Týden uběhl jako voda, a druhé kolo Premier League už je skoro za námi. Dnes nás čeká ještě dohrávka zápasu ManCity – Everton, ale na přehled víkendových zápasů se můžete podívat již nyní.

Swansea – Manchester United

Klíčová událost pro DFS: Vývoj zápasu neodpovídá výsledku, když se Manchester na vítězství nadřel více, než se očekávalo. I přesto je potřeba vyzdvihnout jedno jméno – Henrikha Mkhitaryana, který si připsal další dvě asistence a nyní to vypadá, že míří ke skvělé sezóně.

Leicester – Brighton

Klíčová událost pro DFS: Tady musím vyzdvihnout dva výkony. Harry Maguire se jeví jako skvělá posila a potvrzuje předsezónní očekávání. V prvním utkání si připsal asistenci, nyní dokonce gól. Je velkým nebezpečím pro standardní situace a ještě umí skvěle vyvést míč a založit útok. Toto jméno asi budeme v sezóně ještě slýchat. Druhým mužem je Riyad Mahrez, který se i přes spekulace o odchodu plně soustředí na výkony v Leicesteru a prozatím předvádí kvalitní výkony. Na našem DFS radaru může i nadále zůstat.

Liverpool – Crystal Palace

Klíčová událost pro DFS: Jurgen Klopp ukázal, že bude chtít svůj tým v letošní sezóně výrazněji rotovat, s přihlédnutím k účasti v LM. Toto kolo nechal pouze na lavičce Mohameda Salaha a poskládal úplně novou obranu, ve které se objevili Klavan, Robertson a Gomez. Doporučuji věnovat mnohem větší pozornost rotaci a potencionálním dopadům na základní sestavu než v minulé sezóně.

Bournemouth – Watford

Klíčová událost pro DFS: Marco Silva odvádí ve Watfordu zatím skvělou práci a potvrzuje svůj herní projev z Hullu. Jeho týmu se budou těžko dávat góly a fyzicky náročný fotbal může způsobit spoustě soupeřů problémy. Problémy ale může mít také dlouholetá opora klubu, Troy Deeney. Anglický útočník a kapitán týmu se sice vrátil po zranění zpět do hry, ale Silva přivedl Andre Graye a Richarlisona, kteří vypadají hodně dobře. Navíc proti Liverpoolu se dařilo také Stefanu Okakovi, takže Deeney bude mít co dělat, aby se na hřiště podíval.

Burnley – West Bromwich

Klíčová událost pro DFS: West Bromwich odstartoval sezónu náramně, v parádním stylu Tonyho Pulise. Dvě hubená vítězství 1:0, minimální držení míče a nebezpečné standardky. WBA má stále v následujících kolech příjemný los, takže jejich defenzivu je možné začít pořádně zvažovat.

Southampton – West Ham

Klíčová událost pro DFS: Marko Arnautovic hloupě oslabil svůj tým, ale i přesto se podařilo West Hamu dvěmi góly vyrovnat, ačkoli to na body nestačilo. Skvělým výkonem se prezentoval Chicharito, který vstřelil oba góly, ale také Michail Antonio, který se po delším zranění vrátil na hřiště a byl nejlepším hráčem WHU (s Chicharitem). To samé nemůžeme říci o zkušených obráncích Fontem a Zabaletou, kteří svými dětinskými penaltovými fauly zapříčinili porážku svého týmu.

Stoke – Arsenal

Klíčová událost pro DFS: V dresu Stoke se poprvé představil španělský ofenzivní záložník Jesé, a získal ocenění pro nejlepšího hráče utkání, a nutno dodat, že zaslouženě. Vstřelil jediný gól zápasu, podílel se na všech ofenzivních akcích svého týmu a celkově vypadal velmi živelně. Pokud mu vydrží tento elán i nadále, měli bychom mu věnovat velkou pozornost.

Huddersfield – Newcastle United

Klíčová událost pro DFS: Střet dvou nováčků ukázal dva rozdílné protipóly. Na jedné straně Huddersfield, který hraje výborně – připsal si již dvě vítězství a může se opřít o skvělého Aarona Mooye, doplňovaného Stevem Mouniém a Tomem Incem – na straně druhé Newcastle, který se prozatím trápí jak výsledkové, tak herně. Přestože mají svěřenci Rafy Beníteze příjemný los, osobně bych se po úvodních výkonech držel od jejich hráčů dále, protože prozatím to vypadá na špatný vstup do sezóny, jak v reálných zápasech, tak ve fantasy.

Tottenham – Chelsea

Klíčová událost pro DFS: Jednoznačně hlavním momentem zápasu jsou dva góly Marcose Alonsa, který opět předvedl jeden ze svých famózních výkonů. Bohužel, to stejné nelze říci o Tottenhamu, který zatím není v optimálním rozpoložení. Harry Kane se opět přes velikou snahu neprosadil, a jeho “srpnová kletba” pokračuje. Stejně tak se útok Spurs zdál až příliš statistický, bez kvalitní podpory a náběhů krajních beků (především u Trippiera to je nepříjemné) a Chelsea tak italským způsobem ubránila vítězství. Momentálně je jedinou fantasy jistotou v dresu Kohoutů Christian Eriksen, který si připsal dvě asistence minulé kolo, a nyní přidal jednu fantasy asistenci.