Pokud hledáte ofenzivní hráče do svých lineupů, tak tyto tři zápasy byste určitě neměli přehlížet. Všechny mají slušný ofenzivní potenciál a vašim týmům mohou dodat dostatek bodů. Pojďme se na ně blíže podívat.

Everton – Chelsea

A začínáme hned zostra. Chelsea přijíždí na horkou liverpoolskou půdu, aby změřila síly s Evertonem. Ten na svém stadionu hraje skvěle a právem mu patří průběžná 3. příčka z domácích zápasů. Za celou sezónu v Goodison parku nastřílel 41 gólů (4. místo) a neztratil zde ani bod už dlouhých 8 zápasů. V těchto 8 zápasech pouze v jednom případě nastřílel méně než 3 góly a jejich ofenzivní síla a forma na domácím stadionu je obrovská.

Tentokrát přijede Chelsea, která stále hraje o titul a musí zvítězit. Ale zápas to určitě nebude jednoduchý. Pro góly v tomto zápase hovoří také fakt, že Blues neudrželi čisté konto již dlouhých 11 zápasů, ale naopak jejich střelecká potence nijak neklesá. V sezóně nastříleli druhý nejvyšší počet gólů (69) a naposledy vypráskali Southampton 4 góly. Za zmínku stojí, že se v tomto zápase po delší době výrazněji prosadil Diego Costa (2G+1A). Závěrem je dobré dodat, že bookmakeři dávají 51.1% šanci, že v zápase padne přes 2.5 gólu.

Southampton – Hull

Dalším zápasem, na který bych se zaměřil z hlediska ofenzivy je utkání mezi Southamptonem a Hullem. Podíváme-li se na poslední zápasy obou týmů, zjistíme, že je k tomu dobrý důvod. Saints dostali ve dvou posledních utkáních 3 respektive 4 góly, a i když to bylo se silnými týmy (City, Chelsea), jejich obrana nepracuje nyní ideálně. A to samé se dá říci o výkonech Hullu na soupeřových hřištích. Čtyři zápasy po sobě dostal venku 3 a více gólů a jejich defenziva není venku tak pevná jako doma.

Na druhou stranu, stále bojují o záchranu, a proto se v případě nepříznivého průběhu utkání budou muset tlačit dopředu. To by zápasu mohlo pomoci k většímu počtu gólů. Na straně Southamptonu bych se výrazně zaměřil na Manola Gabbiadiniho, který proti Chelsea odehrál skoro celý zápas, a přestože nakonec gól nevstřelil, opět se dostal do několika dobrých příležitostí a proti slabší obraně Hullu může být toto kolo horkým zbožím.

Tottenham – Arsenal

Posledním utkáním, které bych doporučil je londýnské derby. Oba dva týmy hrají o důležité body, které budou potřebovat v boji o titul, respektive v boji o 4. místo. Přestože jsou někdy tyto zápasy silných týmů hůře predikovatelné, bylo by velkým překvapením, kdyby v tomto utkání padlo méně než 2.5 gólu. V posledních 7 zápasech těchto týmů na White Hart Lane padlo v 6 z nich přes 2.5 gólu, a když vezmeme v potaz, že Tottenham vstřelil alespoň 2 góly v 11 zápasech z posledních 12 a v posledních 10 venkovních zápasech Arsenalu vždy padlo přes 2.5 gólu, rýsuje se nám tady gólový zápas.

Pro hráče daily fantasy je velkou výhodou, že ceny hráčů nebudou příliš vysoko, jak už to tak bývá v těchto vyrovnaných zápasech. To může otevřít prostor pro ušetření peněz na jiné pozice, kde bude potřeba připlatit.