EPL Fantasy Preview: Crystal Palace

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Minulá sezóna ve zkratce

Jako den a noc se jeví loňská sezóna, ve které tento londýnský celek dokázal odehrát výbornou první polovinu soutěže (5. místo na Nový rok), ale hrůzostrašnou druhou polovinu (15. místo s náskokem 5 bodů na nesestupové příčky na konci soutěže). Jediným světlým (a zároveň velmi hořkým) momentem v druhé části sezóny byl postup do finále FA Cupu, ve kterém smolně podlehli Manchesteru United. V prvních 19 kolech si CP připsal pouze 6 porážek, naopak se radoval z 9 výher a 4 remíz, kdežto v druhých 19 kolech se radoval z výhry pouze dvakrát a připsal si celkem 12 porážek! Nakonec tedy mohli být rádi, že se v pohodě zachránili a děkovat mohou jen výborné první části soutěže. Jako hlavní důvod tohoto propadu můžeme označit absenci kvalitního kanonýra, protože v týmu byl v té době nejlepším střelcem obránce Scott Dann s 5 góly. Celkově špatná efektivita v zakončení stála Eagles lepší umístění, a pokud chtějí letos pomýšlet výše, tak musí za každou cenu sehnat kanonýra schopného dát 12-15 gólů za sezónu.

Změny v týmu

Odchody: Zatím jediným výraznějším odchodem je přestup útočníka Dwighta Gaylea do druholigového Newcastlu, který sice předváděl v druhé části sezóny slušné výkony (3 góly v EPL, 4 v FA Cupu), ale vzhledem k plánům manažera Alana Pardewa přivést elitního kanonýra by se stejně příliš neprosadil, takže jeho odchod nemusí tolik mrzet. Naopak se zbavil zbytečných a drahých útočníků Adebayora s Chamakhem, kterým nebyla prodloužena smlouva.
Příchody: V kolonce příchody svítí již pěkné 3 položky – Townsend, Mandanda, Tomkins. Všichni 3 hráči přicházejí jako favorité na základní sestavu a měli by být výrazným přínosem. Speciálně křídelní záložník Andros Townsend bude dle mého slušným DFS cílem a ani dva defenzivní hráči nemusí být bez šancí, když vezmeme v potaz, že obrana Eagles neoslabila (jen posílila) a v minulé sezóně ukázala, že čistá konta jim nejsou cizí. Posledním a nejdůležitějším úkolem pro vedení je sehnat již zmiňovaného kanonýra. Zatím se nejhlasitěji mluví o Christianu Bentekem, který je nepotřebný v Liverpoolu a jeho přestup k CP by významně vystřelil jeho fantasy potenciál.

Na koho se zaměřit v DFS

Superstars

Andros Townsend – anglický křídelník stál pouze (na anglické poměry) 13 milionů liber a může se jednat o steal léta. Jeho poslední půlrok v Newcastlu (4 góly, 2 asistence ve 13 zápasech) ukázal, že je schopen hrát v Premier League důležitou roli a nakonec by to mohl být právě on, kdo bude nejvíce profitovat z křídelního systému, který praktikuje Pardew. Navíc, pokud se CP podaří dotáhnout Bentekeho (okamžitě by se řadil na vrchol žebříčku superstars Crystalu), může mít ještě vyšší číslo v kolonce asistencí, když bude někdo schopen jeho přihrávky proměnit.

Johann Cabaye – není tak časté dávat do DFS superstars takhle nízko položeného hráče, ale Cabaye je především pro cash game skvělou fantasy volbou. V loňské sezóně se umístil v top5 hráčů s nejvíce interceptions a byl na osmém místě v tackles, což jsou statistiky, které chceme v cash game často. Jeho další velikou výhodou je zahrávání standartních situací, především tedy penalt, z kterých dal již několik gólů (celková loňská bilance 5 gólů, 1 asistence).

Hráči s otazníkem

Yannick Bolasie/Wilfried Zaha/Jason Puncheon – všichni tito ofenzivní záložníci/útočníci patřili v loňské sezóně k důležitým postavám, když si dohromady připsali 9 gólů a 7 asistencí v EPL, ale všichni utrpěli významný direkt s příchodem Androse Townsenda. Díky tomu ztratí jeden z nich místo v základu, a pokud přijde ještě Benteke (nebo jiný top útočník), je vysoce pravděpodobné, že dokonce dva. To by mohlo mít určitý vliv na jejich DFS výkony v této sezóně, takže je potřeba mít tyto informace na paměti.

Defenzivní hráči

Scott Dann/Joel Ward – Upřímně, z celé obrany CP jako celku jsem hodně nadšen. V minulé sezóně udrželi 8 čistých kont a letos v létě posílili na pozici brankáře i středního obránce a v příští sezóně budou ještě silnější. Co bude velice zajímavé sledovat je produktivita obránců. Dann si loni připsal 5+1 a Ward 2+1 (v EPL), takže letos budou mít jistě co obhajovat. Nemůžeme očekávat, že Dann bude schopen tuto sezónu zopakovat, ale pro DFS draft to určitě budou obránci s ofenzivním potenciálem.