EPL Fantasy Preview: Hull City

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Minulá sezóna ve zkratce

Hull City se po základní části League Championship umístil na čtvrtém místě, které je katapultovalo do playoff o postup do Premier League. V tom se nejdříve utkali v dvojutkání s Derby County, přes které prošli po výhře 3:0 venku a prohře 2:0 doma. Ve finále pak porazili ve Wembley 1:0 Sheffield Wednesday a mohli po roce slavit návrat mezi elitu. Bohužel, před začátkem sezóny stíhá Hull jedna pohroma za druhou a docela rychle se zařazují k vážnému aspirantovi na sestup. V loňské sezóně měli druhou nejlepší obranu soutěže (společně s Burnley), ale v průběhu několika týdnů z této úspěšné obranné sestavy postupně vypadli brankář Allan McGregor a obránci Alex Bruce, Moses Odubajo a Michael Dawson. Ke všemu tři týdny před začátkem soutěže rezignoval trenér Steve Bruce a momentálně v klubu panuje vcelku slušný chaos a bezvládí.

Změny v týmu

Odchody: Největší ztrátou jsou pro klub hlavně již zmíněná zranění a hlavně odchod manažera Steva Bruce. Jinak není kolem hráčů Hullu příliš velký rozruch, který v posledních dnech trochu narušil zájem Middlesbrough o stopera Harryho Maguirea, což by v případě odchodu byla další těžká rána pro defenzivu Tygrů.
Příchody: V kolonce příchodů zatím není žádné jméno, což zejména ke zraněním v obraně vyvolává jisté obavy. Přestože byl Hull spojován s několika jmény jako např. s brankářem Crystal Palace McCarthym nebo volným hráčem Halem Robsonem-Kanuem, s odchodem manažera Bruce ze všech přestupů prozatím sešlo.

Na koho se zaměřit v DFS

Superstars

Abel Hérnandez – v minulé sezóně vystřelil jako kometa, když se stal druhým nejlepším střelcem League Championship s 21 góly a zařadil se tak hned za útočníka André Graye z Burnley. Bohužel, na rozdíl od Graye se jedná o klasického střelce, bez většího potenciálu na asistence (loni si připsal pouze dvě), což mu ubírá na atraktivitě v DFS. Dalším otazníkem je stále se opakující problém střelců přicházející do EPL z nižších soutěží. Dokáží své výkony zopakovat v mnohem tvrdší konkurenci Premier League? Osobně bych byl u tohoto 25letého útočníka obezřetný, protože zatím bylo jeho maximem na starém kontinentu do loňského ročníku pouze 7 gólů v dresu Palerma ze sezóny 2009/10.

Hráči s otazníkem

Mohamed Diamé/Sam Clucas/Ahmed Elmohamady – do této kategorie jsem se rozhodl zařadit všechny záložníky s určitým DFS potenciálem, protože jejich výkony z loňska nám dávají určitou naději, ale stále se jedná o výkony z League Championship. Diamé si připsal 10+4 (nejlepší střelec mezi záložníky Hullu), Clucas 6+8 (nejlepší nahrávač týmu) a Elmohamady 3+6. U Elmohamadyho je zajímavé, že se jedná o pravé křídlo/beka, a pokud by byl v příští sezóně veden na hernách jako obránce, mohlo by se jednat o výborný DFS cíl, vzhledem k jeho ofenzivním schopnostem.

Defenzivní hráči

Andrew Robertson – O 22letého Skota se zajímal v průběhu léta také Liverpool, což svědčí o kvalitě tohoto levého obránce. Z mého pohledu jeden z nejzajímavějších hráčů (možná nejzajímavější) v dresu Hullu pro DFS. Loni si připsal 3 góly a 4 asistence a v příští sezóně určitě bude chtít o svých kvalitách přesvědčit lepší kluby, takže o motivaci bude mít postaráno. Protože v zápasech nesbírá dostatečný počet tackles a interceptions, jedná se pouze o GPP volbu, ale určitě zajímavou. Robertson by mohl být lehce mimo hlavní zájem DFS manažerů, vzhledem k jeho nepříliš známému jménu a dosavadnímu působení v druhé anglické lize.