DFS analýza: Proč United strádají? Chybí tvůrce hry i křídla

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Další matný výkon předvedli v úterý fotbalisté Manchesteru United. Proti Evertonu zachránil remízu 1:1 až Zlatan Ibrahimovic z penalty. Více než výsledky jsou ale alarmující výkony Rudých ďáblů. Hráči Daily Fantasy si na ně teď musí dát velký pozor. Proč? Pokusili jsme se na to podívat.

Problém č. 1 – nekonstruktivní obrana

Manchester United neinkasuje příliš branek, přesto má s obranou problémy. Kvůli zranění na nějaký čas vypadli stopeři Chris Smalling a Phil Jones a v utkání s Evertonem to hned bylo znát. Marcos Rojo ani Daley Blind nejsou hráči top kvality, Ashley Young už také nestačí. Jistotou tak byl jen Eric Bailly.

Zásadním problémem obrany United je ale skoro nulová podpora ofenzivy. Hráči se předhánějí v přihrávkách na jistotu, ale vyvezení míče nebo kolmá přihrávka chybí. A bez Antonia Valencii trpí i podpora na křídlech.

DFS pohled

Obránci United teď nejsou pro hráče Daily Fantasy úplně exkluzivním zbožím. První problémem je, že trenér José Mourinho složení defenzivní čtyřky často mění. Druhým pak nízká produktivita. United jsou sice schopni udržet čistá konta, ale snad až na Valenciu (1 gól, 3 asistence) nemá nikdo potřebný ofenzivní potenciál. Ve chvíli, kdy navíc nehrají Smalling a Jones, klesá i šance na čistá konta.

Problém č. 2 – chybí tvůrce hry

V zápase s Evertonem se názorně ukázala další velká slabina současného týmu United. Pokud na hřišti není Juan Mata, pro kterého kvůli zranění sezona skončila, je to hodně znát. Záložníci Michael Carrick a Ander Herrera mají na hřišti trochu jiné úkoly a Marouane Fellaini je už tak trochu parodií na fotbalistu.

To ostatně dokazují i statistiky klíčových přihrávek na zápas. Zatímco Mata byl na číslu 1,9, Herrera jich dá v průměru 1,2 a Carrick s Fellainim dokonce jen 0,5!

Po svém návratu z marodky neoslnil ani Paul Pogba, který navíc v Manchesteru plní spíše úlohu zataženějšího záložníka. Přesto se ke své hře dostane, v průměru dokonce vytváří více šancí (2 na zápas) a produkuje více klíčových přihrávek (1,88 na zápas) než v Juventusu. Jenže zatím chybí produktivita a to je kámen úrazu.

DFS pohled

Nejzajímavějším středním záložníkem United pro hráče Daily Fantasy je při zranění Juana Maty nejspíš Henrich Mchitarjan. Jeho bilance 3 góly a 1 asistence v Premier League sice nezní úplně vábně, ale musíme si uvědomit, že nastoupil i kvůli zraněním pouze 11x v základní sestavě. V Evropské lize dal za šest zápasů rovněž 3 góly. Střílet tedy umí. I přes slabší produktivitu pořád nemůžeme zapomínat ani na Paula Pogbu, ale vyplatí se jeho formu pozorně sledovat. Jinak je to ale v záloze United velká bída.

Problém č. 3 – bídná křídla

Tohle je možná vůbec největší problémy současné sestavy United. José Mourinho nemá k dispozici moc na výběr, co se křídelních hráčů týče. A ti, co tam nastupují, nemají formu. Jesse Lingard umí jednou za čas zaujmout, ale jeho výkonnost není stabilní (v této sezoně PL 1 gól a 2 asistence). Ashley Young už na nejvyšší úroveň nemá, navíc ho Mourinho občas používá jako obránce.

Samostatnou kapitolou je pak Marcus Rashford. Na mladém Angličanovi je znát, že kraj hřiště není jeho oblíbenou destinací. V útoku by byl určitě nebezpečnější, ale jasnou jedničkou je Zlatan Ibrahimovic a na dva útočníky Mourinho nehraje. Navíc se Rashford obrovsky trápí v zakončení, což dokázal i poslední zápas.

DFS pohled

Vzhledem k tomu, že dost mimo je v této sezoně také Anthony Martial, křídelní hráči United nejsou pro hráče Daily Fantasy moc zajímaví. Útoku jasně vládne Ibrahimovic, který se vyplatí často i přes vysokou cenovku. To je ale hodně málo. I proto dal Manchester v Premier League jen 43 gólů!