Minulá sezóna ve zkratce

Posledním nováčkem, kterého si musíme představit je severoanglické Middlesbrough, které na přelomu nového tisíciletí patřilo k tradičním klubům Premier League, ale v sezóně 2008/09 spadlo a na návrat čekalo až do loňské sezóny – dlouhých 7 let. K postupu měli blízko již v předminulé sezóně, když obsadili 4. místo a dostali se až do finále playoff, kde ovšem nestačili na Norwich. Loni už však neponechali nic náhodě a obsadili druhé místo, které jim zaručilo přímý postup do nejvyšší soutěže. Tým vede bývalý obránce Realu Madrid Aitor Karanka, který dokázal svůj tým výborně defenzivně připravit, když nebylo v League Championship lepší obrany (obdrželi pouze 31 gólů). Za zmínku stojí, že oproti dalším dvou nováčkům (Burnley – Gray, Hull – Hernandez) se na postupu podílelo svými brankami více útočných hráčů, a Boro zoufale chyběl kanonýr, který by byl schopen nastřílet přes 10 ligových gólů za sezónu (Protože Jordana Rhodese podepsali až v průběhu zimní přestávky a stihl si připsat za Boro 6 gólů).

Změny v týmu

Odchody: Tým opustili pouze český obránce Kalas, který se vrátil do Chelsea (a obratem putoval na další druholigové hostování) a veterán Woodgate, který toho ale stejně v minulé sezóně příliš nenahrál. Hostování také ukončil Gaston Ramirez, který však ihned podepsal s Boro smlouvu, když mu vypršel dosavadní kontrakt v Southamptonu.
Příchody: Middlesbrough vypadá ze všech nováčků nejambiciozněji, minimálně na přestupovém trhu. Po zimním příchodu kanonýra Jordana Rhodese pokračují v posilování útoku, když přivedli kdysi obávaného kanonýra Alvara Negreda, který přichází na roční hostování z Valencie. Do branky si pořídili rovnou dva nové brankáře – zkušeného Victora Valdese a dnes již bývalou jedničku Aston Villy Brada Guzana. Mezi další zajímavé tváře můžeme zařadit 22letého Dána z Ajaxu – Viktora Fischera, který nastupuje na pozici ofenzivního záložníka či podhrotového útočníka. Zpevnit střed záložní řady pak přichází Holanďan Marten de Roon z Atalanty Bergamo a do obrany další Španěl Antonio Barragán z Valencie.

Na koho se zaměřit v DFS

Superstars

Jordan Rhodes – upřímně, tak nějak bych nejradši i Rhodese zařadil do kategorie hráčů s otazníkem, přestože jeho čísla jsou úchvatná. Bohužel, League Championship nesleduji tak důkladně, abych s jistotou mohl říci, že se Rhodes prosadí i v EPL. Jedná se o klasickou devítku – střelce, který střílí góly všude, kde ho vítr zavane. V League One vsítil 70 gólů ve 122 zápasech a v League Championship 91 gólů ve 189 zápasech. Toto jsou opravdu skvělá čísla, a pokud udrží alespoň z části nastolené tempo ve střílení gólů o jeho budoucnost v EPL se nemusíme bát. Každopádně jej určitě mějte na fantasy radaru, protože z týmu Middlesbrough bude jeden z nejlepších DFS potencionálních picků.

Hráči s otazníkem

Alvaro Negredo – v době, kdy hrával za španělskou Sevillu patřil Negredo k nejobávanějším kanonýrům v Evropě a několikrát si připsal 20 gólů za sezónu. Bohužel s přestupem do Manchesteru City v sezóně 2013/14 pomalu započal jeho střelecký pád, když v City vstřelil 9 a poté ve Valencii dvakrát po sobě pouze 5 gólů. O svůj návrat mezi kanonýrskou elitu se pokusí v Middlesbrough a vzhledem k jeho posledním sezónám visí otazník nad tím, jestli se mu to povede. Tento stále teprve 30letý útočník určitě nepatří do starého železa, ale aby se mu podařil restart kariéry, musí v Boro uspět.

Defenzivní hráči

Nikdo – z Middlesbrough nemůžu s klidným srdcem doporučit žádného hráče s alespoň trochu konkurenceschopným DFS potenciálem, takže pokud se v průběhu sezóny některý z hráčů vysloveně neurve, raději bych hledal jinde. A přestože byla defenziva Boro nejlepší v loňské Championship, EPL je úplně jiná soutěž, kde budou mít hodně složité sbírat čistá konta.