Nikdo od nich nečekal žádné velké bodové příspěvky, ale oni v polovině základních skupin MS v hokeji září. Řeč je o hráčích, které na světovém šampionátu zatím nejvíce překvapili a právě na ty se podíváme v článku.

Travis Konecny, Kanada

Jasně, jde o výborného hráče, který své umění potvrdil i ve své první sezoně NHL. Jenže v dresu Kanady se vsází ještě na větší hvězdy, o čemž svědčí ceny hráčů i čas na ledě. Přestože mladíček patří k nejméně vytěžovaným hráčům Javorových listů, posbíral ve třech zápasech už 6 asistencí. I jeho herní projev je velmi dobrý, hraje s velkou chutí. S ohledem na jeho cenu se zdá jako jedna z nejlepších voleb favorizovaných Kanaďanů.

Michel Miklík, Slovensko

Terno pro hráče Daily Fantasy představuje slovenský forvard. Jeho cena se na evropských hernách pohybuje okolo 6 milionů a vůči jeho výkonům je až směšná. Miklík stihl během tří utkání vstřelit tři branky a na dvě nahrát. I když se Slováků příliš nedaří, na křídlo z druhé lajny se určitě zaměřte i v příštích zápasech.

Clayton Keller, USA

Teprve 18letý mladíček v NHL ještě nedostal pořádnou šanci, zatím odehrál pouze tři zápasy. Jenže v národním týmu mezi dospělými ukazuje, proč si ho Arizona v posledním draftu vybrala na sedmé pozici. Jeho střelecký instinkt je až zabijácký. Americký talent zazářil především proti Dánsku, kterému nasázel hattrick. Ale jeho kvalitu pocítila i výborná obrana Švédska, kterou překonal hned v dalším zápase. I tento hráč je oproti největším hvězdám týmu velmi dobře cenově dostupný.

Sergei Andronov, Rusko

Možná mnohé hráče Daily Fantasy překvapilo, když se útočník CSKA objevil v první útočné řadě. Jenže Andronov potvrdil velmi dobrou formu a žádná z ruských hvězd nevstřelila víc branek. Jen dva útočníci sborné jsou lacinější než zmíněný centr. Tohle hráče se vyplatí sledovat, gólově se vyrovná i těm největším hvězdám.

Ken – Andre Olimb, Patrick Thoresen, Mathias Olimb, Norsko

Kdo dlouhodobě sleduje hokej a obzvlášť MS nejsou pro něj tato jména neznámá. Tradiční první útok táhne Norsko i na letošním turnaji. Že jejich čísla jsou ale famózní, to už trochu překvapení je. Když jsme spočítali průměr získaných fantasy bodů útoků v zápase, tato trojka dokonce překonala hvězdný ruský útok Shipachyov – Dadonov – Panarin! A to proti Švýcarsku vyšel celý tým Norska střelecky naprázdno. Otázkou je, jak se borcům bude dařit proti silnějším soupeřům.