Minulá sezóna ve zkratce

Stoke City se postupně úspěšně daří měnit svůj image klubu předvádějící “vesnický” fotbal na mužstvo s celkem líbivým herním stylem, jenž má ve svém nitru několik opravdu šikovných fotbalistů. Pod vedením Marka Hughese se uspěšně adaptovali ve středu tabulky a poslední sezóny jsou právem řazeni k širším adeptům na pohárové příčky. Tuto roli potvrdili také vloni, když obsadili devátou pozici a nebýt horšího vstupu do sezóny, mohli se rvát o evropskou ligu až do konce. Jinak se v podání Stoke neudálo nic výraznějšího, co by stálo za zmínku. Tým těží z dobré sehranosti, když jsou hráči již několik sezón pospolu a každé přestupové období se podaří podepsat slušného hráče, který zvýší kvalitu zase o stupínek výše.

Změny v týmu

Odchody: Jak jsem zmínil, ve Stoke není zvykem překopávat celý tým každé léto, ale spíše držet tým pohromadě a kvalitně doplnit tam, kde je potřeba. V letošním létě tak zatím odešel pouze Peter Odemwingie, jemuž byla ukončena smlouva a potom také Steve Sidwell jenž odešel jako volný hráč do druholigového Brightonu. Jedním z hráčů, o kterém se spekulovalo a mluvilo se o zájmu několika klubů byl Marko Arnautovič, který však rozjásal fanoušky svým rozhodnutím prodloužit smlouvu a spojit tak svou další budoucnost s Potters.
Příchody: Mezi příchody jasně vyčnívá přestup hvězdy letošního Eura, velšského záložníka Joe Allena z Liverpoolu, který přišel za částku okolo 15 milionů liber. Druhým výraznějším podpisem je mladý egyptský záložník Ramadan Sobhi, který v případě dobré adaptace může představovat určitý DFS potenciál. Na konci tohoto týdne se pak podařilo dotáhnout ještě příchod mladého obránce z Wimbledonu – Ryana Sweeneyho. Stoke je také spojováno s přestupem Saida Berahina, ale tento přestup zatím nebyl uskutečněn a visí nad ním otazník, vzhledem k tomu, že WBA za něj stále nemají náhradu.

Na koho se zaměřit v DFS

Superstars

Marko Arnautovič – nejproduktivnější hráč Stoke loňské sezóny konečně dospěl – přestal vyvádět blbosti mimo hřiště a na výkonech to je znát. Jeho bilance čítá za sezónu 2015/16 jedenáct gólů a šest asistencí a byl jednoznačně nejlepším fantasy hráčem týmu. Podpis nové smlouvy naznačuje, že je ochoten se konečně usadit a ve Stoke se mu líbí, takže bychom se neměli obávat horší produkce než je ta z loňska. Arnautovič bude opět hlavním DFS cílem z týmu Stoke.

Hráči s otazníkem

Sherdan Shaqiri – důvodem jeho zařazení mezi otazníky je hlavně jeho stále nenaplněný potenciál a velká výkonová nestálost. Shaqiri je skvělý fotbalista s potenciálem, ale jeho výkony postrádají jakoukoli dávku konzistence. Loni vstřelil 3 góly a přidal 6 asistencí, což je na jeho talent málo. Na druhou stranu je potřeba říci, že pokud má svůj den, pak je schopen sám rozhodnout zápas. Z důvodu jeho nekonzistence je volbou spíše pro GPP než pro cash game.

Bojan Krkič – hráč, který byl jednu dobu považován ze veliký talent se ve Stoke vcelku slušně usadil a jeho druhá sezóna přinesla 7 gólů. Bohužel, chybí mu přísun v podobě asistencí, které by zvyšovaly jeho fantasy potenciál – loni si připsal pouze jednu. Přestože pro dlouhodobý fantasy formát není úplně nejideálnější volbou, v DFS jsme schopni na něm v některých kolech profitovat.

Defenzivní hráči

Jack Butland – jeden z nejlepších brankářů Premier League si loni připsal skvělých 10 čistých kont z 31 zápasů a mohl jich přidat více, kdyby si 7 kol před koncem soutěže nepřivodil zlomeninu kotníku v přípravném zápase proti Německu. Kvůli tomuto zranění nestihl ME, kde měl krýt záda Joe Hartovi, ale na začátek sezóny bude připraven a jednoznačně bude adeptem na draft ve většině kol.