Minulá sezóna ve zkratce

Chelsea si v loňské sezóně prošla peklem, když přes otřesný start, který vyústil ve vyhazov manažera Jose Mourinha, dokázala nakonec urvat až 10. místo pod vedením Guuse Hiddinka. Toto umístění je pro Blues nejhorší za posledních 20 let, a proto již s předstihem angažoval majitel Roman Abramovič renomovaného italského stratéga Antonia Conteho, aby napravil loňský nezdar. Kromě špatných výkonů jako celku bylo největším zklamáním jednotlivce představení nejlepšího hráče sezóny 2014/15 – Edena Hazarda. Ten byl pouze stínem tolik obávaného střelce a nahrávače a sezónu nakonec zakončil s bilancí 4+3 (a nutno dodat, že tyto čísla mu zajistil hlavně povedený závěr sezóny), což byl veliký propad po brilantní sezóně 14/15, kdy si připsal 14+9.

Změny v týmu

Odchody: Mezi hráči, kteří prozatím odešli nenajdeme žádného hráče s větším fantasy vlivem z loňské sezóny. Za zmínku stojí návrat Falcaa zpět do Monaca, Pata zpět do Brazílie (s následným přesunem do Villarealu), neprodloužení smlouvy třetímu brankáři Marcu Ameliovi, a poslání Nathana Akého na hostování do Bournemouthu. V posledních dnech se také spekuluje o odchodu Baba-Rahmana na hostování do Schalke, což už může být výraznější oslabení, a to hlavně v rámci šíře kádru v obraně. Spekulace také nekončí nad budoucností Diega Costy, jehož setrvání závisí na tom, zda-li se Chelsea podaří přivést zpět Romelua Lukaka. Pokud ano, je téměř jisté, že Costa Stamford Bridge opustí, protože nebude chtít dělat náhradníka (a Chelsea by to také vyšlo pěkně draho). Ale prozatím není nic dojednáno, takže je potřeba situaci stále monitorovat.
Příchody: Mezi příchody nejvíce vyčnívá podpis N`Gola Kantého z Leicesteru, který přichází do základní sestavy. Jak nám již předvedl v loňské sezóně, vzhledem k jeho fantastickým číslům v tackles a interceptions je určitě možnou volbou pro DFS v hernách, které tyto statistiky odměňují body. Druhým významným příchodem je útočník Michy Batshuayi, jenž dorazil z Marseille. V případě hry na jednoho útočníka pravděpodobně začne sezónu na lavičce, ale pokud se Conte rozhodne pro variantu se dvěma střelci, uvidíme jej v základní jedenáctce. Tento hráč má jistě DFS potenciál, což potvrdil již v dřívejších letech ve Francii. Zapomínat nesmíme ani na navrátilce z hostování v Juventusu, Juana Cuadrada, u něhož se Conte nechal slyšet, že mu určitě chce dát šanci, tak uvidíme jestli bude mít prostor alespoň zopakovat své čísla z loňské sezóny (4+5).

Na koho se zaměřit v DFS

Superstars

Eden Hazard – zapomeňme na loňskou hodně nepovedenou sezónu, protože je tady éra nového manažera a očekávám také, nově zrozeného Edena. Už loňský závěr sezóny v Chelsea nám dal připomenout starého dobrého Hazarda a hned poté nám ukázalo Euro, že se na tohoto Belgičana budeme moci znovu spolehnout jako DFS stálici.

Diego Costa – v současné chvíli je nejprověřenější útočnou sílou týmu, a pokud se Chelsea nepodaří dotáhnout přestup Lukakua, taky pravděpodobně začne sezónu jako útočník číslo 1. Loni si připsal 12 gólů a 6 asistencí, což byl ústup oproti 20 gólům a 3 asistencím z první sezóny u Blues, ale i tak se jedná o hráče s vysokým DFS potenciálem.

Hráči s otazníkem

Michy Batshuayi – má za sebou dvě kompletní sezóny v Marseille, ve kterých vstřelil 24 gólů a nahrál na 9 dalších. Určitě hráč s vysokým potenciálem, a pokud opravdu na začátku sezóny bude začínat na lavičce, pak by mohl být levnou variantou v okamžiku, kdy naskočí do zápasu od první minuty. V tu chvíli se totiž bude jednat o hráče s hvězdným potenciálem, ale zaplatíte za něj pouze drobné.

Defenzivní hráči

Thibaut Courtois – Conteho čeká v Chelsea těžký úkol přebudovat obranou linii, protože momentálně se v ní nachází spousta děr. Avšak jedním z hráčů, na kterých bude stavět je brankářská jednička Courtois. Přestože obrana nevypadá zatím příliš dobře (minimálně na papíře je potřeba omladit a oživit), Conte je trenér dávající důraz na kvalitní defenzivu, takže můžeme očekávat, že Chelsea v příští sezóně moc gólů dostávat nebude. A to je určitě dobrá zpráva pro DFS potenciál belgického brankáře.