Minulá sezóna ve zkratce

V předminulé sezóně se Burnley jako nováček umístil až na 19. místě a po pouhém roce v nejvyšší soutěži se musel znovu pakovat o patro níže. V podstatě celou tuto sezónu se pohybovali v sestupovém pásmu, a proto jejich pád nebyl žádným překvapením. Jediným světlým momentem jejich tehdejšího týmu byla dvojice Danny Ings/Kieran Trippier, kteří patřili ke kvalitním fantasy hráčům sezóny 2014/15. Za své výkony si také vysloužili přestup do lepších klubů – v případě Ingse do Liverpoolu, u Trippiera do Tottenhamu. Jinak tým zůstal skoro nezměněn a tedy stejní hráči, kteří spadli si také minulou sezónu vybojovali postup zpátky mezi elitu. Stejně jako spousta hráčů, v týmu zůstal také trenér Sean Dyche, který se v letošní sezóně pokusí na druhý pokus udržet Burnley v EPL. Oproti předminulé sezóně mu v tom bude pomáhat jedna z mála nových tváří, která přišla před loňskou sezónou jako náhrada za Dannyho Ingse. Tímto hráčem je útočník Andre Gray, který přišel z Brentfordu a Clarets pomohl k postupu 23 góly a 8 asistencemi. Nakonec Burnley postoupilo z prvního místa, když si připsali celkem 93 bodů s bilancí 26 výher, 15 remíz a pouze 5 porážek.

Změny v týmu

Odchody: V týmu Burnley se toho zatím příliš neděje, ať už v rámci odchodů, tak příchodů. Bohužel, ten jeden odchod určitě všechny v klubu mrzí. Po vydařené sezóně tým opustil známý bouřlivák Joey Barton, který zamířil do Glasgow Rangers. Tento odchod klub pocítí hlavně v reálných zápasech, protože v rámci fantasy neměl Barton významnější potenciál.
Příchody: Pokud se chce Burnley zachránit, měl by klub začít na přestupovém trhu jednat. Zatím přišel pouze Johann Gudmundsson z Charltonu a hlavním úspěchem je tedy udržení dvou klíčových hráčů – již zmiňovaného Andreho Graye a obránce Michaela Keana, o kterého ale stále usiluje Leicester, takže jeho setrvání není vůbec zaručeno. Gudmundsson je určitě kvalitní posilou se zajímavým fantasy potenciálem, jenž si v loňské sezóně v dresu Charltonu připsal 6 gólů a 11 asistencí a na Euru se předvedl v dobrém světle. Další potencionální posilou je irský záložník Jeff Hendrick, který by v případě příchodu nahradil Joeyho Bartona (jeho přínos pro klub by byl více v reálných zápasech než ve fantasy, protože nepatří mezi nejproduktivnější záložníky, loňská bilance 2 góly, 3 asistence).

Na koho se zaměřit v DFS

Superstars

Andre Gray – v podstatě jediný hráč, o kterém můžeme alespoň trochu hovořit jako o fantasy superstar v současném týmu Burnley. Jeho loňských 23 gólů a 8 asistencí, které mu vynesly ocenění pro nejlepšího hráče League Championship budí respekt. Bohužel, pořád se jedná o jednu sezónu pouze v druhé nejvyšší soutěži, takže je s otazníkem, jak se mu podaří na tyto výkony navázat mezi elitou. Pokud má mít Burnley šanci na záchranu, musí mu to opět pálit. Vzhledem k tomu, že se bude jednat o jasnou jedničku útoku, na kterou budou směřovat všechny centry, můžeme očekávat okolo 8-10 gólů za sezónu.

Hráči s otazníkem

Sam Vokes – velšský útočník, který byl součástí úspěšného týmu na letošním Euru dokázal v loňské sezóně nasázet 15 gólů a přidat 4 asistence a v současném týmu zastává pozici útočníka číslo dvě. Osobně se obávám, že tyto výkony nebude schopen o soutěž výš zopakovat, protože jeho kvality na dlouhodobý úspěch v Premier League prostě nestačí. V rámci DFS bych se tak kromě Graye (a možná Gudmundssona) ostatním hráčům Burnley vyhýbal, dokud nám neprokáží, že mohou být obávanou zbraní v DFS turnajích.

Defenzivní hráči

Michael Keane – Burnley mělo společně s Hullem City (další postupující) druhou nejlepší obranu v League Championship loňské sezóny. Každopádně, to nic nemění na faktu, že Burnley bude jako nováček pod enormní ofenzivní zátěží svých soupeřů a nemůžeme očekávat příliš potenciálu na čisté konto. Jediným defenzivním hráčem s fantasy potenciálem je tedy Michael Keane, který je schopen ohrozit soupeřovu bránu v útočné fázi. Loni si připsal statistiky 5+1 a mohl by být levným obráncem s určitým potenciálem vstřelit gól. Otázkou však zůstává, jestli bude nastupovat za Burnley. Leicester City nabízí za jeho přestup okolo £15 milionů a tyto peníze bude velice těžké odmítnout, vzhledem k potřebě doplnit kádr na dalších postech, na což by se tyto peníze jistě výrazně hodily.