Minulá sezóna ve zkratce

Hull City se po základní části League Championship umístil na čtvrtém místě, které je katapultovalo do playoff o postup do Premier League. V tom se nejdříve utkali v dvojutkání s Derby County, přes které prošli po výhře 3:0 venku a prohře 2:0 doma. Ve finále pak porazili ve Wembley 1:0 Sheffield Wednesday a mohli po roce slavit návrat mezi elitu. Bohužel, před začátkem sezóny stíhá Hull jedna pohroma za druhou a docela rychle se zařazují k vážnému aspirantovi na sestup. V loňské sezóně měli druhou nejlepší obranu soutěže (společně s Burnley), ale v průběhu několika týdnů z této úspěšné obranné sestavy postupně vypadli brankář Allan McGregor a obránci Alex Bruce, Moses Odubajo a Michael Dawson. Ke všemu tři týdny před začátkem soutěže rezignoval trenér Steve Bruce a momentálně v klubu panuje vcelku slušný chaos a bezvládí.

Změny v týmu

Odchody: Největší ztrátou jsou pro klub hlavně již zmíněná zranění a hlavně odchod manažera Steva Bruce. Jinak není kolem hráčů Hullu příliš velký rozruch, který v posledních dnech trochu narušil zájem Middlesbrough o stopera Harryho Maguirea, což by v případě odchodu byla další těžká rána pro defenzivu Tygrů.
Příchody: V kolonce příchodů zatím není žádné jméno, což zejména ke zraněním v obraně vyvolává jisté obavy. Přestože byl Hull spojován s několika jmény jako např. s brankářem Crystal Palace McCarthym nebo volným hráčem Halem Robsonem-Kanuem, s odchodem manažera Bruce ze všech přestupů prozatím sešlo.

Na koho se zaměřit v DFS

Superstars

Abel Hérnandez – v minulé sezóně vystřelil jako kometa, když se stal druhým nejlepším střelcem League Championship s 21 góly a zařadil se tak hned za útočníka André Graye z Burnley. Bohužel, na rozdíl od Graye se jedná o klasického střelce, bez většího potenciálu na asistence (loni si připsal pouze dvě), což mu ubírá na atraktivitě v DFS. Dalším otazníkem je stále se opakující problém střelců přicházející do EPL z nižších soutěží. Dokáží své výkony zopakovat v mnohem tvrdší konkurenci Premier League? Osobně bych byl u tohoto 25letého útočníka obezřetný, protože zatím bylo jeho maximem na starém kontinentu do loňského ročníku pouze 7 gólů v dresu Palerma ze sezóny 2009/10.

Hráči s otazníkem

Mohamed Diamé/Sam Clucas/Ahmed Elmohamady – do této kategorie jsem se rozhodl zařadit všechny záložníky s určitým DFS potenciálem, protože jejich výkony z loňska nám dávají určitou naději, ale stále se jedná o výkony z League Championship. Diamé si připsal 10+4 (nejlepší střelec mezi záložníky Hullu), Clucas 6+8 (nejlepší nahrávač týmu) a Elmohamady 3+6. U Elmohamadyho je zajímavé, že se jedná o pravé křídlo/beka, a pokud by byl v příští sezóně veden na hernách jako obránce, mohlo by se jednat o výborný DFS cíl, vzhledem k jeho ofenzivním schopnostem.

Defenzivní hráči

Andrew Robertson – O 22letého Skota se zajímal v průběhu léta také Liverpool, což svědčí o kvalitě tohoto levého obránce. Z mého pohledu jeden z nejzajímavějších hráčů (možná nejzajímavější) v dresu Hullu pro DFS. Loni si připsal 3 góly a 4 asistence a v příští sezóně určitě bude chtít o svých kvalitách přesvědčit lepší kluby, takže o motivaci bude mít postaráno. Protože v zápasech nesbírá dostatečný počet tackles a interceptions, jedná se pouze o GPP volbu, ale určitě zajímavou. Robertson by mohl být lehce mimo hlavní zájem DFS manažerů, vzhledem k jeho nepříliš známému jménu a dosavadnímu působení v druhé anglické lize.