Máme za sebou první kolo anglické Premier League a v dnešním souhrnu se podíváme na klíčové momenty z každého zápasu, které by mohly mít dopad na další kola v DFS.

Arsenal – Leicester (4:3)

Klíčová událost pro DFS: Jamie Vardy je zpět. Nebo to tak aspoň vypadá po prvním zápase sezóny. Proti Arsenalu byl nejlepším hráčem Lišek, neustále se nabízel a prováděl nebezpečné náběhy za obranu soupeře a vyústěním byly jeho dva góly. Velmi slibné představení, které bychom neměli podceňovat.

Watford – Liverpool (3:3)

Klíčová událost pro DFS: Z tohoto zápasu musím vyzdvihnout hned několik momentů a zjištění. Začnu Watfordem, který byl od začátku zápasu velmi nebezpečným soupeřem pro Liverpool a byla nádherně vidět práce Marca Silvy. Watford praktikoval silový a náročný fotbal s vysokým presinkem a dostával obranu Reds do velkých problémů. V útoku se skvěle předvedl Stefano Okaka, který se může stát klíčovým útočníkem v týmu Marca Silvy.

Liverpool pak ukázal, že jeho ofenzivní síla je opravdu veliká a trojice Mané, Firmino, Salah bude hlavním stacking materiálem pro letošní sezónu. Naopak defenziva, která v průběhu preseason vypadala dobře, opět zklamala a dostala tři góly. Nedůraz a tragické bránění standardních situací stálo Liverpool body. Příjemným překvapením byl Alberto Moreno, který ještě v Liverpoolu očividně neřekl své poslední slovo.

West Bromwich – Bournemouth (1:0)

Klíčová událost pro DFS: West Brom opět udeřil ze standardní situace, jak je již jeho zvykem, a překvapivě také bez hlavního cíle centrovaných balónů, Garetha McAuleyho. Severoirského obránce zastoupila nová posila v podobě Ahmeda Hegaziho, který skvělou hlavičkou vstřelil svůj debutový gól.

Southampton – Swansea (0:0)

Klíčová událost pro DFS: Swansea vypadala v zápase se Southamptonem bezradně bez svého klíčového ofenzivního muže, Gylfiho Sigurdssona. Do pár náznaku šancí se dostal Tammy Abraham, ale jinak se Labutím nepodařilo příliš mnoho. Naděje vkládané do Toma Carrolla se zatím nenaplnily, ale stále je ještě brzy něco výrazněji hodnotit. Uvidíme, jak se budou jevit v dalších zápasech, prozatím jsou tito dva stále nejzajímavějšími volbami ze Swansea, při absencích Gylfiho a Llorenteho.

Chelsea – Burnley (2:3)

Klíčová událost pro DFS: Obavy z preseason se potvrdily. Ano, mnozí budou namítat, že vyloučení výrazně ovlivnilo zápas, a s tím jednoznačně musím souhlasit, ale pokud jste pozorně sledovali zápas, pak jste si jistě všimli obrovských chyb, které Chelsea udělala. Prakticky u všech gólů zaspala v bránění a dovolila tak Burnley neohroženě skórovat jeden gól za druhým. Navíc, Michy Batshuayi nepotvrdil kvalitní výkony z preseason, a ukázal, že nedosahuje kvalit Alvara Moraty. Jeho příchod výrazně vylepšil fungování týmu a nádherný gól a ještě krásnější asistence to pouze vyšperkovali. V dalším utkání proti Tottenhamu jej můžeme čekat v základní sestavě.

Crystal Palace – Huddersfield (0:3)

Klíčová událost pro DFS: Steve Mounié potvrdil zabijácký instinkt hned ve svém prvním soutěžním zápase po přestupu do Huddersfieldu. Jeho výkon byl opravdu slibným začátkem, a v dobrých matchupech může hrát důležitou roli ve vašich lineupech.

Everton – Stoke (1:0)

Klíčová událost pro DFS: Wayne Rooney ještě neřekl poslední slovo a Everton bude hodně spoléhat dle předpokladů na obranu. To jsou mé dva postřehy ze zápasu se Stoke. Gól, který vstřelil Rooney jasně ukázal střelecký instinkt, který rozhodně má a na pozici secondary strikera může oprášit svou kariéru a ještě několik let dosahovat slušných výkonů. Kromě toho, Everton udržel další nulu vzadu, stejně jako v zápasech EL proti Ružomberoku, a potvrdil, že příchody Pickforda a Keana jen vylepší už tak kvalitní defenzivu z loňské sezóny. Závěrem bych ještě doporučil sledovat Dominica Calvert-Lewina, který vypadal výborně a v letošní sezóně může výrazně promluvit do DFS.

Brighton – Manchester City (0:2)

Klíčová událost pro DFS: Nebyla to taková kanonáda, jak mnozí čekali, ale hráči ManCity potvrdili, že letos budou horké zboží. Guardiola využil předpokládané rozestavení 3-5-2 a bude zkoušet hrát na dva útočníky, kde opět potvrdil svou důležitost Sergio Aguero. Mnohými odepisovaný útočník se opět trefil a jeho konec v City ještě nenadešel.

Newcastle – Tottenham (0:2)

Klíčová událost pro DFS: Harry Kane v srpnu je jak ohraná gramofonová deska. Jeden z nejobávanějších kanonýrů ligy se ještě ani jednou za celou kariéru netrefil v ligovém utkání v srpnu, a po zápase s Newcastlem tato série pokračuje, přestože měl dvě obrovské gólové příležitosti. Určitě jej nemůžeme odepisovat, ale pomalejší starty do sezóny se u něj začínají stávat skoro tradicí.

Manchester United – West Ham (4:0)

Klíčová událost pro DFS: Romelu Lukaku přišel, viděl a vstřelil dva góly. Ukazuje se, že pro United bude skvělou posilou a nastřílí spousty branek. Mnohem zajímavější je ovšem situace okolo Henrikha Mkhitaryana, který vypadá jako potencionální sleeper před nadcházející sezónou. V přípravě vypadal skvěle a z pozice tvůrce hry, kam se pro tento zápas přesunul je velmi nebezpečný a produktivní, což potvrdil dvěmi asistencemi. Osobně bych z něj nespustil oči, protože to vypadá, že Mourinho na něm bude letos chtít postavit hru.