DFS NHL: Pokročilejší statistiky

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Stejně jako u všech dalších sportů, statistiky nám pomáhají lépe identifikovat hráče pro DFS draft. Protože je však k dispozici veliké množství statistik, je potřeba rozlišovat a pečlivě vybírat, které budeme ke svým analýzám používat, a které vynecháme. V dnešním prvním díle o pokročilejších statistikách se podíváme na ty, které byste určitě ignorovat neměli.

Góly/Asistence/Body

Góly a asistence jsou základní dvě statistiky, které vám budou v DFS hokeji sbírat fantasy body. Proto se od nich odvíjí všechny další, které nám mají pomoci lépe identifikovat, kdy hráč gól vstřelí nebo na něj přihraje.

G60/A60/P60: Počet gólů/Asistencí/Bodů na 60 minut strávených na ledě

Jedná se o statistiku, která efektivněji identifikuje jak často je hráč schopen skórovat/asistovat. Podává méně zkreslený pohled než průměrný počet gólů na zápas, protože bere v potaz minuty strávené na ledě. Jedná se o velice podobnou statistiku jako v basketbale používanou FP per 36min (která nám ukazuje počet fantasy bodů získaných hráčem za 36 minut hry) a v hokeji ji určitě využijete pro lepší identifikaci střelců a nahrávačů. Samozřejmě, čím vyšší číslo, tím lepší.

Shots on goal: Střely na bránu

Základní statistika, za kterou získáváme důležité fantasy body. Společně s touto statistikou je potřeba sledovat také dvě další doprovodné – SF60 a Sh% (viz. níže)

SF60: Počet střel na bránu vyslaných hráčem nebo týmem za 60 minut

Stejně jako u gólů a asistencí nám pomáhá efektivněji identifikovat časté střelce, které určitě chceme do svých týmů draftovat.

Sh%: Shooting percentage (procentuální úspěšnost střelby) – procento střel na bránu vyslané hráčem nebo týmem, které skončí gólem

Analyzovat procentuální úspěšnost střelby je nutnost, abychom byli schopni najít hráče, kteří nejen dobře střílí, ale také z toho jsou góly. Možná ještě větší uplatnění tato statistika má při výběru brankáře, kdy hledáme týmy s nízkou úspěšností střelby. Takové týmy jsou zárukou dostatečného počtu střel (úspěšných zákroků pro brankáře), ale s potenciálem obdržení malého počtu gólů nebo vůbec žádného.

Sv%: Save percentage (procentuální úspěšnost zákroků) – procento střel na bránu, které skončí úspěšným zákrokem brankáře

Pomáhá nám objevit ty nejlepší brankáře v lize. Čím větší procentuální úspěšnost zákroků, tím větší šance, že brankář dostane málo gólů nebo udrží nulu.

Plus/Minus: Kladné a záporné body za účast na ledě při vstřelení nebo obdržení gólu

Některé herny dávají/odečítají fantasy body také za kladné/záporné body.

Přesilovkové statistiky: 5v4, 5v3

Určitě nevynechejte také analýzy jednotlivých statistik při hře v početní převaze. Některé týmy mají výborné přesilovky, některé naopak podprůměrné. Přesilovka je logicky výbornou šancí pro vstřelení gólu, proto je dobré se snažit draftovat hráče z týmů, které přesilovky ovládají.

Zdroje statistik pro DFS NHL:

corsica.hockey
hockey-reference.com