Ve 24. kole vyzvou lídři ePojisteni.cz ligy outsidery a uvidíme i vyrovnaná utkání týmu ze středu tabulky. Koho zvolit do svých sestav v Daily Fantasy? Pomoci by vám mohlo naše pravidelné preview.

Brno – Jablonec

Domácí v posledním kole vystoupili z remízového království, když po urputném boji prohráli na Spartě. Zápas, který skončil divokým výsledkem 3:2 z pohledu Sparty, ukázal mnohé. Třebaže obrana Zbrojovky je hodně propustná. Naopak dopředu to nevypadá zle. A zápasy s Jabloncem bývají hodně ofenzivní, v průměru padá skoro 2,5 branek na utkání. Vsadili bychom zde na útočící hráče obou týmů, i přestože Jablonec souží zranění na hrotu. V minulém kole se však osvědčil mladík Ondřej Mihálik.

BRNO

Top volby: Borys Tašči, Jakub Řezníček
Stojí za zvážení: Musefiu Ashiru, Pavel Zavadil

JABLONEC

Top volby: Mezard Mehanovič, Ondřej Mihálik
Stojí za zvážení: Jaroslav Zelený, Michal Trávník

Příbram – Karviná

Domácí nezvládli důležitý boj na hřišti Slovácka a záchrana se zase o něco vzdálila. Jenže ani Karviná po těžkých zápasech na tom není nijak zvlášť dobře. Nováček prohrál poslední 4 utkání včetně čtvrtfinále poháru se Slavií, když v týdnu dostal 5 branek od členů širšího kádru sešívaných. Ale dopředu to týmu Jozefa Webera jde, dvě utkání po sobě se trefil Tomáš Wágner. Domácím se vrátí po trestu klíčový muž Tomáš Pilík, který by měl mít na Příbrami velký vliv.

PŘÍBRAM

Top volby: Tomáš Pilík
Stojí za zvážení: Jan Suchan

KARVINÁ

Top volby: Tomáš Wágner
Stojí za zvážení: Lukáš Budínský, Pavel Eismann

Zlín – Teplice

I když minulost a stavba kádrů předurčuje ke gólovým hodům, jsme v tomto matchupu k hodně brankám dost skeptičtí. A to z několika důvodů. Domácím se nedaří na jaře střílet góly. Ševci dali na jaře gól jen Slovácku a Hradci. Teplice se pyšní propracovanou obranou a na venkovních hřištích se jim tolik nedaří jako doma. I proto věříme v maximálně jeden gól a vsadili bychom na hostující obranu, kterou bude opět řídit uzdravený brankář Tomáš Grigar.

ZLÍN

Top volby:
Stojí za zvážení: Jakub Jugas, Milan Švenger

TEPLICE

Top volby: Obrana, Tomáš Grigar
Stojí za zvážení: Martin Fillo

Mladá Boleslav – Bohemians 1905

Týmy se potkaly před necelými dvěma týdny ve čtvrtfinále poháru. O vítězi musely rozhodnout až penalty, nakonec se radovala Mladá Boleslav. V průběhu utkání ale byli lepší hosté. Ti jsou navíc povzbuzeni důležitou výhrou nad Jihlavou a novou sílu jim jiště do žil vliv nový trenér Martin Hašek. Vůbec bychom se nedivili, kdyby Klokani v Boleslavi překvapili a odvezli si tři body. Čisté konto ale neudrží, proto vsaďte na ofenzivní tipy.

MLADÁ BOLESLAV

Top volby:
Stojí za zvážení: Tomáš Přikryl, Lukáš Magera (pokud nastoupí)

BOHEMIANS

Top volby: Dominik Mašek
Stojí za zvážení: Milan Havel, Siim Luts, Evgeny Kabaev

Jihlava – Sparta

S domácími a nejvyšší fotbalovou ligou to vypadá zle. Vysočina nezvládla důležité utkání s Boheimans, navíc jí v zápasech evidentně chybí kvalita. To Sparta se pod trenérem Radou herně a výsledkově zvedla a v tomto utkání je jasný favoritem. Skvělé výkony předvádí Josef Šural, který svou aktivitou dlouho na branku čekat nebude. V pohodě vypadá i kapitán David Lafata, který dal v posledním kole dvě branky. Jihlava je bezzubá i v útoku a na Spartu neumí, tady je šance na čisté konto pro Tomáše Koubka.

JIHLAVA

Top volby:
Stojí za zvážení:

SPARTA

Top volby: Josef Šural
Stojí za zvážení: David Lafata, Tiémoko Konaté, Tomáš Koubek, obrana

Liberec – Dukla

U domácích to je pořád ta stejná písnička. Výkony jsou upracované, což na silnější týmy nestačí. K nim by se na jaře mohla přidat i Dukla, jenže se mírně trápí v zakončení. Tady to vidíme na urputný boj, který nenabídne mnoho branek, jestli vůbec nějakou. Vzájemných zápasech příliš branek nepadá, podzimní souboj skončil 0:0. To je hodně důvodů proto, abychom zde šli cestou obran.

LIBEREC

Top volby:
Stojí za zvážení: Martin Dúbravka, obrana

SPARTA

Top volby: Jakub Podaný
Stojí za zvážení: Filip Rada, obrana

Plzeň – Slovácko

Viktoria ani pod novým trenérským duem nepřesvědčila, když na půdě nováčka z Hradce vyhrála 1:0 brankou ze závěru utkání. Jestli Plzni něco funguje, tak je to obrana. Na jaře už pětkrát udržela čisté konto. Naopak Slovácko dalo v jarních kolech jen 4 branky a nedisponuje žádnou útočnou hrozbou. Navíc obránci Plzeň dokážou bodovat i v ofenzivě, stoper Lukáš Hejda rozhodl poslední utkání.

PLZEŇ

Top volby: Matúš Kozáčik, obrana
Stojí za zvážení: Jan Kopic, Tomáš Hořava, Martin Zeman

SLOVÁCKO

Top volby:
Stojí za zvážení:

Slavia – Hradec

Sešívanou mašinu čeká oblíbený soupeř. V utkání s Hradcem bude tým Jaroslava Šilhavého jasným favoritem a to i pro hráče Daily Fantasy. Slavia v lize a kór v Edenu neprohrává. Na Hradec má spadeno kanonýr Milan Škoda, který se trefil ve třech po sobě jdoucích vzájemných utkáních. Kapitán týmu si od minulého týdne léčí menší šrámy a není jisté, jestli nastoupí v základní sestavě. V té by neměl chybět křídelník Jan Sýkora a v posledních zápasech se ve velmi dobrém světle ukázal další rychlík Ruslan Mingazov, který by mohl odlišit vaše sestavy.

SLAVIA

Top volby: Milan Škoda, Jan Sýkora
Stojí za zvážení: Ruslan Mingazov, Josef Hušbauer

HRADEC

Top volby: –
Stojí za zvážení: –