Hokejová extraliga pádí do svého konce základní části. Některé týmy hrají o vše, jiné si zase připravují pozici a pohodu do bojů v play-off. V článku se podívejte, o co se hraje a jak toho využít v Daily Fantasy.

Boj o první čtyřku

Začínat play-off na domácí půdě chce snad každý. Liberec, Třinec i Sparta si tuto výsadu zajistily. Jenže na 4. pozici je tlačenice. Na tomto místě se momentálně drží Hradec Králové, na kterého doráží Litvínov. Mountfield je na domácím ledě ve formě (3 výhry v řadě), což bude chtít potvrdit i v zápase se Zlínem. V tomto utkání budou domácí favoritem. Dobrou formu by měl potvrdit Alex Pickard a Richard Jarůšek, kteří vypadají jako super volby pro vaše týmy. Z obránců se daří bodovat Blaž Gregorcovi. V posledním kole jede Hradec do Chomutova, i proto potřebuje vítězství se Zlínem.

To Litvínov čeká velmi těžký zápas s Libercem a v posledním kole hraje v Pardubicích. Právě proti poslednímu celku budou chtít litvínovští získat body v důležitém boji o 4. místo. Tady bychom vsadili na lajnu bratří Hanzalů s Jakubem Černým.

Boj o přímý postup do play-off

Velmi zajímavý zápas nás čeká o elitní šestku. V přímém souboji si to v 51. kole rozdá Kometa a Chomutov. Domácí Brno se v posledním zápase konečně probudilo a vyhrálo na ledě prvního Liberce. Trefil se i střelec Martin Erat. I proto je pro nás Brno favoritem. Vsadili bychom na zkušenosti. Martin Erat, Marek Kvapil nebo Leoš Čermák předčí Michala Vondrku či Ivana Humla.

Boj o předkolo

Největší drama čeká boj o postup do předkola play-off, o které se poperou hned 4 týmy. Nejlepší výchozí pozici má Mladá Boleslav, která však v posledních dvou utkáních padla a navíc ji čeká velmi náročný los. S Třincem i Libercem se budou body (i fantasy body) sbírat těžko, proto bychom na hráče z města automobilů nevsadili.

Největší šanci na zisk důležitých bodů má v úterním kole Plzeň, která na domácí půdě přivítá poslední Pardubice. Tady vidíme velký potenciál, Indiáni v případě výhry a souhře dalších výsledků si můžou zajistit postup. Za výhrou půjdou s velkou vervou. Projevit by se měly zkušenosti Jana Kratěny, který potvrdil pozici lídra v minulém utkání s Vary. Plzeň bude hodně sázet i na střelce Dominika Kubalíka. A pozor, v gólové pohodě je Martin Procházka. Plzeň v posledním kole čeká Sparta, kde se budou body sbírat těžko, proto na Plzeň vsaďte na úterní kolo.

Horší vyhlídky má Zlín, který v úterý čeká zápas v Hradci. Ševci musí bodovat, proto od nich čekáme náročný fyzický hokej, který ale fantasy body nepřinese. V posledním kole hraje Zlín s Vary, ale podle všeho už o nic nemusí jít.

Úplně nejhůř na tom je Olomouc, která má jen teoretickou šanci. A taky jeden z nejtěžších losů. Vítkovice i Brno mají ještě o co hrát a Olomouc tyto dvě utkání nezvládne. Hráči z Hané proto můžete vynechat.