25. kolo ePojisteni.cz ligy přinese tuhý boj o čelo tabulky. Lídr z Plzně zavítá na třetí Spartu, druhá Slavia hraje na Slovácku. Koho a proč vybrat do vašich sestav se dozvíte v našem preview.

Dukla – Jihlava

O největší překvapení minulého kola se postarali jihlavští, když doma porazili bezzubou Spartu 1:0. Jenže Jihlava venku, to je jiná písnička. Na jaře na cizím stadionu Vysočina nezískala bod a nevstřelila ani branku. V celé sezoně pak hráči v modrých dresech neokusili, co je to jet domů s pocitem vítězství. Domácí se momentálně trápí, z posledních třech utkání si připsali pouze bod. Jihlava je ideální soupeř na přerušení série bez vítězství, slušně se jeví jak obrana domácích, tak jeden z ofenzivních lídrů.

DUKLA

Top volby: Filip Rada, obrana
Stojí za zvážení: Jan Holenda, Peter Olayinka

JIHLAVA

Top volby:
Stojí za zvážení: Davis Ikaunieks

Slovácko – Slavia

Že by klíčové kolo pro boj o titul? Jasně, hraje se ještě o 18 bodů, ale přesto by mohl tento víkend výrazně naznačit, jakým směrem se boj o šampiona ubere. Slavia velmi dobrými výkony tlačí na Plzeň, posledně sešívání doslova smetli Hradec. I na Slovácku je parta Jaroslava Šilhavého velkým favoritem, a to i přestože domácí se v posledních zápasech zlepšili. Slavia na Moravě umí, naposledy v modré aréně nebodovala před 4 lety. Proti tomuto soupeři se významně daří záložníkovi Jaromíru Zmrhalovi, který v posledních třech zápasech vstřelil dvě branky. Hostům bude chybět vykartovaný Antonín Barák, což je šance pro Murise Mešanoviče.

SLOVÁCKO

Top volby:
Stojí za zvážení: Francis Kone

SLAVIA

Top volby: Jaromír Zmrhal, Muris Mešanovič
Stojí za zvážení: Milan Škoda, Ruslan Mingazov

Brno – Mladá Boleslav

Celky s odlišnými náladami se utkají Za Lužánkami. Domácí na jaře hrají hodně slušně, na jejich fotbal se dá koukat a dobré výkony předvádí individuality jako Pavel Zavadil či Borys Tašči. Gólovou formu chytnul hostující Lukáš Železník, ale jinak se Boleslav herně trápí. V posledních kolech aspoň získala nějaké ty body, i když i s Klokany měla namále. I proto jsou pro nás v tomto utkání velcí favorité na výhru domácí a čekáme hodně branek.

BRNO

Top volby: Borys Tašči
Stojí za zvážení: Pavel Zavadil, Musefiu Ashiru

BOLESLAV

Top volby: Lukáš Železník
Stojí za zvážení: Tomáš Přikryl, Lukáš Magera

Hradec – Liberec

Velká šance pro hosty, jak se velkým obloukem vyhnout závěrečným bojům o záchranu. Pokud by porazili mátožné borce z Hradce, odskočili by soupeři, který je momentálně na první příčce zaručující záchranu, už na 8 bodů. Velká šance je to i z pohledu výkonů domácích. Ti na Slavii předvedli absolutní bídu, výkon (kromě posledních 15 minut, když už Slavia přestala hrát) jednoznačně nebyl hodný ligovým trávníkům. Slovan jde do souboje povzbuzen jasnou výhrou nad Duklou a s pozitivní bilancí ze vzájemných zápasů – s Hradcem prohrál naposledy v roce 2011. Očekáváme tuhý boj, ve kterém budou vládnout obrany.

HRADEC

Top volby:
Stojí za zvážení: Radim Ottmar, obrana (riskantní varianta)

LIBEREC

Top volby: Milan Dúbravka, obrana
Stojí za zvážení: Ekpai Ubong Moses, Milan Baroš

Teplice – Karviná

Tyhle Teplice nás baví. Kdyby nebylo souboje s v té době suverénní Slavii, byl by tým Daniela Šmejkala bez jarní prohry. I tak se má čím chlubit, výkony v posledních utkání byly velmi zajímavé a to i pro hráče Daily Fantasy. Naopak nováček z Karviné se zasekl a posledně prohrál i s poslední Příbramí. Hosté mají problémy v obraně, o čemž svědčí i čtyři inkasované branky ve Starkově. To je skvělá šance pro domácí ofenzivní šikuly včele s kapitánem Martinem Fillem.

TEPLICE

Top volby: Martin Fillo
Stojí za zvážení: Marek Červenka, Jakub Hora

KARVINÁ

Top volby:
Stojí za zvážení: Tomáš Wágner, Jan Kalabiška

Bohemians 1905 – Zlín

Další kolo bez výhry zažil proti Teplicím Zlín. Na jaře nezná chuť výhry, propadá se tabulkou a s Bohemians to bude mít těžký. Klokani se pod novým vedením probudili a v Boleslavi kopali v 88. minutě penaltu, která mohla přinést výhru. Škoda jen, že Josef Jindřišek jí neproměnil. V tomto utkání nepůjde o nijak ofenzivní bitvu.  Domácí jsou druhým nejhůře skórujícím týmem, Zlín střelecky mlčí už dva zápasy. Útok Bohemians se ale prosadí, zásluhu by na tom mohl mít obrozený Siim Luts.

BOHEMIANS

Top volby: Siim Luts
Stojí za zvážení: David Mašek, Jevgenij Kabajev, obrana

ZLÍN

Top volby:
Stojí za zvážení: obrana, Vukadin Vukadinovič

Jablonec – Příbram

Tohle by měla být jednoznačná záležitost domácích. I když Příbram sestupu do druhé ligy vzdoruje, venku jí to nelepí. Jablonec pokračuje ve výkonech na houpačce, po prohře by tedy měl předvést kvalitní podívanou. Domácí Mezard Mehanovič patří k nejlépe bodujícím hráčům jara, proti slabému soupeři by si mohl připsat další. Ve vzájemných soubojích padá spoustu branek, šli bychom cestou útoků, především toho domácího.

JABLONEC

Top volby: Mezard Mehanovič, Ondřej Mihálik
Stojí za zvážení: Jaroslav Zelený, Jaroslav Diviš

PŘÍBRAM

Top volby:
Stojí za zvážení: Tomáš Pilík, Jan Suchan

Sparta – Plzeň

Ach ty šlágry kola, člověk nikdy neví, co si o nich má myslet. Sparta i Plzeň jsou v herním srabu, Viktoria na rozdíl od soupeře alespoň boduje. A co víc, Sparta jí neporazila už tři roky. Ale přesto vidíme výhodu v domácím prostředí. Hoši z Letné prostě musí a budou žrát trávu jako v derby. To by Plzni v momentálním rozpoložení nemuselo vyhovovat.

Svými výkony nás zaujal Josef Šural, kterému chybí k velkému nadstandardu jen góly. Proti Plzni by šlo o hodně sladkou satisfakci. Naopak je těžké předpokládat, že by se ani Plzeň neprosadila, když vezmeme v potaz, jaké výkony obrana Sparty podává.

SPARTA

Top volby: Josef Šural
Stojí za zvážení: Vjačeslav Karavajev, Timeoko Konaté

PLZEŇ

Top volby: Marek Bakoš
Stojí za zvážení: Martin Zeman