Messi, Ronaldo, Griezmann, Higuaín, Džeko… Ano, to jsou největší ofenzivní esa španělské a italské ligy. Nejen oni jsou ale pro hráče Daily Fantasy velmi zajímaví. Právě naopak, turnaje nám vyhrají spíše borci, kteří nejsou tolik na očích. Právě na ty se podíváme v našem speciálním článku.

La Liga a Serie A jsou v Daily Fantasy trochu ve stínu velmi populární Premier League, ale své fanoušky si najdou. Proto se nyní podíváme na pět „skrytých“ ofenzivních trumfů z obou lig.

La Liga

Gerard Moreno

Útočník, Espanyol
V La Lize: 28 zápasů, 11 gólů, 3 asistence, 4 žluté karty

Útočná jednička Espanyolu, který se po špatném úvodu sezony probral a dere se do horních pater tabulky. Hodně právě zásluhou Gerarda Morena. Ten hraje pravidelně celé zápasy, v podstatě nestřídá. A trenér ví proč, od Morena totiž hrozí neustále nebezpečí. Důkazem může být 11 branek, 3 asistence či průměr více než dvou střel za zápas.

Průměrné hodnocení v La Lize podle WhoScored: 7,27

Sergi Enrich

Útočník, Eibar
V La Lize: 28 zápasů, 10 gólů, 5 asistencí, 3 žluté karty

Velké překvapení La Ligy. A to jak v současnosti osmý Eibar, tak jeho nejlepší střelec Sergi Enrich. Ten se sice neprosazuje proti TOP soupeřům (na to pozor), na ty ostatní ale platí. V aktuální sezoně dal už 10 branek a navíc několikrát dokázal, že není jen střelcem. Připsal si totiž hned 5 asistencí. K „dokonalosti“ mu schází ještě větší porce střel, mohl by to zkoušet častěji.

Průměrné hodnocení v La Lize podle WhoScored: 6,99

Willian José

Útočník, Real Sociedad
V La Lize: 20 zápasů, 9 gólů, 3 asistence, 3 žluté karty

Carlos Vela je jistota, ale také dost drahá. Willian José nemá takové jméno, ale v této sezoně je právě on nejlepším střelcem Realu Sociedad. V La Lize má bilance skoro jedné branky na dva zápasy. Ve 20 utkáních nasázel 9 gólů a přidal 3 asistence. Navíc hodně střílí (2,5 střely na zápas). Od 10. února byl mimo hru, ale po reprezentační přestávce by již měl být v pořádku. Minimálně ze začátku každopádně musíme sledovat, v jaké formě se vrátí. Pokud by to nebylo ideální, může nás kromě Vely ještě zajímat další útočník Juanmi. Ten má na svém kontě 7 zářezů.

Průměrné hodnocení v La Lize podle WhoScored: 6,99

Jonathan Viera

Záložník, Las Palmas
V La Lize: 24 zápasů, 6 gólů, 7 asistencí, 2 žluté karty

Viera navázal na výbornou minulou sezonu a i v té aktuální táhne Las Palmas svými výkony a hlavně produktivitou. Nejcennější je jeho všestrannost, góly dává (6) i připravuje (7 asistencí). Navíc produkuje v porovnání s jinými hráči hodně klíčových přihrávek (3 na zápas) a je často terčem faulů soupeře (2,5 na zápas). Se svými 170 centimetry je jeho slabina jasná, ve vzdušných soubojích nikdy dobrý nebude.

Průměrné hodnocení v La Lize podle WhoScored: 7,35

Pablo Piatti

Záložník, Espanyol
V La Lize: 20 zápasů, 9 branek, 9 asistencí, 5 žlutých karet

To je sezona jako hrom! Pro Piattiho jednoznačně nejlepší v kariéře. Malý Argentinec sice nepatří mezi úplně levné varianty, ale může se parádně vyplatit. Ve 20 zápasech La Ligy má totiž luxusní bilanci 9 gólů a 9 asistencí. Prcek měřící jen 163 centimetrů se nebojí soubojů jeden na jednoho a většinou soupeři pláchne. Jen je škoda, že ještě více nezkouší střílet. Levačku má vynikající.

Průměrné hodnocení v La Lize podle WhoScored: 7,27

Serie A

Radja Nainggolan

Záložník, AS Řím
V Serii A: 28 zápasů, 9 gólů, 3 asistence, 2 žluté karty

Zkušený záložník a belgický reprezentant samozřejmě není mezi fanoušky nějaké nové jméno. V minulých sezonách ale sbíral výrazně více žlutých karet než gólů a asistencí. Nainggolanovi sice zůstal buldočí herní projev, ale jinak se hodně změnil. V této sezoně Serie A dal z pozice záložníka už 9 branek a na další tři přihrál. Za zápas vystřelí v průměru dvakrát až třikrát na branku a rozdá 1,6 klíčových přihrávek. A karty? Jen dvě!

Průměrné hodnocení v Serii A podle WhoScored: 7,37

Andera Belotti

Útočník, FC Turín
V Serii A: 26 zápasů, 22 gólů, 3 asistence, 5 žlutých karet

V této sezoně neskutečně vyletěl, čehož si jistě většina fanoušků již všimla. Jenže nezmínit Belottiho prostě nešlo. Talentovaný mladík je v tuto chvíli nejlepším střelcem Serie A, ve 26 zápasech nastřádal už 22 gólů! Aby toho nebylo málo, přidal k tomu ještě tři asistence. Během zápasů tradičně hodně střílí (3,3 střel na zápas) a je na něj hodně faulů (3,6 na zápas). I on ale ještě občas vybouchne, průměrně udělá přes dva fauly na zápas a vyfasoval 5 žlutých karet.

Průměrné hodnocení v Serii A podle WhoScored: 7,67

Suso

Záložník, AC Milán
V Serii A: 27 zápasů, 6 gólů, 7 zápasů, 3 žluté karty

Třiadvacetiletý záložník v této sezoně hodně vyletěl, dokonce se spekulovalo o přestupu na lepší adresu. Ale vypadá to, že Suso zůstane v AC Milán, kde je spokojený a hlavně podává velmi dobré výkony. Za 27 zápasů stihl 6 gólů a 7 asistencí, v mnoha duelech byl naprosto klíčovým mužem AC směrem do ofenzivy. Nebojí se prokličkovat klidně mezi třemi protihráči. V poslední době ho jen zabrzdilo svalové zranění, ale už brzy by měl být zpátky. Z AC Milán určitě jedna z nejlepších možných voleb.

Průměrné hodnocení v Serii A podle WhoScored: 7,21

Valter Birsa

Záložník, Chievo
V Serii A: 28 zápasů, 6 gólů, 8 asistencí, 4 žluté karty

Chievo střídá celkem pravidelně výhry a prohry a patří tak k průměrným týmům Serie A. V záložníkovi Valteru Birsovi ale má jistotu. Zkušený třicetiletý fotbalista totiž umí góly střílet i připravovat. Jeho bilance 6 branek a 8 asistencí hovoří za vše. Zvlášť, když vezmeme v potaz, že Chievo dalo v aktuální sezoně 34 gólů. Zároveň se přes něj hra týmu točí a je to právě on, kdo nejčastěji rozděluje míče. V dobrých matchupech zajímavá volba.

Průměrné hodnocení v Serii A podle WhoScored: 7,08

Piotr Zielenski

Záložník, Neapol
V Serii A: 27 zápasů, 4 góly, 6 asistencí, 2 žluté karty

Teprve dvacetiletý záložník je v nabitém kádru Neapole velkým překvapením. Ještě nemůže být řeč o tom, že by byl stabilním členem základní sestavy (13x nastoupil z lavičky), ale pomalu si vylepšuje svou pozici. Jeho statistiky jsou totiž na porce minut, které dostává, fantastické. Pokud tedy dostane příležitost, je hodně zajímavou volbou pro hráče Daily Fantasy. Hlavně proto, že je výrazně levnější než hvězdní kolegové Hamšík spol.

Průměrné hodnocení v Serii A podle WhoScored: 7,04