DFS PGA: Stacking hráčů v závislosti na počasí

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Pokud jste pravidelným účastníkem DFS turnajů napříč sporty, tak mi dáte jistě za pravdu, že počasí hraje občas významnou roli ve všech venkovních sportech. Je to něco, co nemůžeme ovlivnit, ale pokud se naučíme přizpůsobovat strategii na základě předpovědi počasí, určitě získáme mírnou výhodu oproti rekreačním hráčům, kteří vliv počasí přehlíží.

Rozdíl mezi tím, jak počasí ovlivňuje golf oproti sportům jako je fotbal, baseball nebo americký fotbal je v tom, že golfový turnaj se hraje vždy na stejném hřišti a liší se pouze startovní čas jednotlivých golfistů. Ve fotbale a baseballu je hlavní rozdíl v místě, kde se zápas hraje. Pokud je silný vítr v New Yorku, pak můžeme přizpůsobit svoji strategii tak, že se buď hráčům z tohoto zápasu vyhneme nebo je naopak budeme vyhledávat (záleží, zda-li je předpověď příznivá či nikoli). U golfu musíme sledovat předpověď v časovém horizontu. Golfisté nastupují do turnajů ve skupinách (tzv. Tee Times) v průběhu dne od cca 9:00h ráno. A výhodu na základě předpovědi počasí můžeme získat, pokud budeme vybírat hráče buď v úvodním flightu (tzv. Early Tee Times) nebo v pozdějším (Late Tee Times). Pokud je například předpověď špatného počasí v ranních hodinách, budeme se vyhýbat hráčům, kteří do turnaje vstupují ráno a naopak zvolíme raději hráče z odpoledních flightů, kdy počasí může být příznivější.weathercomAč se to na první pohled nemusí zdát, v některých unikátních případech může být počasí rozhodujícím faktorem, zda-li se v turnaji umístíte na předních příčkách či nikoli. V turnajích, kdy je počasí hodně rozdílné v ranních hodinách oproti odpoledním, může být rozdíl mezi hráči ranního a odpoledního flightu více než 3 rány. Tento rozdíl bývá dosti často zásadní, když dochází na úspěšný postup cutem a pro spousty hráčů, dokonce i favoritů, může znamenat konec v turnaji, pokud se nachází ve flightu, který je ovlivněn počasím.

Sledování počasí naštěstí není žádná věda a postačí nám k tomu stránky jako Weather.com, kde najdeme potřebné hodinové intervaly v předpovědi, abychom věděli, jaké počasí nás čeká v průběhu celého dne ve městě, kde se turnaj odehrává.

Vzhledem k faktu, že většina turnajů se hraje v prosluněných oblastech a v období, kdy jen zřídka natrefíme na opravdu špatné klimatické podmínky, je tato strategie použitelná opravdu v malém počtu turnajů v průběhu sezóny, ale přesto by měla být ve vašem portfoliu strategií, abyste získali výhodu, pokud dojde na její využití.

Pokud budete mít jakékoli otázky či názory neváhejte použít komentáře níže, velice rád odpovím či podiskutuji.