S víkendem tu je další kolo české fotbalové ligy. Dočkáme se ve 20. kole konečně gólových žní? Pojďme se na utkání podívat pohledem Daily Fantasy.

Dukla – Jablonec

Velmi zajímavé utkání by mohli diváci vidět na Julisce. Domácí v posledním kole předvedli podařený výkon na Spartě a jen štěstí chybělo k tomu, aby si odvezli nějaký ten bodík. To i Jablonec má v živé paměti, jak rozebral Spartu, poté však přišla doma nuda s Bohemians. Přesto v tomto zápase očekáváme ofenzivní fotbal, napovídají tomu i poslední vzájemné zápasy (1:1, 6:1, 3:3). Domácím bude chybět klíčový záložník Daniel Tetour.

DUKLA

Top volby: Peter Olayinka
Stojí za zvážení: Jan Holenda, Jakub Podaný

JABLONEC

Top volby:
Stojí za zvážení: Martin Pospíšil, Jaroslav Zelený, Martin Doležal

Jihlava – Karviná

Další důležité utkání čeká domácí Vysočinu. Jihlava na jaře nepředvádí špatné výkony, jenže jí čeká slušně hrající Karviná. Jako velmi dobrá posila se zatím ukázal útočník Tomáš Wágner, který se dostal k velkému množství šancí a v obranách soupeře tropí pořádný rozruch. Chybí mu však góly, to by proti aspirantovi na sestup mohl napravit. Karviná na jaře ještě nedostala gól, ale minimálně jeden z jihlavských střelců se trefí.

JIHLAVA

Top volby:
Stojí za zvážení: Davis Ikaunieks, Michael Rabušic

KARVINÁ

Top volby:
Stojí za zvážení: Tomáš Wágner, Lukáš Budínský

Brno – Bohemians 1905

Zbrojovka se jarními výsledky vzdaluje od pásma sestupu a už předskočila svého dalšího soupeře. Klokani se trápí hlavně v útoku, ve třech utkáních ještě nedali gól. Tady bychom vsadili na obranu domácích, která inkasovala jen jednou. Brnu pomohl návrat Pavla Zavadila, který režíruje hru i standardní situace. Z toho by nějaký ten fantasy bodík navíc mohl vyplynout.

BRNO

Top volby: Obrana, Dušan Melichárek
Stojí za zvážení: Pavel Zavadil

BOHEMIANS 1905

Top volby:
Stojí za zvážení: Dominik Mašek (odlišující varianta)

Zlín – Slovácko

Jak jsme předpokládali v našem preview před sezonou, Zlínu se nedaří ve střílení branek. Ševci v zápasech nehrají špatně, jen nevyužívají velké šance. V tomto matchupu by se však kvalitní útok včele s Dame Diopem mohl dočkat. I když na jaře ještě obrana Slovácka neinkasovala, bylo to většinou proti týmům s tragickým útokem. Zlín dal Slovácku gól v posledních třech utkáních za sebou. Věříme i v probuzení Vukadina Vukadinoviče.

ZLÍN

Top volby: Dame Diop, Vukadin Vukadinovič
Stojí za zvážení: obrana, Stanislav Dostál

SLOVÁCKO

Top volby:
Stojí za zvážení: –

Příbram – Hradec Králové

Klíčový zápas pro hosty. S kým jiným by měli posbírat tolik důležité body v boji o záchranu než s poslední Příbramí. Hradec si dokázal, že fotbal hrát umí s Mladou Boleslaví. Jenže Votroci nevyhráli v Příbrami 15 let! Podle rozpoložení obou týmů čekáme bezbrankovou remízu nebo maximálně jednu branku.

PŘÍBRAM

Top volby:
Stojí za zvážení: Tomáš Pilík, obrana

HRADEC

Top volby:
Stojí za zvážení: Radim Ottmar, obrana, Petr Schwarz

Plzeň – Liberec

Jen jediný gól vstřelili hráči Viktorie na začátku jara a v boji o titul ztrácejí dech. Naštěstí pro Plzeň jí v dalším kole čeká oblíbený soupeř. Domácí se s Libercem vždy natrápí, ale utkání dovedou do tříbodového konce. V Plzni nálada není kdovíjaká, mluví se o pochybnostech hráčů i vedení k trenérovi Romanu Pivarníkovi.  Zato Liberec se pomalu zvedá ze spodních pater tabulky. Velmi nevyzpytatelné utkání na nějaké předpovědi, přesto bychom zkusili vsadit na domácí obranu, neboť Liberec dal na jaře dva góly jen slaboučké Příbrami.

PLZEŇ

Top volby: Matúš Kozáčik, obrana (Lukáš Hejda – největší potenciál při útočných standardních situacích)
Stojí za zvážení: Michael Krmenčík

LIBEREC

Top volby:
Stojí za zvážení: obrana (velké odlišení)

Mladá Boleslav – Sparta

Domácí i hosté mají svých problému dost. Oběma týmům se hrubě nepovedl vstup do druhé fáze soutěže. Sparta i přes herní krizi ale dokáže utkání urvat silou nebo dílem náhody. Navíc Boleslav je snad nejoblíbenějším tým rudých v lize. Z posledních 8 zápasů jen jediný hosté nevyhráli (ten poslední – 2:2). Nejlíp ze všech letenských hráčů vypadá Néstor Albiach, kterému v koncovce chybí jen pověstné štěstíčko. Sparta utkání v Boleslavi zvládne. Hostům bude chybět kvůli kartám kapitán David Lafata.

MLADÁ BOLESLAV

Top volby:
Stojí za zvážení: Jan Chramosta

SPARTA

Top volby: Néstor Albiach
Stojí za zvážení: Václav Kadlec

Slavia – Teplice

V lize snad nemůže být tým, který by se momentálně chtěl postavit rozjeté Slavii. Los přisoudil toto úskalí Teplicím. Domácí jsou v euforii, v důležitém zápase o titul porazili Plzeň. Jasně, po posvícení přichází průjem, ale tady všechno nasvědčuje k dalším gólovým hodům Slavie. Ve formě je Milan Škoda a hlavně křídelník Jan Sýkora, který si nesmírně užívá angažmá u červenobílých. Ve vzájemných zápasech padá branek jako máku, v tomto matchupu vsaďte na útok domácích.

SLAVIA

Top volby: Jan Sýkora, Milan Škoda
Stojí za zvážení: Muris Mešanovič (pokud nastoupí), Michal Frydrych, Antonín Barák

TEPLICE

Top volby:
Stojí za zvážení: Martin Fillo