EPL Fantasy Preview: Leicester City

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Minulá sezóna ve zkratce

Má vůbec smysl se rozepisovat o minulé sezóně Leicesteru?! Spanilá jízda Lišek snad musela dostihnout i toho největšího sportovního odpůrce, a pro nás vášnivé fanoušky to byla jedna z nejkrásnějších sportovních pohádek za dlouhá léta. Když se Leicester v sezóně 2014/15 zachraňoval úžasným finišem v posledních 8 kolech asi nikdo nečekal, co bude následovat. Odchod kouče “zachránce” Nigela Pearsona a jeho nahrazení Claudiem Ranierim (který měl za sebou tragické vystoupení na lavičce Řecka) vyvolalo vlnu nevole a italský stratég se dle mnohých odborníků zařadil jako největší kandidát na prvního odvolaného manažera. Co však následovalo, už víte sami moc dobře. Anglický titul, druhý nejlepší střelec EPL Jamie Vardy, nejlepší hráč EPL dle PFA Riyad Mahrez a Claudio Ranieri jako zbožňovaná modla a miláček fanoušků Foxes.

Změny v týmu

Odchody: Po skvělé sezóně bylo logicky ihned na začátku léta u dveří Leicesteru pořádně živo, když si každý z velkoklubů brousil zuby na úspěšné trio Vardy-Mahrez-Kanté. První dílčí úspěch se Liškám podařil udržením Jamie Vardyho, který odmítl Arsenal a prodloužil smlouvu. Stejný úspěch už se nepodařil zopakovat v případě francouzského internacionála N`gola Kantého, který za 36€ milionů odešel do Chelsea. Jedná se tak zatím o nejvýraznější odchod, který sestava LC určitě pocítí. Mahreze se stále daří udržet, ale přestupové okno bude otevřeno ještě celý měsíc a není zaručeno, že Mahrez do jeho konce neodejde. Druhým odchodem, již méně citelným, je trvalý přestup útočníka Kramariče do Hoffenheimu, ve kterém již poslední půlrok hostoval.
Příchody: Claudio Ranieri na začátku léta vyhlásil, že nemíní přivádět drahé hvězdy, které by mohly narušit týmový duch a všechny posily budou pečlivě vybírány na základě dříve nastavené strategie. A dle svých slov zatím také jedná. K dnešnímu dni Leicester přivedl brankáře Rona-Roberta Zielera, Luise Hernandeze a Raula Ucheho, jejichž jména nevyvolají mezi fanoušky mnoho rozruchu a ani pro DFS účely nebudou příliš atraktivní. K těmto třem jménům se pak přidává francouzský záložník Nampalys Mendy, který bude mít pravděpodobně za úkol alespoň částečně nahradit Kantého. Jeho DFS potenciál je však také velice nízký. Nejzajímavější posilou pro DFS je tak určitě útočník Ahmed Musa, který přichází z ruského CSKA Moskva. Loni si připsal 13 gólů a 5 asistencí v 30 zápasech a svým stylem by mohl perfektně zapadnout do herního stylu Lišek. Pokud se mu podaří brzy aklimatizovat, mohl by být zajímavým DFS cílem.

Na koho se zaměřit v DFS

Superstars

Jamie Vardy – bezpochyby bude opět útočníkem číslo jedna, na kterého bude trenér Ranieri spoléhat. Loni si připsal 24 gólů a 6 asistencí, což je skvělá bilance, kterou bude velice těžké vyrovnat. Vzhledem k tomu, že Leicester čeká v příští sezóně také Champions League, očekávám, že jeho střelecká bilance v EPL půjde o něco dolů. I přesto by však měl patřit k top střelcům soutěže a jeho setrvání v LC mu k udržení vysoko postavené laťky výrazně pomůže.

Riyad Mahrez – pokud zůstane v LC, pak na něj mám podobný názor jako na Vardyho. S Champions League budou jeho síly tříštěny na více stran, takže loňská bilance 17 gólů a 11 asistencí bude obtížně zopakovatelná, ale stále bude patřit k hráčům s největším DFS potenciálem v rámci celé ligy.

Hráči s otazníkem

Ahmed Musa – hráč, který se může snadno stát 3. top cílem pro DFS v dresu Leicesteru, ihned za Vardym a Mahrezem. Jediný otazník visí nad rychlostí jeho aklimatizace v Premier League. Na její tempo se obtížně zvyká a z minulosti známe spousty případů, kterým přestup do EPL nevyšel, ač byli v bývalých klubech za hvězdy. Musa je rychlostní typ, který by do EPL měl dobře zapadnout, navíc v LC o něj měli už dlouho zájem, takže vědí, jak jej do týmu zařadit. Má všechny předpoklady pro to uspět, teď nezbývá než sledovat jeho vývoj a zařadit jej na náš fantasy radar.

Defenzivní hráči

Christian Fuchs – loni byl nejlepším levým obráncem celé ligy, a přestože Huth s Morganem vstřelili 3 resp. 2 góly, rakouský obránce je určitě lepším DFS cílem pro příští sezónu. V loňské sezóně si připsal 4 asistence a již v minulých sezónách ukázal, že to není náhoda (jeho maximem je 7 asistencí za sezónu). Oproti již zmíněným dvěma stoperům totiž nabízí vyšší potenciál v tackles a interceptions – dvou statistikách, kterým vévodil v klubovém žebříčku mezi obránci. Celkem si připsal 2.55 tackles a 3.25 interceptions na 90min hry, což je minimálně pro cash game pádný argument pro jeho zařazení na náš DFS draftlist.