EPL Fantasy Preview: Southampton

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Minulá sezóna ve zkratce

Svatí, jak se jihoanglickému klubu přezdívá, prožívají vcelku pohodové roky. Od svého opětovného postupu do Premier League v sezóně 2011/12 se pohybují v horní polovině tabulky a nemají problémy se záchranou (naopak, bojují o evropské poháry). A ne jinak tomu bylo loni, když nakonec po napínavém finiši obsadili konečnou šestou příčku, která jim zaručuje účast v Evropské lize. Tu si nakonec zajistili až v posledním kole na úkor West Hamu, který své utkání se Stoke prohrál, a naopak Saints porazili rozdílem třídy Crystal Palace. Southamptonu se v posledních letech daří zejména kvalitně nahrazovat opory (a manažery), kteří po výborné sezóně klub opustí. V posledních letech klub prodal za slušné peníze hráče jako Dejan Lovren, Adam Lallana, Morgan Schneiderlin nebo letos dvojici Mané, Wanyama. Stejně tak tým postupně opustili úspěšní manažeři Mauricio Pochettino (Tottenham) a Ronald Koeman (Everton). Přesto je tým stále konkurenceschopný a bude to chtít dokázat také v letošní sezóně pod vedením nového manažera Claudea Puela, který přišel z Nice.

Změny v týmu

Odchody: Jak už jsem zmínil, největšími ztrátami bude odchod dvojice Mané/Wanyama. Prvně jmenovaný stihl za dva roky u Saints vstřelit 21 gólů a přidat 9 asistencí a Wanyama byl pro změnu pevný defenzivní článek v záložní formaci. Dalším odchodem, pro spoustu lidí hodně překvapivým, byl přestup italského reprezentanta Pellého do Číny. Za zmínku pak stojí ještě ukončení hostování dvojky Maartena Stekelenburga, který při zranění Forstera Frasera odváděl cenné služby. Zapomínat bychom neměli ani na manažera Koemana, který odešel za slibem větších peněz na posily do Evertonu.
Příchody: Pokud začneme od manažera, tak náhradou za Koemana je francouz Puel, který naposledy vedl Nice a dovedl je na skvělé čtvrté místo. Ten bude mít k dispozici jako náhradu za zmiňované odchody následující hráče – pozici dvojky za Forsterem obsadí posila z Crystal Palace Alex McCarthy, Maného se pokusí nahradit bývalý reprezentant Albionu U21 Nathan Redmond, jenž přestoupil ze sestupujícího Norwiche a Wanyamu se pokusí nahradit dánský talent Pierre Hojbjerg, který přichází z Bayernu Mnichov. S odchodem Pellého se asi do budoucna počítalo, protože vedení na jeho pozici přivedlo již v zimě útočníka Charlie Austina z QPR.

Na koho se zaměřit v DFS

Superstars

Dušan Tadič – jeden z nejlepších fantasy záložníků loňské EPL si připsal 7 gólů a 12 asistencí, což jsou čísla, kterých může dosáhnout i letos. Pod vedením Puela to zatím dle přípravy vypadá, že bude nastupovat více ze středu, lépe řečeno, Puel s ním počítá jako s podhrotovým záložníkem v diamantovém rozestavení. Přestože si většinu ze svých gólů či asistencí z loňska připsal z levé strany, přesun na střed by jeho DFS potenciálu nemělo ublížit. Od prvního kola určitě jeden z top záložníků.

Shane Long/Charlie Austin – tuto dvojici zde záměrně dávám dohromady, protože oba dva mají potenciál vstřelit přes 10 ligových gólů a stát se náhradou za Pellého. Jediný otazník visí nad tím, který z nich dostane více prostoru. Z posledních informací z tábora Saints jde vyčíst, že Puel vidí Redmonda jako dostatečně kvalitního útočníka, a pokud bude nastupovat většinu času na hrotu, pak pro jednoho z této dvojice zbyde méně času. Ať už to dopadne jakkoli, oba dva mají potenciál být v průběhu sezóny kvalitními picky pro DFS.

Hráči s otazníkem

Jay Rodriguez – poslední sezónu prakticky celou promarodil, ale nyní už by měl být zpátky a v zápasové kondici dostatečně připraven na sezónu. To jsou skvělé zprávy pro celý tým, protože pokud se dokáže dostat do bývalé formy, pak tady máme co dočinění s potenciálem někde okolo 10 gólů a 5 asistencí za sezónu.

Nathan Redmond – vypadá to, že si získal důvěru trenéra Puela a měl by patřit do základní sestavy. Jeho výkony v dresu Norwiche nám dali velice pěkný příslib zajímavého fantasy potenciálu. Jediný důvod proč je řadím do otazníků je nové působiště a pouze dvě sezóny na vrcholné úrovni, kdy pouze v jedné předvedl relevantní fantasy výkon. Na druhou stranu, pokud dostojí svému potenciálu, pak se jedná určitě o záložníka se superstars potenciálem.

Defenzivní hráči

Fraser Forster – anglický reprezentační brankář číslo dvě stihl loni pouze 18 zápasů, když první polovinu soutěže musel vynechat z důvodu zranění. Po svém návratu do sestavy však předvedl jeden z nejlepších výkonů sezóny, když dokázal udržet 6 čistých kont v řadě a od poloviny ledna do poloviny února nebylo lepšího fantasy brankáře. I pod Puelem bude jasnou jedničkou a oporou týmu, kterého můžeme před každým kolem zvažovat do draftu.

Ryan Bertrand – levý obránce, který se také představil na letošním Euru patří neodmyslitelně do základní sestavy Svatých již dva roky a letos by se na tom nemělo nic změnit. Loni si připsal statistiky 1+3 (předloni 2+2) a také slušných 2,25 interceptions a 1 tackles na 90min, což z něj dělá jednu z nejlepších variant mezi obránci Southamptonu.