Největší překvapení posledních týdnů v Premier League? Jednoznačně Crystal Palace. Tým Sama Allardyce postupně porazil mimo jiné Chelsea (venku), Arsenal (doma) a Liverpool (venku). Neskutečné výsledky mají společný základ – výborná ofenzivní trojice.

Trenér Sam Allardyce převzal Crystal Palace v prosinci a prohlásil, že fanoušci musí mít s jeho týmem trpělivost. Jak ovšem řekl, tak se stalo. Crystal Palace začal v posledním období vyhrávat. Působivě.

Od důležitého vítězství nad Middlesbrough (25. února) přidal Crystal Palace dalších pět (West Brom, Watford, Chelsea, Arsenal, Liverpool), jednou remizoval (Leicester) a jen jednou prohrál (Southampton). Výčet klubů, které porazil, je skutečně obdivuhodný.

Crystal Palace se díky této sérii už velmi pravděpodobně zachránil. Hráče Daily Fantasy ale zajímá především jeho velmi zajímavý potenciál. A to přesto, že ho čekají ještě tři velcí soupeři. Nicméně Allardycův tým už ukázal, že góly střílet umí i jim.

Zaha mistrem kliček

Z ofenzivy Crystal Palace upoutá hlavně trojice Christian Benteke, Andros Townsend a Wilfried Zaha. Právě posledně jmenovaný konečně začal naplňovat svůj velký potenciál.

Jen dva hráči v Premier League (Adama Traoré a Eden Hazard) přešli v této sezoně přes protihráče úspěšnou kličkou vícekrát než Zaha. Až za křidelníkem Crystal Palace jsou borci jako Alexis Sánchez, Philippe Coutinho či Kevin De Bruyne.

Zaha je navíc jedním ze čtyř hráčů, kterým se povedlo udělat v této sezoně v jednom zápase 10 úspěšných kliček. Do této společnosti patří ještě Raheem Sterling a již jmenovaní Adama Traoré s Edenem Hazardem.

To dokazuje, jak moc je Zaha pro soupeře nepříjemným a nečitelným hráčem. Díky výborné technice, rychlosti a kličkám dokáže přejít přes většinu soupeřů. Ostatně i díky tomu vytvořil pro své spoluhráče v Premier League už 32 šancí a připsal si 9 asistencí.

K tomu Zaha přidal šest gólů. Ve střelbě by nicméně mohl ještě přidat. Za 29 zápasů si zatím připsal 16 střel na branku a 13 mimo. Občas se mu stane, že se trochu utopí v kličkách místo zakončení. Celkově jdou ale jeho výkony výrazně nahoru.

To samozřejmě pomáhá hrotovému útočníkovi Christianu Bentekemu, který naposledy srazil svůj bývalý klub Liverpool dvěma góly. Celkem jich dal v této sezoně Premier League 13. Pro své spoluhráče navíc vytvořil 29 šancí, na svém kontě má 2 asistence.

Na Bentekem ale hodně zaujme ještě jedna věc. Opravdu hodně střílí. To je pro hráče Daily Fantasy určitě výborná zpráva, pokud se ho rozhodnou zařadit do své sestavy. Za 30 zápasů si silný útočník připsal už 34 střel na branku a 42 mimo. To je skutečně zajímavé číslo, navíc se na některých hernách, které odměňují také střelecké pokusy, vyplatí Benteke o to víc.

Třetím do party ofenzivních borců je v Crystal Palace záložník Andros Townsend. Podobně jako Zaha dokáže využít své techniky a rychlosti. Proto už svým spoluhráčům vytvořil vynikajících 41 šancí, třikrát z toho byla přímá asistence.

Townsend rovněž zahrává velmi slušně standardní situace. Kromě toho si připsal tři góly, z toho dva v posledním podařeném období Crystal Palace.

Tým Sama Allardyce prostě stojí za to dobře sledovat. A především pak jeho tři ofenzivní borce.

Nepřehlédněte

Ibrahimovič a Rojo do konce sezóny mimo hru. Co to znamená pro DFS?