Daily Fantasy NHL: Největší zbraně a klíče finále východu

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Boje o Stanley Cup se blíží do předposledního kola! Na východě se obhájce trofeje z Pittsburghu utká s Ottawou, zprvu nenápadným účastníkem play off, který si však po skalpech Canadiens a Rangers zaslouží pozornost. Kteří hráči by měli pro své týmy těmi klíčovými v boji o postup do finále play off?

Pittsburgh

Série mezi Washingtonem a Pittsburghem se protáhla na sedm zápasů, a byli to nakonec Penguins, kdo se nakonec radoval z postupu. Obhájci trofeje mají i letos ty nejvyšší cíle, a při pohledu na našlapanou sestavu tak zůstává otázkou, kdo si přenese formu do finále konference.

K dlouhodobým oporám se přidává Guentzel

Bodové příspěvky Crosbyho, Malkina a Kessela se obecně očekávaly, nejproduktivnějším hráčem Tučňáků v sérii proti Washingtonu byl však 22letý Jake Guentzel, který na křídle Crosbyho útoku zažívá mimořádné play off. Bodově se dokázal prosadit i ve čtvrtém utkání série, kdy při absenci kapitána pomohl gólem a asistencí k výhře svého týmu 3:2. V celé sérii si připsal osm kanadských bodů za čtyři góly a stejný počet asistencí, stejně tak ovládl hodnocení +/-, když zapsal +5.

Bitva v brankovišti

Marc André Fleury měl původně plnit roli brankářské dvojky, při zranění Matta Murrayho těsně před začátkem play off mu však připadl nelehký úkol – nahradit svého mladšího (a v základní části úspěšnějšího) kolegu. Fleury zvládl svoji roli skvěle, a především proti Washingtonu dal zavzpomínat na dobu, kdy byl neochvějnou jedničkou Penguins.

V sérii proti Capitals si připsal 92% úspěšnost zákroků, v rozhodujícím utkání navíc vychytal čisté konto. V témže utkání už však seděl na střídačce jeho mladší kolega Murray, otázkou tak zůstává, na koho trenéři vsadí ve finále konference. Fleury však dosud podával spolehlivé výkony, a i vzhledem k jeho zkušenostem se očekává, že se postaví do branky Tučňáků také v úvodním zápase série s Ottawou.

Ottawa

Ottawa si zajistila postup do play off až v závěru základní části, proto se toho od ní příliš nečekalo. Tým, který místo dravého mládí sází na zkušenosti, si ale po Bostonu poradil i s Rangers a nyní ho čeká finále Východní konference, kam se Senators dostali poprvé po deseti letech.

Objevený střelec Pageau

Před sérií s Rangers měl útočník Jean-Gabriel Pageau v zápasech play off na kontě pouhých pět gólů z 22 utkání a nic nenasvědčovalo tomu, že právě on bude klíčovým hráčem Senators. Ve druhém utkání se však 24letý centr blýskl čtyřgólovým představením, ve zbytku série přidal další dva góly a se šesti brankami ovládl střelecké tabulky druhého kola vyřazovacích bojů.

Střelecky aktivní byli také útočníci Mike Hoffmann (15 střel) a Kyle Turris (13 střel), kteří si připsali po dvou gólech a stejném počtu asistencí. Poněkud za očekáváním zůstal Derrick Brassard, který si v šesti zápasech proti svému bývalému klubu připsal pouze jediný, avšak důležitý gól – v závěru pátého utkání srovnal šťastným odrazem na 4:4. Jeho počet střel (18) však naznačuje slušný potenciál pro následující utkání proti Pittsburghu.

Karlsson – a po něm prázdno

Těžko říct, kde by dnes byla Ottawa bez svého klíčového obránce. Kapitán Senators přispěl k vyřazení Rangers sedmi kanadskými body a dokazuje, že je právem nominován na James Norris Trophy pro nejlepšího obránce sezóny. Karlsson je však jediným obráncem s výraznějším bodovým příspěvkem. Phaneuf, Methot či Wideman plní zpravidla defenzivní úkoly, proto není divu, že nikdo z nich nenasbíral více než dva kanadské body. Karlssonova ofenzivní dominance se dá tedy očekávat i v sérii proti Penguins.