EPL Fantasy Preview: Arsenal

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Nová sezóna Premier League nám už klepe na dveře, začínáme již za necelý měsíc, takže je potřeba se začít pořádně připravovat na další rok plného daily fantasy fotbalu. Stejně jako u Eura vám přinesu přehled každého týmu, aby jste měli dostatečné informace o hráčích, kteří by měli hrát v sezóně 2016/17 hlavní úlohu v DFS. Začínáme Arsenalem.

Minulá sezóna ve zkratce

U Arsenalu je to bohužel pořád stejná písnička, která se hraje dokola a dokola. V průběhu léta se příliš nezapojuje do dění na přestupovém trhu a nezalepuje díry, po kterých marně (nejen) fanoušci volají. Pak nastává příjemná doba, kdy se pohybuje v popředí tabulky a vše vypadá růžově, až do té doby než přijdou zranění klíčových hráčů a díky neúčasti na letním přestupovém trhu nemá Arsenal dostatečnou náhradu, takže přichází období pádu, které se uskuteční zpravidla v únoru/březnu. V tomto období se z Arsenalu – adepta na titul, stává Arsenal – tak snad příští rok. Hráči jako Jack Wilshere, Theo Walcott či Alex-Oxlade Chamberlain jsou neustále v průběhu sezóny zranění, což jim znemožňuje významněji naplnit jejich talent, a když dostanou prostor náhradníci jako Alex Iwobi či Joel Campbell, tak i přes kvalitní výkon jsou ihned posazeni (při nejlepším) zpátky na lavičku. Není náhoda, že hráči Gunners mají pravidelné problémy se svalovými zraněními, když někteří z nich odehrají i 50 zápasů za sezonu několik let po sobě a Wenger není schopen naordinovat jim volno ani v těch nejméně důležitých zápasech.

Změny v týmu

Odchody: V současné chvíli Arsenal opustila pouze trojice hráčů širšího kádru, která v minulé sezóně příliš nenastupovala – Mathieu Flamini, Mikel Arteta a Tomáš Rosický. Ani jeden z hráčů nebude chybět ať už na hřišti, tak v DFS. Co se týče dalších odchodů, přestože se spekulovalo o zájmu o Alexise Sancheze či Hectora Bellerina, nevypadá příliš reálně, že by některý z hráčů užšího kádru odešel.
Příchody: Momentálně známe dvě jména, která už ke Kanonýrům dorazila – Granit Xhaka a Takuma Asano. Ovšem ani jeden nebude patřit mezi nejlepší DFS cíle, Xhaka je nepříliš efektivní box-to-box záložník (více si můžete přečíst v článku zde) a u Asana musíme počkat zda-li se významněji prosadí nebo se bude jednat pouze o marketingový přestup. Více zajímavé je spojení Arsenalu s přestupem hvězdného hrotového útočníka, který by zvýšil konkurenci k Olivieru Giroudovi. Padají jména jako Alvaro Morata, Gonzalo Higuain či Alexandre Lacazette a pokud by se podařilo některého z těchto hráčů přivést, měli bychom zde jednoznačně dalšího adepta pro DFS draft.

Na koho se zaměřit v DFS

Superstars

Olivier Giroud – přestože spousta fanoušků (nejen) Arsenalu mu nemůže přijít na jméno, nelze mu upřít jeho úlohu současného útočníka číslo 1. Tomu odpovídají také statistiky z loňské sezóny, kdy vstřelil 16 gólů a přidal 6 asistencí a pravidelně se s ním muselo počítat při DFS draftu. Před touto sezónou zůstává otázkou, zda nebude nahrazen jiným útočníkem, jenž by odsunul Girouda do pozice náhradníka. Taková situace by samozřejmě snížila jeho celosezónní potenciál, ale stále bychom jej museli mít na našem fantasy radaru, abychom jej mohli využít jako případnou levnou variantu do útoku, když by naskočil do zápasu od první minuty po delší přestávce bez základní sestavy.

Alexis Sanchez – minulá sezóna nebyla z jeho pohledu tak úspěšná jako ta předchozí, protože vstřelil “pouze” 13 gólů a přidal 4 asistence oproti 16 a 8 ze sezóny 2014/15. To bylo způsobeno hlavně jeho slabším vstupem do sezóny, kdy si v prvních 7 zápasech nepřipsal ani jeden kanadský bod. Každopádně i tato produkce řadí tohoto Chilana mezi DFS superstars nadcházející sezóny a je samozřejmé, že se s ním musí počítat. Co by trochu mohlo vyvolávat obavy je jeho zápasové přetížení z posledních sezón, kdy pravidelně odehraje okolo 50 zápasů za sezónu bez výrazné přestávky. Uvidíme jestli to na něj bude mít letos nějaký vliv, ale pokud ne, Alexis bude opět pravidelným cílem DFS manažerů.

Mesut Ozil – německý záložník v minulé sezóně doslova explodoval, když si připsal nejvíce přihrávek ze všech hráčů EPL, celkově 19. K nim přidal i 6 gólů a zasloužil se tak o svou nejlepší sezónu v dresu Kanonýrů. Ozil je po celou dobu své kariéry výborným nahrávačem a už ve Werderu Brémy a později v dresu Realu Madrid dokázal pravidelně získávat mezi 13-17 přihrávkami za sezónu. Nejsem si jistý jestli bude schopen zopakovat letošní sezónu, ale okolo 13-14 přihrávek by si připsat měl a opět bude patřit k jasným DFS cílům mezi záložníky.

Hráči s otazníkem

Aaron Ramsey – jeden z nejlepších hráčů letošního Eura dotáhl Wales svými výkony až do semifinále, ale jeho postavení v Arsenalu je stále více než nejisté. Wales ukázal Wengerovi způsob, jak by měl zařadit Ramseyho do sestavy, bohužel tato varianta pravděpodobně nebude možná vzhledem k dalším hráčům a hernímu stylu, který Arsenal praktikuje. V minulé sezóně si Ramsey připsal 5 gólů a 4 asistence, což není nejhorší, ale Euro nám ukázalo, že pokud by se v sestavě pro Ramseyho našlo lepší místo, mohl by být mnohem efektivnější.

Theo Walcott – kdysi veliký talent anglického fotbalu stále strádá se zraněními, která mu nikdy nedovolila naplno rozvinout svůj bezpochyby obrovský fotbalový talent. Což je velká škoda. Během tohoto léta se již dokonce vyrojily informace o jeho odchodu, ale sám hráč i Arsenal tyto spekulace razantně vyvrátily. Minulou sezónu si připsal 5 gólů a 2 asistence a jeho nejlepší výkon se 14 góly a 10 asistencemi se datuje až do sezóny 2012/13. Bohužel, s největší pravděpodobností od něj ani v příští sezóně nemůžeme očekávat o mnoho více než předvedl loni, pokud tedy nepřestoupí do klubu, ve kterém by měl mnohem větší ofenzivní zodpovědnost (spekulovalo se o zájmu West Hamu).

Defenzivní hráči

Petr Čech – stejně jako v minulé sezóně i letos bude český brankář patřit mezi užší okruh brankářů, ze kterých budeme vybírat každý týden v DFS. Arsenal by měl hrát na špici EPL a určitě udrží několik čistých kont. Pozice Čecha v Arsenalu nevypadá v ohrožení, takže pokud nedojde k nějakému zranění, měl by odchytat většinu zápasů. V minulé sezóně vychytal neuvěřitelných 16 čistých kont ve 34 zápasech a připsal si ocenění Zlatá rukavice pro brankáře s největším počtem vychytaných nul. Obávám se, že tento výkon pro něj bude těžké zopakovat vzhledem k síle ostatních týmů, ale určitě bude opět patřit mezi Top DFS varianty.

Hector Bellerin – pravý španělský obránce byl v loňské sezóně úžasný. Jeho pilování pravé lajny nahoru a dolů byla jedna z největších zbraní Arsenalu, jenž vyvovala zájem u Barcelony, jeho mateřského klubu. Arsenal si však Bellerina pojistil novou smlouvou, takže by měl pokračovat ve skvělých výkonech u Gunners. V minulé sezóně si připsal 1 gól a 5 asistencí a vzhledem k hernímu stylu Arsenalu i Bellerina se i letos můžeme spolehnout na jeho přísun fantasy bodů.