Daily Fantasy MS v hokeji: Preview semifinále + TOP volby

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Mistrovství světa v hokeji jde do finiše. Dnes je na programu semifinále, v neděli se pak bude hrát o umístění. Jak jsou na tom týmy před bojem o medaile? Podívejte se v našem preview.

Kanada – Rusko

Oba týmy splnily ve čtvrtfinále roli favoritů. Rusové porazili 3:0 Česko, Kanada zdolala 2:1 Německo. Na první pohled těsný výsledek ale skrývá jasnou dominanci favorita. V semifinále nás každopádně čeká souboj těžkých vah. Rusové touží vrátit Kanadě nedávné porážky.

Rusové se zatím na šampionátu prezentují perfektní defenzivou, kterou dokázali rozbít jen hokejisté USA. Kanada má samozřejmě také sílu na to, aby předvedla něco podobného. Na druhou stranu, na tomto MS zatím není tak suverénní jako v předchozích dvou ročnících.

V ofenzivě jsou každopádně silné oba týmy, což dokazuje i pohled na tabulku produktivity celého MS. Tím vůbec nejlepším je útočník Panarin (4+10), hned za ním jeho spoluhráč Kučerov (6+7). Na druhé straně zase řádí MacKinnon (5+7) či Marner (4+7).

Kanada

Top volby: Nathan MacKinnon, Mitch Marner, Colton Parayko
Stojí za zvážení: Mark Scheifelem Jeff Skinner, Ryan O’Reilly

Rusko

Top volby: Nikita Kučerov, Artěmij Panarin
Stojí za zvážení: Vadim Šipačov, Nikita Gusev, Jevgenij Kuzněcov

Švédsko – Finsko

Zatímco postup Švédska přes Švýcarsko se očekával, triumf Finska proti USA byl velkým překvapením. Finové totiž ve skupině předváděli velké trápení. Proti Američanům ale vsadili na tvrdou defenzivu a uspěli. Vyhráli 2:0. Švédové porazili nepříjemné Švýcary také celkem těsně 3:1, v utkání ale byli lepší.

V severském souboji budou právě Švédi poměrně jasným favoritem. Ostatně na MS přivezli hned 19 hráčů z NHL a hlavně lajna Nicklase Bäckströma a Williama Nylandera řádí. K tomu si přidejme perfektní obranu a vychází nám velezkušený koktejl borců z nejlepší hokejové soutěže.

Finové určitě budou hrát stejným stylem jako proti USA, spoléhat na výborného brankáře a přesilovky. V těch excelují hlavně Sebastian Aho (2+7) a Mikko Rantanen (3+5).

Švédsko

Top volby: William Nylander, Nicklas Bäckström, Oliver Ekman-Larsson
Stojí za zvážení: Elias Lindholm, Victor Rask, Victor Hedman, John Klingberg

Finsko

Top volby: Sebastian Aho
Stojí za zvážení: Mikko Rantanen, Veli-Matti Savinainen, Juuso Hietanen