To bude také šance pro Deulofea, který prožil velmi dobrý poslední půlrok na hostování v AC Milán. Za 17 zápasů nastřádal 4 góly, 3 asistence a celkově patřil mezi tahouny ofenzivy. Průměrně měl na zápas vynikající bilanci 2,5 klíčových přihrávek a 2,2 střel na branku. Jeho velkou zbraní je rychlost.

Luis Muriel

Sampdoria Janov -> Sevilla (20 milionů eur)

Velmi zajímavá posila do ofenzivy pro Sevillu. V té nejspíše nebude pokračovat útočník Stevan Jovetič, příchod Luise Muriela by ale měl tuto ztrátu více než zacelit. Kolumbijec má totiž za sebou nejlepší sezonu v kariéře, za Sampdorii nasázel 11 branek a přidal 5 asistencí. Hlavně jeho střelecká aktivita byla příkladná, průměrně si v zápase připsal skoro 3 střely na branku. Muriel ale není typickým hrotovým útočníkem, může hrát také na pozici ofenzivního záložníka. Jeho tvůrčí schopnosti dokazuje nejen počet asistencí, ale také 1,4 klíčových přihrávek na zápas.

Éver Banega

Inter Milán -> Sevilla (9 milionů eur)

Další posila pro Sevillu, tentokrát jde o návrat Évera Banegy, který to v klubu z jihu Španělska dobře zná. V Interu Milán neprožil devětadvacetiletý záložník špatnou sezonu, přestože ne vždy patřil do základní sestavy. V Serii A odehrál 1559 minut, ale připsal si hned 6 gólů a 6 asistencí. To znamená, že zaznamenal nějaký „bod“ v průměru každých 130 minut. Navíc si připsal průměrně 2,1 klíčových přihrávek na zápas. V Seville by měl dostat hodně prostoru a ofenzivní fotbal, který nový trenér Eduardo Berizzo preferuje, by mu měl jednoznačně vyhovovat. Jeho spolupráce s kvalitními útočníky může přinést hráčům Daily Fantasy dost bodů.

Adnan Januzaj

Manchester United -> Real Sociedad (8,5 milionů eur)

Nikdo nemůže pochybovat o Januzajově talentu, problémem byl ovšem jeho přístup. Proto se po raketovém startu neprosadil v United, proto ho po půl roce raději vrátil Dortmund. Tentokrát poprvé opouští United nastálo a šanci mu dopřeje Real Sociedad. Těžko předpovídat Januzajovo chování, fotbalově by ovšem mohl zapadnout. Baskický celek preferuje ofenzivní fotbal, ve kterém se hodně spoléhá právě na rychlé křídelní hráče. Januzaj každopádně potřebuje výrazně zlepšit svou efektivitu v zakončení. V poslední sezoně za Sunderland sice měl zajímavé statistiky soubojů jeden na jednoho (2,3 driblinku na zápas), ale v průměru vyslal na branku soupeře pouze 1 střelu za zápas. Proto nedal ani jeden gól.

Borja Bastón

Swansea -> Málaga (hostování)

Málaga přišla o nejlepšího střelce Sandra Ramíreze, jako náhrada přichází Borja Bastón ze Swansea. Tomu se v Anglii nedařilo, v Premier League nastoupil jen čtyřikrát v základu (14x jako střídající hráč) a dal pouze jeden gól. Hodně chudá bilance. Že ovšem Bastón góly střílet umí, dokázal v sezoně předtím právě ve Španělsku. V dresu Eibaru jich nasázel hned 18! V Málaze dostane určitě mnohem více prostoru než ve Swansea a věřím, že se opět ukáže jako střelec. Protože jen častá střelba a góly z něj dělají zajímavou variantu pro hráče Daily Fantasy, v jiných ohledech od něj moc očekávat nemůžeme.

Cristian Tello

Barcelona -> Betis (4 miliony eur)

Velmi zajímavá posila pro Betis. Tello totiž prožil dobrou sezonu v italské Fiorentině, kde dokázal nastřádat 4 góly a 5 asistencí. Na druhou stranu je potřeba dodat, že dostal hodně herního prostoru (2 382 minut) a mohl být tedy ještě efektivnější. Právě horší finální fáze ho brzdí celou kariéru. Svou rychlostí nicméně dokáže udělat problémy každé obraně a Betis na něj bude určitě spoléhat. Dobrou zprávou pro hráče DFS je to, že pětadvacetiletý křídelník nemá výraznou slabinu v ofenzivních ukazatelích, naopak má dost vyrovnané statistiky klíčových metrik. V minulé sezony zaznamenal v průměru na utkání 1,5 střely na branku, 1,3 klíčových přihrávek a 1,4 driblinku.

Sergio León

Osasuna -> Betis (3,5 milionu eur)

Tohle může být trefa. Sergio León totiž dokázal v minulé sezoně takřka nemožné, v tragické Osasuně nasázel hned 10 branek a byl jeden z mála hráčů, kteří pravidelně snesli přísnější měřítko. V Betisu by měl být útočnou jedničkou, protože sevillský klub pustil dlouholetou oporu Rubéna Castra do Číny. Šestatřicetiletý veterán dal v minulé sezoně 13 branek, teď by jeho úlohu měl převzít mladší León. Očekávám, že by měl opět nastřílet minimálně 10 gólů s potenciálem až k patnácti trefám. V dalších ohledech není ovšem León pro hráče DFS zajímavý. Jelikož produkuje jen velmi málo klíčových přihrávek (0,2 na zápas), asistence od něj nečekejme. V minulé sezoně si nepřipsal ani jednu.