DFS Tipy: Premier League – 10. kolo

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Je pátek, a proto je čas se ponořit do analýz na další kolo Premier League. Podívejte se na zajímavé varianty, které můžete využít ve vašich fantasy týmech.

Pravděpodobnosti na vítězství:

ManUtd – 80,8%
Arsenal – 68,7%
ManCity – 65,41%
Tottenham – 58,99%
Liverpool – 56,6%
Watford – 55,26%
Everton – 54,02%
Stoke – 47,37%
Chelsea – 40,92%
Middlesbrough – 38,46%
Southampton – 31,73%
Bournemouth – 30,33%
Swansea – 26,71%
West Ham – 22,1%
Crystal Palace – 20,68%
Hull – 18,32%
Leicester – 17,02%
WBA – 13,35%
Sunderland – 12,49%
Burnley – 5,34%

Brankáři

Victor Valdés (Middlesbrough) – 7.9M

Zápas mezi Middlesbrough a Bournemouthem představuje utkání dvou týmů, které prozatím nezáří na domácím, resp. venkovním hřišti. Bournemouth se sice nyní nachází v dobré formě, když v posledních dvou utkáních získal 4 body (společně s vysokým vítězstvím nad Hullem), ale oba dva zápasy odehráli doma. Venku získali pouze dva body, a přestože Middlesbrough zatím po slibném úvodu příliš neoslňuje, myslím, že poslední remíza s Arsenalem je může psychicky nakoupnout a přinést kýžený povzbuzující efekt směrem k vítězství.

Obránci

Aaron Cresswell (WHU) – 5.3M

Po zranění se Cresswell ve svém prvním utkání uvedl asistencí a červenou kartou, ale po odpykání trestu v minulém kole, se v EFL Cupu vrátil do sestavy a ne jinak tomu bude také v utkání s Evertonem. Vypadá to, že se West Ham konečně začíná dostávat zpátky do svého normálu, když v posledních dvou ligových kolech získal 6 bodů a udržel dvě čistá konta a v poháru pak vyřadil Chelsea. WHU se vyplatilo držet se rozestavení se třemi stopery a dvěma krajními halfbeky, což by mohlo platit i toto kolo. Cresswell je od přírody ofenzivní krajní bek, takže toto rozestavení může jen pomoci jeho ofenzivnímu potenciálu, kterého bychom toto kolo mohli využít.

Danny Rose/Kyle Walker (Tottenham) – 7.9M/8.8M

Tottenham pravděpodobně nastoupí v nejsilnějším obranném složení a navíc bude hrát proti Leicesteru, který má hrůzostrašnou venkovní bilanci, když prohrál všech 5 utkání venku (a ve 4 těchto utkání inkasoval alespoň 3 góly). Oba dva krajní obránci Spurs jsou ofenzivně ladění a za průměrné peníze nabízí potenciál jak v ofenzivě, tak defenzivě.

Záložníci

Phillipe Coutinho/Adam Lallana (Liverpool) – 12.3M/9.8M

Liverpool zajíždí na půdu Crystal Palace a tento zápas nabízí slušnou potencionální přestřelku. CP jsou nebezpeční ze standardních situací a naopak Liverpool má s jejich bráněním problémy, což by mohlo vést ke gólu v liverpoolské brance. Obě dvě mužstva dostávají dost gólů a navíc Reds jsou jedním z nejofenzivnějších týmů ligy. To vše jsou slušné argumenty, proč se na ofenzivní hráče Liverpoolu v tomto kole zaměřit.

Erik Lamela (Tottenham) – 10.5M

Hodně DFS manažerů může jít v tomto kvalitním matchupu spíše po Sonovi, který měl v poslední době pěknou formu nebo po Eriksenovi, který je sice dražší, ale v posledních dvou kolech vévodí tabulce nejaktivnějších střelců. Osobně bych šel, ale třetí cestou, která nemusí být tolik na očích. Lamela je levnější než Eriksen, navíc si v posledních dvou kolech připsal také slušné čísla – 6 střel (Eriksen 10) a 4 klíčové přihrávky (Eriksen 3), a pokud bude mít úspěšný zápas, mohl by udělat více rozruchu než Eriksen.

Útočníci

Alvaro Negredo (Middlesbrough) – 7.7M

Negredo si v posledních dvou kolech připsal 7 střel na bránu soupeře se slušnou přesností 75%, což je dvojnásobný počet střel než měl v předešlých sedmi zápasech. Nyní se Boro utkají s Bournemouthem, který i přes slušnou formu venku prozatím hrát neumí a celkově patří s 12 obdrženými góly do dolní poloviny tabulky. Španělský forward má na kontě zatím pouze jeden gól, což je i na jeho horší poměry z posledních let špatná bilance, takže můžeme očekávat nějaký gólový přísun.

Christian Benteke (Crystal Palace) – 7M

Benteke má jasnou motivaci. Ukázat svému dosavadnímu zaměstnavateli, že udělal chybu, když ho prodal. Navíc, jak už jsem uvedl výše, tento zápas má dobrý potenciál na gólovou přestřelku, takže proč se nesvést na vlně a neužít si Bentekeho odplatu naplno?