DFS NHL: Učíme se rozpoznávat Hot streaks

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Hot streaks bychom mohli v čestině nazvat jako úspěšnou šňůru nebo sérii zápasů, ve kterých hráč získává nadprůměrný počet fantasy bodů bez zápasové přestávky. Tyto série jsou velice důležitou součástí všech fantasy sportů, a pokud se je naučíte úspěšně rozpoznávat, získáte důležitou výhodu proti DFS manažerům, kteří tyto série neumí rozpoznat nebo je ignorují.

Základní znaky

Předtím, než začneme hledat tyto úspěšné hráčské série zápasů, je potřeba si je rozdělit do dvou základních kategorií – krátké série a dlouhé série. Tyto dvě kategorie jsou velice důležité, protože pokud se je nenaučíme rozdělovat, můžeme z výhody udělat nevýhodu a prodělávat na tom peníze.

Krátké série jsou šňůry 3-5 zápasů, ve kterých je hráč schopen získat nadprůměrný počet fantasy bodů. Schopnost vyprodukovat úspěšnou sérii 3-5 zápasů nad svým průměrem má větší počet hokejistů než dlouhé série, protože jsou mnohem více náchylné na vedlejší efekty jako štěstí, spoluhráči v pětce, zaskakování v přesilovkové formaci a další. Umění svézt se na vlně těchto krátkých sérií je mnohem složitější než dlouhých, protože jejich identifikace je mnohonásobně složitější. V praxi to u spousty DFS manažerů vypadá tak, že než ji na 100% identifikují, tak série skončí. Logicky z toho ale vyplývá, že pokud budete schopni krátké série najít, pak na nich také pěkně vyděláte. Jejich kouzlo spočívá také v tom (kromě toho, že spousta hráčů není schopna na nich vydělat), že cena hráčů, kteří jsou na začátku nebo uprostřed těchto krátkých sérií, se výrazně nezmění, takže jste schopni draftovat hokejistu s velkým potenciálem za rozumné peníze.

Dlouhé série mají trvání okolo 5-10 zápasů a schopnost produkovat je má významně menší procento hokejistů, než krátké série, protože k udržení takové série je potřeba významné konzistence a skillu, kterého dosahují opravdu jen ti nejlepší. Ceny hokejistů, kteří jsou schopni těchto dlouhých sérií jsou zpravidla vyšší a nelze je draftovat všechny najednou. Díky tomu, že těchto sérií dosahují jen někteří a jsou delší, tak jsou také snadněji identifikovatelné, tudíž méně výdělečné, protože je mnohem více DFS manažerů, kteří je rozpoznají.

Schopnost hráče pravidelně opakovat Hot streaks

Toto je stěžejní prvek pro rychlejší identifikaci krátkých i dlouhých sérií. Pokud je hráč schopen zopakovat v průběhu sezóny své hot streaks, pak máme výbornou pomůcku, jak rozeznat možný nástup jeho další úspěšné šňůry. Pokud máme pocit, že hokejista právě započal svou další sérii, podívejme se na výkony z minulých sezón a hlavně ze zápasů v aktuální sezóně a pokusme se najít ve statistikách opakující se prvky, které nám mohou pomoci utvrdit se v naší domněnce, že se jedná o další nastupující sérii (nebo naopak vyvrátit).

Nástroje pro efektivní identifikaci těchto sérií

Osobně k jejich identifikaci používám primárně DailyFantasyNerd.com, kde u každého hráče najdete podrobné statistiky z aktuální sezóny (ale i minulých) a hlavně, vidíte jeho výsledky z pohledu fantasy bodů, takže okamžitě máte přehled (bez složitého dopočítávání), zda-li je hráč nad svým průměrem nebo naopak pod ním. Rychle jste schopni vyhledat úspěšné série, ale i ty neúspěšné.

Závěr

Identifikace hot streaks je skill, který si musíte osvojit, pokud chcete dlouhodobě vyhrávat v Daily Fantasy Hockey. Naučit se pořádně jejich rozpoznávání vám chvíli času zabere, protože musíte odehrát nějaké turnaje, aby jste pochopili, kdy se jedná opravdu o nástup úspěšné série a kdy pouze o planý poplach, ale jakmile je začnete úspěšně vyhledávat, uvidíte jak poroste vaše winrate.