Po trochu rozbitém 34. kole nás čeká zase kompletních 10 zápasů. Ve 35. kole máme hned několik velkých favoritů, čekají nás ale také vyrovnané zápasy. Tradičně bude důležité najít odlišení. Tady je můj výběr.


Patrick van Aanholt (Crystal Palace, 6.1M)

Po zranění strávil levý obránce tři zápasy na lavičce, dvakrát šel do hry jako náhradník. Sam Allardyce neměl důvod měnit dobře fungující sestavu. Minule ale Crystal Palace prohrál a tak se nejspíš naskytne Van Aanholtova šance. Protože před startem turnaje nebudeme znát sestavy Crystal Palace, většina hráčů ho asi raději ze sestavy vynechá. Pokud ovšem nastoupí, má proti Burnley velký potenciál na čisté konto, a jak ho známe, určitě bude tradičně hodně útočit. O kvalitách nizozemského beka nemusíme dvakrát spekulovat. Pokud nastoupí, je velká šance, že s cenou 6,1M naplní svůj potenciál vrchovatě.

Gabriel Jesus (Manchester City, 9.8M)

Podobný případ jako u Van Aanholta. V začátku hlavního turnaje nebudeme znát základní sestavu Manchesteru City, který má velmi dobrý matchup na půdě Middlesbrough. Poslední zápas Citizens ale naznačuje, že by mohl dostat Gabriel Jesus důvěru. Po zranění se proti United vrátil ve velkém stylu. Gól mu sice pro těsný ofsajd nebyl uznán, ale na hřišti působil jako živá voda. Naopak Sergio Agüero byl sice aktivní, ale spálil minimálně tři velké šance, navíc se někdy zachoval až příliš sobecky. Vzhledem k tomu, že Jesus je koněm Pepa Guardioly, je možné, že mu dá důvěru na úkor hvězdy. V tu chvíli má Brazilec za cenu 9,8M zajímavou value a může se dost vyplatit.

James Ward-Prowse (Southampton, 9,1M)

Southampton sice zaznamenal dvě prohry v řadě, ale šlo o těžké zápasy (Manchester City, Chelsea). Navíc na půdě Chelsea předvedl sympatický ofenzivní výkon a doplatil na chyby vzadu. Hull je velmi silný doma, ale venku prohrál pět zápasů v řadě a hlavně dostal 15 gólů! Favoritem jsou tedy domácí Saints. V první řadě se asi většina hráčů zaměří na střelce Gabbiadiniho či ofenzivní záložníky Redmonda a Tadiće. To není špatná volba, naopak. Rád bych ovšem upozornil také na mladého Ward-Prowse, který by mohl být trochu přehlížen. Se svou cenovkou 9,1M přitom nabízí slušný potenciál, protože zahrává většinu standardních situací a často se tlačí do střelby (1,8 střel na branku za zápas). V tomto zápase se nicméně nabízí jako zajímavá varianta také zvolit z více hráčů Southamptonu ofenzivní kombo.

Nepřehlédněte

Daily Fantasy Premier League: Tři zápasy 35.kola, které nabízí ofenzivní potenciál