DFS NHL: Útočné a přesilovkové formace

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

V dalším díle o fantasy hokeji bych se rád rozepsal o důležitosti útočných a přesilovkových formací, protože jejich sledování a skládání sestavy na základě aktuálních formací je nedílnou součastí úspěšného hraní daily fantasy hockey.

Čas strávený na ledě (time on ice)

Při pravidelné analýze a sestavování vašeho lineupu by tato statistika měla být na vašem seznamu na prvních místech. Je to stejné jako v ostatních sportech. Pokud hráč není na hřišti resp. na ledě, pak nemá šanci vstřelit gól, přihrát na něj či jakkoli jinak nasbírat fantasy body. O této statistice se schválně zmiňuji už na začátku článku, protože nám krásně ukáže, kteří hráči jsou v klubu nejvíce vytěžovaní a hrají důležitou úlohu ve svém týmu. Pokud hráč nastupuje okolo 17-22 minut za zápas, pak patří mezi opory týmu a bude pravidelně hrávat v prvních dvou pětkách a v přesilovkách (popř. oslabeních, což ale není taková výhra:D). Obecně hrají obránci o něco více minut než útočníci, což je logické. Obránce, který nastupuje v první obranné dvojici a hraje pravidelně přesilovky může hrávat okolo 26-28 minut za zápas.

Útočné a přesilovkové formace

Jak už vyplývá z předešlého odstavce, při sestavování vašeho lineupu by jste se měli snažit vybírat hráče z prvních dvou útoků. Tito útočníci jsou na ledě nejčastěji a přesilovkové formace se zpravidla skládají právě z útočníků prvních dvou útoků. Samozřejmě existují výjimky, ale je jich opravdu málo, takže by výrazně neměli ovlivňovat vaše rozhodování.

Bohužel, jak to ve fantasy sportu bývá a je to logické, tito hráči jsou vždy ti nejdražší, takže vybrat vždy hráče jen z prvních dvou útoků není možné. Často si budete muset pomoci levnějším hráčem z třetího, či dokonce čtvrtého útoku, aby jste byli schopni sestavit konkurenceschopný tým. V takovém případě byste se měli snažit najít hráče, který hraje v těchto dvou útocích hlavní úlohu a nejlépe nastupuje i v přesilovkách (většinou bude hrát v druhé přesilovkové formaci).

Přesilovky hrají ve fantasy hokeji opravdu důležitou roli a já osobně hráče, který nemá šanci hrát v zápase přesilovku skoro vůbec nevybírám. Okrádáte se totiž o obrovské množství value, kdy i levný hráč ze třetího útoku může být zajímavým fantasy hráčem v případě, že nastupuje do přesilovek.

Na závěr bych rád upozornil na důležitost sledování změn před zápasem a upravováním vaší sestavy na základě těchto informací. Nevěřili byste, kolik hráčů tento podstatný aspekt daily fantasy sportu zanedbává. Vytvořit sestavu je jen část úkolu. Ale před uzavřením turnaje je potřeba sledovat změny v sestavách a upravovat dle toho váš tým, aby jste měli šanci na vítězství v turnaji. Nejlepším zdrojem těchto informací je bezpochyby Twitter.

Pokud máte otázky nebo by jste se chtěli podělit o svůj názor, prosím napište mi v komentářích pod článkem, rád odpovím či podiskutuji.