Daily Fantasy Premier League: Warm-up 30. kola

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Liverpool – Everton

Liverpool

Everton

Šance na výhru Šance na výhru
56.6% 19%
P V P V V R V R V P V V
16-8-5 14-8-7
Střely/záp Držení míče% Čistá konta Střely/záp Držení míče% Čistá konta
16.8 57.9 7 13.1 50.8 11

Úvod 30. kola rozehraje liverpoolské derby a už nyní je jisté, že budeme postrádat několik hráčů na obou stranách. V Evertonu nemohou počítat s Colemanem, Morim a Schneiderlinem. V Liverpoolu zase nebude opět k dispozici Henderson a Sturridge, ke kterým se přidává Lallana. Jurgen Klopp potvrdil, že duo brazilců Firmino-Coutinho jsou po reprezentaci připraveni nastoupit, ale nad fyzickou připraveností a únavou visí velký otazník.

S tímto velikým počtem otazníků v sestavě je složitější odhadovat průběh utkání. Oba dva týmy budou postrádat důležité hráče, a ti co mohou nastoupit jsou po reprezentačních srazech. Poslední vzájemné utkání skončilo vítězstvím Liverpoolu 1:0 až v nastaveném čase a podobný průběh by nebyl překvapením ani nyní. Spousta hráčů bude chtít využít formy Romelu Lukakua, což není špatně, ale musíme mít na paměti jeho slabší formu proti silnějším klubům. Přesto se díky své ceně může vyplatit – i jeden gól a porážka stačí ke kvalitní value. Vzhledem k dobré formě celého Evertonu bych byl opatrný se všemi ofenzivními hráči domácích, vezmeme-li v potaz ještě pozdní návrat zmíněného brazilského dua.

Liverpool

Top volby: Divock Origi (8.1M) – pokud nastoupí
Stojí za zvážení: Roberto Firmino (10.9M)

Everton

Top volby:
Stojí za zvážení: Romelu Lukaku (6.8M), Ross Barkley (5.1M)

Manchester United – West Bromwich

Manchester United

West Bromwich

Šance na výhru Šance na výhru
71.2% 9.7%
R R V V R V V R V P P V
14-10-3 12-7-10
Střely/záp Držení míče% Čistá konta Střely/záp Držení míče% Čistá konta
17.1 55.9 10 10.3 40.6 5

Manchester je druhým největším favoritem na udržení čistého konta dle bookmakerů, ale pozor. V sestavě nemohou počítat se Smallingem, Jonesem, Herrerou, Pogbou, Ibrahimovićem a ještě visí otazník nad Rojem. Naproti tomu WBA hraje v pohodě, o čemž se přesvědčil naposledy Arsenal. Přestože jsem předpokládal jejich mírné polevení, momentálně to nevypadá na nějaký propad a oslabené United mohou potrápit.

I přesto se musím přiklonit na stranu domácích, pokud jde o dobré picky. WBA sice naposledy porazil Arsenal, ale jinak je proti soupeřům z top 6 neškodné. V dresu United se proti Middlesbrough postavil na hrot Marcus Rashford, a přestože zklamal střelecky, dostal se do několika výborných příležitostí. Jeho mládí a nevyzrálost zapříčiňuje nevyrovnané výkony, ale proti starší obraně WBA se může opět dostávat do šancí. Navíc se jedná o hráče s dobrým upside potenciálem. Ve stejném zápase se dobře jevil také Jesse Lingard, ale jeho start je přinejmenším nejistý.

Manchester United

Top volby: Marcus Rashford (10.7M) – GPP, Juan Mata (11.6M), Lingard (8.5M) – pokud nastoupí,
Stojí za zvážení: Henrikh Mkhitaryan (12.1M)

WBA

Top volby:
Stojí za zvážení:

Burnley – Tottenham

Burnley

Tottenham

Šance na výhru Šance na výhru
17.6% 56.6%
P R R P P R R V P V V V
9-5-15 17-8-3
Střely/záp Držení míče% Čistá konta Střely/záp Držení míče% Čistá konta
10.2 41.9 7 17.2 56.5 12

Burnley hostí v tomto kole Tottenham a pro mnoho neznalých fanoušků, kteří se podívají na poslední výsledky, se může jednat o jasnou záležitost. Tak na to pozor! Přestože poslední výkony Burnley nejsou přívětivé (6 zápasů bez vítězství), musíme mít na paměti, že 5 z těchto zápasů odehrálo Burnley venku. Naopak jediné domácí utkání skončilo remízou se silnou Chelsea. A na domácím stadionu se z tohoto nováčka stává zcela jiné mužstvo, schopné porazit kohokoliv. Tottenhamu navíc nebude k dispozici zraněný Harry Kane.

Přestože bookmakeři věří výrazně Tottenhamu, toto určitě není matchup, který by odpovídal cenám jejich hráčů. Osobně se hodlám hostujícím hráčům obloukem vyhnout a naopak bych zvažoval jako odlišující a levnou variantu jednoho z dvojice útočníků – Gray, Barnes. Oba se v posledních zápasech nacházejí v dobré formě (dohromady 12 střel, 6 klíčových přihrávek za poslední tři zápasy) a s cenou pod 6M mohou příjemně oživit vaši sestavu.

Burnley

Top volby:
Stojí za zvážení: Andre Gray (5.5M) / Ashley Barnes (5.2M) – GPP

Tottenham

Top volby:
Stojí za zvážení: Christian Eriksen (11.1M)

Chelsea – Crystal Palace

Chelsea

Crystal Palace

Šance na výhru Šance na výhru
75.1% 8.3%
R V R V V V V P P V V V
22-3-3 8-4-14
Střely/záp Držení míče% Čistá konta Střely/záp Držení míče% Čistá konta
14.3 54.1 13 11.8 48.6 5

Chelsea se v posledních 6 zápasech nepodařilo udržet čisté konto a nyní na její půdu zajíždí Crystal Palace, které ve stejném časovém období dokázalo vsítit pouhých 8 gólů. To je ideální příležitost na nápravu. V týmu je několik zdravotních nejistot, ale jak víme, u Chelsea se většinou jedná o matoucí zprávy s cílem uvést DFS manažery v omyl (:D). Přesto jejich situaci musíme sledovat.

Crystal Palace v posledních třech zápasech udrželo čisté konto a zlepšená defenziva nenabízí kvalitní matchup pro ofenzivní hráče z obou táborů. Hráči Chelsea jsou v ofenzivě příliš drazí, aby proti CP dosáhli kvalitní value, a proto je lepší se jim vyhnout. Ideální variantou je zde defenziva Chelsea, která za přijatelnou cenovku okolo 10M nabízí dostatečný potenciál.

Chelsea

Top volby: Obrana
Stojí za zvážení:

Crystal Palace

Top volby:
Stojí za zvážení:

Hull – West Ham

Hull

West Ham

Šance na výhru Šance na výhru
39.4% 32.1%
V P R P V P V R R P P P
6-6-17 9-6-14
Střely/záp Držení míče% Čistá konta Střely/záp Držení míče% Čistá konta
10.3 46.5 3 13.6 49.1 6

Zajímavé utkání nás čeká na KCOP Stadium. Domácí Hull si pod Marcem Silvou drží domácí neporazitelnost (3 výhry, 2 remízy) a hostující West Ham je pro změnu mnohem nebezpečnější na cizích hřištích (16. x 8. místo v tabulce). Oba dva týmy mají schopnosti vstřelit alespoň gól, a proto se jedná o zajímavý zápas k výběru ofenzivních hráčů.

Mezi domácími vyčnívá polský záložník Kamil Grosicki, který za poslední tři zápasy vévodí svému týmu v počtu střel (8) i klíčových přihrávkách (5). Za cenu 6.3M je skoro must-play a v některé z vašich sestav by rozhodně neměl chybět. Na druhé straně se zase mimořádně daří Manuelu Lanzinimu, který zase vévodí statistikám svého klubu (9 střel, 5 klíčových přihrávek). Zajímavou a levnou možností je také volba Roberta Snodgrasse, který může mít proti svému bývalému klubu zvýšenou motivaci.

Hull

Top volby: Kamil Grosicki (6.3M)
Stojí za zvážení: Oumar Niassé (7.9M)

West Ham

Top volby: Manuel Lanzini (6.7M)
Stojí za zvážení: Robert Snodgrass (6.3M), Jordan Ayew (5.4M), Andy Carroll (7.3M)

Leicester – Stoke

Leicester

Stoke

Šance na výhru Šance na výhru
47.1% 24.7%
P P P V V V P V P V R P
8-6-14 9-9-11
Střely/záp Držení míče% Čistá konta Střely/záp Držení míče% Čistá konta
11.2 43.5 5 10.7 47.2 9

Leicester svými třemi posledními ligovými výhrami a postupem do další fáze Ligy Mistrů potvrzuje návrat staré formy. S jejich hráči musíme opět počítat a domácí matchup proti Stoke přímo vybízí k jejich draftu. Riyad Mahrez a Jamie Vardy jsou volbou, kterou v tomto kole nemůžete udělat chybu. Zajímavou variantou, kterou určitě někteří DFS hráči budou chtít využít je obrana Lišek. Za normálních okolností bych nebyl proti, ale už víme, že na 100% nebude k dispozici Wes Morgan, což snižuje šance na udržení nuly vzadu.

Naopak jejich soupeř ze Stoke je v tomto zápase týmem, kterému se chceme spíše vyhnout. Jejich forma je hodně nevypočitatelná a proti dobře hrajícímu Leicesteru není důvod pro jejich draft, protože najdeme mnoho zajímavějších variant v jiných klubech.

Leicester

Top volby: Riyad Mahrez (8.9M), Jamie Vardy (9.4M)
Stojí za zvážení: Obrana

Stoke

Top volby:
Stojí za zvážení: Marko Arnautovič (5.9M)

Watford – Sunderland

Watford

Sunderland

Šance na výhru Šance na výhru
39.3% 20.7%
V V P R P P R V P P P R
8-7-13 5-5-18
Střely/záp Držení míče% Čistá konta Střely/záp Držení míče% Čistá konta
10.8 46.0 4 9.8 42.3 5

Domácí nastoupí proti poslednímu Sunderlandu, a protože jim k jistotě záchrany chybí ještě několik bodů, tento zápas potřebují vyhrát. Ovšem stejná situace panuje i na opačné straně. Sunderland bojuje o přežití již několik let po sobě, ale letošní sezóna zdá se být ta zlomová. A ani přítomnost Jermaina Defoea nebude nic platná.

Pro Watford se zde rýsuje dobrý matchup jak pro obranu, tak pro útok. Hlavním defenzivním tahákem bude po delší době opět Jose Holebas, jenž za 7.6M nabízí skvělý potenciál na obou koncích hřiště. V útoku pak můžeme vsadit na Troye Deeneyho nebo M`Baye Nianga. Niang je v posledních zápasech aktivnější (5 střel za poslední 2 zápasy), ale pro Deeneyho hovoří exekuce pokutových kopů. Na druhé straně můžeme zvažovat jen Jermaina Defoea, který má dvougólový potenciál a může být za 6.3M tajným trumfem, pokud se Sunderland zázračně urve.

Watford

Top volby: Troy Deeney (9.9M) – pokud nastoupí (momentálně nemocný), Jose Holebas (7.6M)
Stojí za zvážení: M`Baye Niang (9.4M), zbytek obrany

Sunderland

Top volby:
Stojí za zvážení: Jermaine Defoe (6.3M)

Southampton – Bournemouth

Southampton

Bournemouth

Šance na výhru Šance na výhru
58.3% 18%
V P P V V P P P P R V V
9-6-12 9-6-14
Střely/záp Držení míče% Čistá konta Střely/záp Držení míče% Čistá konta
15 53.6 9 11.8 51.7 7

Průměrný matchup čeká oba dva soupeře. Southampton, jak je zvykem, střídá dobrý výsledek s horším a Bournemouth zase sbírá body venku zřídka. Bookmakerům se líbí šance Southamptonu na čisté konto, když jim dávají 41% šanci na udržení čistého konta (6. celkově) a mě se v tomto spojení zase líbí nízká cena obránců. Společně s faktem, že spousta hráčů bude chtít ještě využít formy Joshuy Kinga, dělá z defenzivy Saints zajímavou volbu s vysokým upside potenciálem.

V ofenzivě je potřeba zmínit absenci Manola Gabbiadiniho, kterého nahradí jeden z dvojice Shane Long/Jay Rodriguez. Ani jeden nepatří mezi top kanonýry, ale pokud mají den, dvougólové představení je v jejich silách. Jejich cena je nízko, takže neriskujeme příliš. V dobré formě se nachází také Dušan Tadič, který zazářil (opět) v národním dresu a dobrou formu si bude chtít přenést také do klubu.

Southampton

Top volby: Dušan Tadič (7.3M)
Stojí za zvážení: Obrana, Nathan Redmond (6.7M), Shane Long (5.4M)/Jay Rodriguez (7.3M)

Bournemouth

Top volby: Joshua King (9.5M)
Stojí za zvážení: Benik Afobe (8.9M)

Swansea – Middlesbrough

Swansea

Middlesbrough

Šance na výhru Šance na výhru
48.8% 24%
P V P V P P R P R P P P
8-3-18 4-10-14
Střely/záp Držení míče% Čistá konta Střely/záp Držení míče% Čistá konta
11.1 48.4 4 9.1 49.5 8

Důležitý záchranářský souboj náš čeká mezi Swansea a Middlesbrough. Domácí Labutě své dobré výkony shodili dvěmi prohrami s Hullem a Bournemouthem a pro jejich šance na setrvání v nejvyšší soutěži musejí nyní zvítězit. Ve stejné situaci je Middlesbrough, ale bohužel jejich tým postrádá kvalitu – hlavně tedy v útočné fázi. Pouhých 9.1 střel za zápas z nich dělá nejhorší mužstvo soutěže a v jejich zápasech jde vidět kreativní marnost.

Tím se ze Swansea stává zajímavým týmem pro draft defenzivy, ale počítejte s tím, že bude hodně oblíbenou volbou. Jejich hráči jsou velmi levní, a proto je vysoká šance, že si jej do týmu pořídí spousta vašich soupeřů. Aby si ovšem Swansea zajistilo vítězství, bude muset vstřelit gól a u toho by neměl chybět (jak jinak) Gylfi Sigurdsson. Jeho cena 8.5M je více než přívětivá a draft výrazně zavání s variantou must-play.

Swansea

Top volby: Gylfi Sigurdsson (8.5M), obrana
Stojí za zvážení: Fernando Llorente (9.1M)

Middlesbrough

Top volby:
Stojí za zvážení: Alvaro Negredo (5.9M)

Arsenal – Manchester City

Arsenal

Manchester City

Šance na výhru Šance na výhru
33.2% 42.6%
V P P V P P V V V V R R
15-5-7 17-6-5
Střely/záp Držení míče% Čistá konta Střely/záp Držení míče% Čistá konta
15.1 56.6 8 15.8 60.7 8

Ten největší šlágr nás čeká na závěr. A bude to souboj dvou týmů v úplně odlišných formách. Na jedné straně domácí Arsenal, který úspěšně míří k další neuspěšné sezóně a na druhé hostující a v dobré formě hrající City. Hosté našli svou ideální sestavu a Pep Guardiola konečně přestal tolik rotovat s hráči, což významně pomohlo jejich výkonům. City nyní drží 7 zápasovou ligovou neporazitelnost.

Naproti tomu Arsenal nestačil v posledním kole na West Bromwich a z posledních 6 zápasů čtyřikrát prohrál. V momentální formě se vyplatí zvažovat snad pouze Alexis Sanchez, který si jako jediný drží kvalitní formu. V dresu ManCity musím vyzdvihnout výkony Sergia Aguera, který sice dal v posledních 3 ligových zápasech “pouze” dva góly, ale do šancí a střeleckých pozic se dostává (4.33 střely/zápas v posledních 3 utkáních), takže je slušný předpoklad, že na své poměry chudší období zlomí.

Arsenal

Top volby:
Stojí za zvážení: Alexis Sanchez (10.1M)

Manchester City

Top volby: Sergio Aguero (9.8M), Leroy Sané (6.4M)
Stojí za zvážení: Kevin de Bruyne (9.5M), David Silva (8.7M), Raheem Sterling (9.4M)