Česká fotbalová liga je tady! Podívejte se na speciální preview i zajímavosti

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Že je ještě únor a venku jen lehce nad nulou? Pro fanoušky českého fotbalu začíná jaro už dnes! Právě v sobotu od 15:30 totiž odstartuje dvěma zápasy jarní část ePojisteni.cz ligy. Hodinu poté se představí první adept na titul Slavia, na kterou naváže lídr z Plzně. Co nám první kolo v roce 2017 přinese?

Na našem portálu DailyFantasySports.cz dostane česká liga odpovídající prostor. Proto jsme pro vás již připravili čtyři díly speciálního DFS preview a od příště se můžete těšit na tradiční preview před každým kolem. Kdo nás zná, tak navíc dobře ví, že to určitě nebude všechno. Máte se na co těšit.

Speciální DFS preview

V našem seriálu před startem soutěže jsme se věnovali každému týmu z české ligy. Samozřejmě jsme se na kluby dívali z pohledu hráčů Daily Fantasy. Jaké mají týmy před jarem potenciál a kdo může být zajímavou volbou? Připomeňte si to v našich preview.

  1. DÍL – Příbram, Jihlava, Liberec, Brno
  2. DÍL – Hradec Králové, Dukla, Jablonec, Bohemians 1905
  3. DÍL – Slovácko, Karviná, Teplice, Mladá Boleslav
  4. DÍL – Zlín, Sparta, Slavia, Plzeň

Posily jdou na věc

Během zimy se kluby jako vždy snažily posílit. Ne všem se to povedlo, ale určitě máme pár jmen, které stojí za to. Kdo z nových hráčů by měl nastoupit hned v prvním kole a má potenciál se ukázat?

V sestavě první Plzně by neměl chybět zkušený rakouský záložník Andreas Ivanschitz. V přípravě to od bývalého kapitána Rakouska ještě nebylo ono, ale potenciál naznačil. Hodně prostoru dostane hlavně u standardních situací, které kope výborně.

To Slavia v zimě posilovala ještě výrazněji a proti Jihlavě by v základu neměl chybět ofenzivní levý obránce Per Egil Flo, před ním zase dostane šanci Jan Sýkora. Oba mohou pro předposlední tým znamenat na levé straně velké nebezpečí. Naopak útočník Stanislav Tecl začne na lavičce.

Třetí velký favorit Sparta nejspíš nasadí do hry ofenzivního záložníka Néstora Albiacha, který se v přípravě jevil velmi dobře a jeho útočný potenciál je dobře známý. Emotivní zápas pak prožije obránce Teplic Alois Hyčka, který do týmu přestoupil z Brna a právě proti němu si hned zahraje. Hyčka umí být nebezpečný při standardních situacích, dokáže to hned proti svým bývalým spoluhráčům?

Za Jablonec se na půdě Jihlavy zase představí obránce Jaroslav Zelený, který do týmu přišel z Karviné. I on moc rád podporuje ofenzivu, vždyť většinu své kariéry hrál záložníka. Karviná sice přišla o Zeleného, ale zase dokázala výrazně posílit útok, když přivedla Tomáše Wágnera. Ten už mnohokrát dokázal, že pokud na něm tým staví, dokáže se góly odvděčit. Proti Boleslavi to nebude snadné, ale její obrana nikdy nebyla nejpevnější.

Dukla zase na půdě Hradce, proti kterému se ji tradičně daří, představí útočnou posilu Jana Holendu. Důrazný útočník není ryzím kanonýrem, ale ve vápně soupeře se orientuje slušně. A konečně v pondělí se budou moci předvést posily Liberce. Hlavně ofenzivně ladění Radek Voltr a Roman Potočný nabízejí slušný potenciál.

Kolo velké trojky

První jarní kolo je pro hráče Daily Fantasy hodně zajímavé z pohledu favoritů. Velká trojka, která si to na jaře rozdá o titul, má totiž shodně v domácím prostředí na oko snadné soupeře. Plzeň přivítá poslední Příbram, Slavia předposlední Jihlavu a Sparta deváté Bohemians. Ti by měli klást největší odpor.

Všechny tři týmy každopádně nabízí slušný potenciál na čisté konto a rovněž mohou nastřílet pár gólů. Pro koho se nakonec rozhodnete?

Boty v zákulisí

Ještě před startem ovšem musely dva kluby řešit také nečekané problémy. Jsou jimi Mladá Boleslav a Jihlava. Ty si totiž shodně půjčily na hostování hráče ze Sparty, jenže ti na poslední chvíli zjistili, že za nové kluby hrát nemůžou. Oba totiž už v této sezoně byli zapsání na soupisce tří klubů (Vlašim, Sparta, Jablonec/Bohemians) a za další už to není možné. Takže se budou muset vrátit do Sparty.

O koho jde? Boleslav takto přišla o brankáře Viktora Budinského, který měl být přitom jedničkou. Středočeský klub teď situaci urychleně řeší a možná získá jiného brankáře ze Sparty – Davida Bičíka. Do prvního kola to ale asi stihne těžko. Jihlava zase nemůže počítat s obráncem Martinem Novým, který měl přitom také patřit do základní sestavy.