EPL Fantasy Preview: AFC Bournemouth

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Minulá sezóna ve zkratce

Bournemouth byl v minulé sezóně nováčkem Premier League a jednalo se o jejich vůbec první sezónu mezi elitou. A vzhledem k těmto okolnostem musí být tým vedený mladým koučem Eddie Howem na výsost spokojený. Přestože byly jejich výsledky jako na horské dráze, dokázaly se s předstihem zachránit, což je právem považováno za veliký úspěch. Před sezónou a po prvním kole, kdy prohráli s Aston Villou, byli považování za jistého sestupujícího. To ovšem nemělo platit příliš dlouho, když se od 3. kola začal prosazovat Callum Wilson, který již červeno-černým vystřílel postup a začalo stoupání tabulkou. Bohužel v 7. kole si Wilson přetrhal postranní vazy v koleni a byl vyřazen ze hry až do konce sezóny. Po jeho zranění se Bournemouth začal trápit a nedokázal vyhrát v sedmi po sobě jdoucích zápasech, a tuto mizernou sérii dokázali utnout až v prosinci, kdy naopak předvedl sérii 4 zápasů bez porážky (3 výhry, 1 remíza) a do nového roku vstupovali z trochu klidnějších vod. V průběhu ledna navíc podepsali z Wolverhamptonu mladého útočníka Benika Afobeho, který se ihned usadil v základní sestavě a pomohl Cherries k udržení čtyřmi góly.

Změny v týmu

Odchody: Do této chvíle můžeme Bournemouth zařadit do skupiny klubů, které se na přestupovém trhu nejvíce činí, protože uskutečnili již několik přestupů směrem ven i dovnitř. Nejvýznamnější odchod je přestup záložníka Matta Ritchieho (autora 4 loňských gólů), který bude pomáhat Newcastlu zpátky mezi elitu. Na roční hostování do druholigového Brightonu zamířil další autor 4 loňských gólů – útočník Glenn Murray. Méně významné odchody představuje přestup obránce Tommyho Elphicka do Aston Villy a návrat Juana Iturbeho z hostování zpět do AS Řím.
Příchody: Nejvýznamnějším příchodem je rekordní klubový přestup ofenzivního záložníka Jordona Ibeho z Liverpoolu, za něhož Cherries neváhali vysázet celých 18€ milionů. V Liverpoolu v minulé sezóně nasbíral celkem 2114 minut v 41 zápasech a vstřelil 4 góly (což bylo velké zklamání a v Bournemouthu od něj čekají mnohem více gólů). Obranu přichází vyztužit na roční hostování 21letý Nathan Aké z Chelsea (který v minulé sezóně hostoval ve Watfordu a nastoupil do 28 zápasů, ve kterých vstřelil 1 gól), do zálohy pak další mladík Lewis Cook z Leedsu United. Jako skvělý tah se může ukázat přestup 20letého útočníka Lys Mousseta z druholigového francouzského Le Havru. Francouzský reprezentant U-20 byl v minulé sezóně tahounem svého týmu, když si v 28 zápasech připsal 14 gólů (a pouze 3 z penalty), a přestože se jedná hlavně o přestup do budoucna (smlouvu podepsal na 4 roky), již v následující sezóně bychom tohoto mladíka měli pozorně sledovat.

Na koho se zaměřit v DFS

Superstars

Callum Wilson – útočník číslo jedna v dresu Bournemouthu se vrací po půlroční pauze zaviněné utrženými zkříženými vazy v koleni a všichni v AFC věří, že bude v ještě lepší formě než před zraněním. Je vždy velkým otazníkem, jak se hráč dokáže dostat zpět do své formy po těchto těžkých zraněních, ale z klubu o něm jdou jen ty nejlepší informace a nevypadá to, že bychom se měli bát nějakého dopadu na jeho kariéru. V předminulé sezóně vystřílel Bournemouthu postup do EPL (20 gólů, 7 asistencí) a v minulé sezóně byl do svého zranění klíčových hráčem, když svými 5 góly v 7 zápasech zajistil několik důležitých bodů. Určitě jej mějte v širším výběru útočníků pro DFS drafty.

Hráči s otazníkem

Jordon Ibe – je velkou neznámou, čeho je tento mladík doopravdy schopen. Z různých stran na něj jdou ty nejlepší reference, které ale v Liverpoolu nedokázal naplnit, a proto byl také Liverpool ochoten jej prodat. Naopak v Bournemouthu věří, že dokáže v jejich týmu naplnit svůj potenciál, a pokud se tak stane, mohl by být jedním z příjemných fantasy překvapení sezóny.

Benik Afobe – v minulé sezóně, ihned po svém lednovém přestupu, se zařadil k útočným oporám týmu a při zranění Calluma Wilsona se postaral svými 4 góly o několik důležitých bodů. Před přestupem do Bournemouthu si tento odchovanec Arsenalu připsal 21 gólů a 5 asistencí za jeden a půl sezóny v druholigovém Wolverhamptonu a i v Premier League se neztratil. Otazník před novou sezónou visí nad tím, jak hodně prostoru dostane, když se do hry vrací Wilson. Pokud se najde dostatek herního prostoru i pro Afobeho, mohl by patřit k útočníkům s DFS potenciálem.

Defenzivní hráči

Charlie Daniels – tento levý obránce byl v minulé sezóně fenomenální v DFS. Z pozice levého beka si připsal 3 góly (2 z penalt) a 5 asistencí a jednoznačně patřil mezi nejlepší fantasy obránce loňské sezóny. Zopakovat tyto výkony i letos pro něj bude hodně těžké, navíc s příchodem Nathana Akého, který raději nastupuje více vlevo a po zranění navrátivšího Tyrone Mingse bude bojovat s mnohem větší konkurencí. I přes tyto nepříjemnosti jej ale nemůžeme opomenout, protože jeho ofenzivní styl hry ho předurčuje k dobrým fantasy výkonům.