Doporučené picky pro 11. kolo Premier League jsou tady a nezapomeňte, že dnes začínáme kolo až v 16h, takže sestavy můžete vytvářet dle základních sestav sobotních zápasů.

Pravděpodobnosti na vítězství:

Manchester City – 79,5%
Liverpool – 76,3%
Chelsea – 62,8%
Bournemouth – 60,1%
Manchester United – 59,4%
Southampton – 57,9%
Leicester – 54,3%
Arsenal – 50,6%
West Ham – 48,1%
Crystal Palace – 41,8%
Burnley – 30,05%
Stoke – 25,7%
Tottenham – 24,0%
WBA – 19,6%
Swansea – 18,7%
Sunderland – 18,1%
Hull – 18,1%
Everton – 16,4%
Watford – 9,4%
Middlesbrough – 7,4%

Brankáři

Adrián (West Ham) – 8.1M

West Ham nastoupí proti slušně rozjetému Stoke, které sice vyhrálo tři zápasy v řadě (a neporažené je v posledních pěti), ale do zápasu nastoupí bez vykartovaného Arnautoviče a pravděpodobně bez zraněného Shaqiriho, což je velký zásah do ofenzivy Potters, který vnímám jako kritický. Bez těchto dvou hráčů ztrácí ofenziva svůj obvyklý potenciál, a proto se nám otevírá prostor pro čisté konto Kladivářů.

Ron-Robert Zieler (Leicester) – 9.6M

Leicester nastoupí proti pátému nejhůře střílejícímu mužstvu soutěže West Bromwichi, který bude ještě ke všemu postrádat svou hlavní ofenzivní zbraň v podobě Nacera Chadliho, a jelikož domácí hřiště patří mezi silné zbraně Lišek, šance na čisté konto jsou pro Leicester hodně slušné a v tomto kole bych se nebál na ně vsadit.

Obránci

Virgil Van Dijk (Southampton) – 7.8M

Southampton je dle bookmakerů třetí největší favorit na čisté konto v tomto kole a v zápase s Hullem City se není čemu divit. Při ceně 7.8M je Van Dijk hodně cenově podhodnocený, protože nabízí kvalitní potenciál v obraně, ale také v ofenzivě, kde je schopen zahrozit ze standardních situací.

Scott Dann (Crystal Palace) – 6.6M

Pokud budeme chtít draftovat drahé hráče Liverpoolu nebo City někde budeme muset ušetřit. Vzhledem k mizerné formě Crystal Palace jsou jeho hráči hodně levní, ale jejich šance na čisté konto proti Burnley nejsou malé (32%). Burnley je nejhorší mužstvo v počtu střel na bránu a druhé nejhorší mužstvo v počtu vstřelených branek, takže CP se nachází v ideální situaci na zisk prvního čistého konta v sezóně. A Dann patří mezi top střelce mezi obránci, což nikdy neuškodí.

Záložníci

Aaron Ramsey (Arsenal) – 6.3M

Ramsey se po zranění vrátil v minulém kole na trávník a v zápase proti Sunderlandu si hned připsal asistenci (za 13min na hřišti), na kterou navázal další asistencí v Lize Mistrů. To je slušná forma, a přestože jeho start v základní sestavě není jistý, cena 6.3M je hodně nízko a za to riziko stojí.

Dimitri Payet (West Ham) – 11.8M

Francouzský mág si v posledních čtyřech zápasech připsal pouze jednu asistenci, což je na hráče jeho kalibru hodně málo a dá se očekávat, že tuto sérii brzy protrhne. Nejbližší příležitost dostane proti oslabenému Stoke, kterou dle mého využije a připíše si nějaké fantasy body za gól či přihrávku.

Dušan Tadič (Southampton) – 11M

V Premier League je pouze jediný hráč, který má více klíčových přihrávek než Dušan Tadič, a tím je Dimitri Payet. Avšak přestože se Tadič hodně zapojuje do ofenzivy svého mužstva, zatím se to neprojevuje na jeho statistikách, když má na kontě pouze 1 gól. V tomto kole se však utká se slabou obranou Hullu a bude mít jedinečnou příležitost své statistiky rozšířit.

Útočníci

Zlatan Ibrahimovič (ManUtd) – 13.3M

Forma United je v posledních týdnech hodně diskutovatelná, stejně jako Zlatanova. Věřím, že spousta DFS manažerů se bude bát jeho draftu, ale osobně volím cestu jít se Zlatanem. Jeho čísla totiž nelžou. V posledních dvou ligových zápasech vyslal na soupeře nejvíce střel (16) a jeho střelecká mizérie už trvá 6 zápasů napříč všemi soutěžemi. Nyní však v brance nebude stát nejlepší brankář soutěže Tom Heaton, ale v defenzivě nepříliš kvalitní Swansea, které inkasovalo 18 gólů, což je čtvrtá nejhorší bilance soutěže. Všechny tyto aspekty ukazují pro jeho draft.

Christian Benteke (Crystal Palace) – 8.7M

Minulé kolo jsem Bentekeho také doporučoval, ale bohužel si připsal třetí soutěžní utkání bez gólu. Forma Crystal Palace je něco, co může odradit ostatní DFS manažery od jeho draftu a právě to je ideální příležitost, jak se odlišit a získat výhodu nad ostatními. V kole, kde je spousta ostatních kvalitních útočných variant hodně vysoko nabízí Benteke proti Burnley dobrý potenciál v porovnání k jeho ceně a vidím tedy ideální příležitost pro jeho draft.