Minulá sezóna ve zkratce

Pro Manchester City byla loňská sezóna stejně jako pro spoustu dalších favoritů soutěže vcelku zvláštní. V průběhu sezóny se drželi v popředí tabulky, aby pak v posledních kolech odráželi blamáž v podobě nepostupu do Ligy mistrů, když uhájili čtvrté místo až díky zaváhání rivalů z United. Díky tomu se může nový lodivod Guardiola těšit na souboje v nejprestižnější soutěži, kdežto jeho konkurent v podobě Jose Mourinha se musí spokojit pouze s Evropskou ligou. Navzdory nepřesvědčivým výkonům se konečně dokázali výrazněji prosadit také v LM, když postoupili až do semifinále, kde vypadli s pozdějším vítězem – Realem Madrid. Důležitou změnou, kterou vedení oznámilo již v průběhu loňské sezóny, bylo angažování již zmiňovaného Pepa Guardioly, který by měl konečně zajistit bohatým majitelům klubu úspěch v Champions League.

Změny v týmu

Odchody: V City se prozatím žádná velká čistka nekoná, takže v podstatě jediným hráčem, který byl členem loňského kádru a výrazněji zasáhl do hry a tým opustil, je Martin Demichelis, kterému nebyla prodloužena smlouva. Pak je tu pár dalších hráčů, jejichž budoucnost je nejistá a spekuluje se o jejich přestupu, ale prozatím nebylo nic dotaženo. Patří mezi ně Pablo Zabaleta (zájem AS Řím), Yaya Touré (Inter Milán) a Bony Wilfried (Swansea). Uvidíme, kde tito hráči nakonec skončí, ale minimálně v případě stěhování Bonyho do Swansea, by jeho DFS potenciál výrazně vystřelil nahoru.
Příchody: Kádr naopak posílilo několik borců, kteří stojí za zmínku. Pro DFS ne tolik atraktivní, ale v reálných zápasech určitě výborná posila Ilkay Gundogan z Dortmundu, a potom několik ofenzivních hráčů v čele s Nolitem, který určitě do DFS promluví, následovaným dvojicí mladíků s určitým potenciálem – Oleksandra Zinčenka z Ufy a Leroye Saného z Schalke.

Na koho se zaměřit v DFS

Superstars

Sergio Aguero – tohoto borce nemá smysl snad ani nějak představovat. Jeden z nejobávanějších kanonýrů celého světa, který od svého příchodu do Premier League v každé dosavadní sezóně překonal hranici 10 gólů a ve 3 sezónách z 5 vstřelil vždy více než 20 gólů. Připočteme-li k tomu, že si udržuje v průběhu těchto 5 sezón 0,67 gólu na zápas a dokonce 0,85 bodu na zápas, jedná se o vskutku prvotřídní fantasy volbu.

Kevin De Bruyne – v Chelsea mu to nevyšlo, ale stačila sezóna a půl ve Wolfsburgu, aby se vrátil zpět do Anglie, tentokrát do City. Loňská sezóna byla jeho první v modré části Manchesteru a připsal si 7 gólů a 9 asistencí v 25 zápasech. Během této sezóny vyrostl ve světovou extratřídu a ukázal, že může být oporou ve velkoklubu.

Nolito – jediný důvod, proč bychom jej nemuseli zařadit mezi DFS superstars je určitá nejistota na jeho adaptaci v Premier League. Ovšem tuto úlohu by měl mít ulehčenou v podobě trenéra Guardioly, pro kterého bude Nolito důležitou postavou vzhledem k hernímu stylu, který vyznává. Z toho důvodu se aklimatizace nebojím a věřím, že tento Španěl naváže na své výkony ze Celty Vigo a okolo 10-12 gólů vstřelí a přidá aspoň 6 asistencí.

Hráči s otazníkem

Leroy Sané – tento německý mladík zažil v loňské sezóně opravdu průlomovou sezónu, když si připsal 8 gólů a 6 asistencí a určitě má nějaký DFS potenciál. Je ovšem otázkou, kolik prostoru ve své premiérové sezóně dostane. Guardiola se nebojí stavět mladíky, takže bude hodně záležet na jeho výkonech a schopnosti se adaptovat na tempo EPL.

Další útoční hráči – Manchester City má kádr našlapaný spoustou ofenzivních hráčů, kteří mohou promluvit v jednotlivých kolech do DFS. Takže určitě sledujte, jak se v průběhu léta bude měnit kádr a jak Guardiola bude točit hráče, protože i další hráči jako Silva, Iheanacho či Sterling mají DFS potenciál.

Defenzivní hráči

Aleksandar Kolarov – neotřesitelnou jedničkou v bráně je Joe Hart, který tedy bude pravidelně mezi gólmany pro DFS, ale z obránců bych asi nejvíce vyzdvihl srbského levého beka Kolarova. Loni si připsal 3 góly a 3 asistence a pro své spoluhráče připravil 35 klíčových přihrávek, což je řadí na celkové 4. místo mezi obránci.