ePojisteni.cz liga se blíží do svého finiše. Podívejte se na naše preview s tipy na 27. kolo české nejvyšší fotbalové soutěže.

Dukla – Příbram

Hosté se ženou za záchranou. V minulém kole předvedli srdnatý výkon proti Spartě, která rozhodla až v nastavení. Příbram čeká oblíbený soupeř. Dukla totiž naposledy zvítězila nad Starkovou družinou v srpnu 2013. Navíc Pražanům se příliš nedaří na domácí půdě, v letošním ročníku z 13 utkání na svém stadionu vyhráli jen pětkrát. A ani momentální forma bývalého armádního klubu není nijak valná, tři prohry z pěti utkání hovoří za vše. Příbram je snad poprvé v sezoně v herní pohodě. Tým táhne zkušený Tomáš Pilík a ve vynikající formě hrající Jan Rezek. Oba se na 9 gólech v posledních třech zápasech podíleli hned šestkrát.

DUKLA

Top volby:
Stojí za zvážení: Jan Holenda, Branislav Miloševič

PŘÍBRAM

Top volby: Jan Rezek, Tomáš Pilík
Stojí za zvážení: Jan Suchan, Zdeněk Linhart

Jablonec – Plzeň

Minulé kolo dopadlo pro plzeňské výborně. Své utkání zvládli, Slavia ztratila, Viktoria je opět na prvním místě a boj o titul mají ve svých rukách. Velmi dobrý výkon v posledním utkání předvedl Milan Petržela, který herně vypadal jako za starých časů. Svou rychlostí by mohl dělat problémy i obraně Jablonce. Jablonec se na silnější soupeře umí vytáhnout, což předvedl i proti Slavii. Nebýt brankáře Pavlenky, mohli se jablonečtí radovat z překvapivého vítězství. Dobrý výkon předvedl Michal Trávník a velké problémy dělal obraně Jaroslav Diviš.

JABLONEC

Top volby: Jaroslav Diviš
Stojí za zvážení: Mirzad Mehanovič, Michal Trávník

PLZEŇ

Top volby: Milan Petržela, Marek Bakoš
Stojí za zvážení: Tomáš Hořava

Bohemians – Slavia

Vršovické derby sešívaným nesedí. Slavia v lize neporazila Bohemians 5x za sebou, poslední 4 zápasy skončily remízou. V boji o titul však nutně potřebuje sebrat všechny body. A zdá se, že je ideální čas. Bohemians i po výměně trenéra body nesbírají a vyhráli jediné z posledních 14 kol. Kvalita kádru je na straně hostů. Trenér Šilhavý pravděpodobně nasadí druhého útočníka Murise Mešanoviče, jehož výkon si chválil po ztraceném utkání s Jabloncem. Dají se očekávat i mírné změny v obraně hostů, která v poslední době neštymovala. Bohemians se ale v koncovce trápí, proto skvěle chytající Jiří Pavlenka se zdá jako zajímavá volba.

BOHEMIANS

Top volby:
Stojí za zvážení:

SLAVIA

Top volby: Jiří Pavlenka, obrana (nejspíše nastoupí Jiří Bílek)
Stojí za zvážení: Milan Škoda, Muris Mešanovič, Jan Sýkora

Slovácko – Karviná

Oba týmy se nenacházejí v kdovíjaké formě. I když hosté utnuli nepříjemnou sérii porážek, tak je nutno dodat, že výhru si připsali nad potápějícím se Hradcem. Výkony Slovácka také nejsou zrovna nějak přesvědčivé, hlavně na domácí půdě se mu nedaří pravidelně vyhrávat. Vždyť v této ligové sezoně doma z 12 zápasů jen 3x vyhrálo. Jak je v utkáních Karviné zvykem, v tomto utkání by mohly padat góly. Vsadili bychom tak na útočné hráče obou týmů.

SLOVÁCKO

Top volby: Tomáš Zajíc
Stojí za zvážení: Marek Havlík

KARVINÁ

Top volby: Tomáš Wágner
Stojí za zvážení: Lukáš Budínský, Jan Moravec

Brno – Zlín

Na jaře jde o jedny z nejhorších týmů. Brno po slibném začátku v posledních kolech předvádělo velmi špatné výkony. Přísnější měřítko snesla jen dvojice Pavel Zavadil, Borys Tashchy. A když se zdálo, že se Zlín po tradičně bídném jaru zvednul, dostali svěřenci Bohuslava Pánika facku v podobě prohry s Mladou Boleslaví. Navíc Ševci cestují snad na nejméně oblíbený stadion, Zlín totiž čeká na ligový gól v Brně už 4 zápasy a celkem 379 minut. Zdravý rozum velí vsadit na domácí obranu.

BRNO

Top volby: obrana, Dušan Melichárek
Stojí za zvážení: Pavel Zavadil, Borys Tashchy

ZLÍN

Top volby:
Stojí za zvážení:

Hradec – Teplice

Tahle loď se potápí. I když to tak nevypadalo, tak Hradec se po roce asi nejspíš opět postěhuje do druhé ligy. Poslední výkony mužstva Bohuslava Pilného jsou vážně žalostné. Naopak Teplice jsou v herní pohodě a herně patří k nejlepším týmům v lize. V Hradci sice nevyhrály téměř sedm let, ale rozjetý vlak vláční Votroci jen těžko zastaví. Skvěle hraje Martin Fillo, což potvrdil v posledním kole dvěma brankami.

HRADEC

Top volby:
Stojí za zvážení:

TEPLICE

Top volby: Martin Fillo
Stojí za zvážení: Marek Červenka, Jan Vošahlík

Sparta – Liberec

Hosté jsou v nejlepší formě v průběhu ligové sezony. Poprvé vyhráli tři utkání za sebou. Skvělý zápas zažil proti Bohemians Ekpai Moses, který vstřelil dvě branky. Na pomalou obranu Sparty by mohl platit. Právě v obraně mají Pražané největší problémy. V útoku pak v rudém dresu hraje výtečně Josef Šural. Je pravdou, že jeho výkony zmiňujeme v každém preview, ale prostě nemůžeme jinak. Nejde zapomenout ani na objev posledních dní Bogdana Vatajelua, který si v Příbrami připsal asistence na oba Šuralovy góly.

SPARTA

Top volby: Josef Šural
Stojí za zvážení: Bogdan Vatajelu, Vjačeslav Karavajev

LIBEREC

Top volby: Ekpai Moses
Stojí za zvážení: Milan Baroš

Mladá Boleslav – Jihlava

Hosté bojují. V posledním kole vyprášili Brno 3:0 a za každou cenu se chtějí udržet v lize. Jenže jejich výkony na hřištích soupeřů jsou strašně mizerné. V letošní sezoně na cizí půdě ještě nevyhráli, z posledních pěti výjezdů se dokonce vraceli s prázdnou. Mladá Boleslav se začíná sžívat se stylem trenéra Martina Svědíka. Domácím pomohl návrat do sestavy GolGola Mebrahtu. Velmi dobře hraje i veterán Lukáš Magera. Jihlava je však venku bezzubá v útoku, proto se dá pouvažovat nad obranou domácích.

BOLESLAV

Top volby: obrana, Luděk Vejmovala
Stojí za zvážení: GolGol Mebrahtu, Lukáš Magera

JIHLAVA

Top volby:
Stojí za zvážení: David Ikaunieks (riskantní varianta)