EPL Fantasy Preview: Sunderland

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Minulá sezóna ve zkratce

Sunderland je záchranářský specialista. Není snad lepšího týmu, pokud jde o pravidelné balancování na hraně sestupu. Sunderland zažil naposledy klidnější sezónu, kdy se nemusel strachovat o účast v nejvyšší soutěži do posledních kol, v ročníku 2011/12. Jinak se každý rok pravidelně umisťuje v dolní polovině tabulky a hodně často na předposlední příčce. Stejně tak to bylo i v loňské sezóně, kdy do posledních kol bojovali o záchranu s odvěkým rivalem z Newcastlu, a hlavně díky manažerovi Samu Allardycemu se jim záchrana podařila. Právě na úkor Newcastlu. Hodně výraznou postavou loňské záchranářské jízdy, kromě již zmiňovaného “Big Sama”, byl také nestárnoucí útočník Jermaine Defoe, který se o záchranu přičinil 15 góly.

Změny v týmu

Odchody: Sunderland v současné době disponuje snad nejúžším kádrem v celé EPL, když v průběhu léta udělal pouze jeden přestup směrem do klubu, oproti 12 odchodům, převážně hráčů, kterým skončila smlouva. Mezi ně patří Wes Brown, Liam Agnew, Steve Harper, Sebastian Coates, Steven Fletcher, Martin Smith, Danny Graham, Emmanuele Giaccherini a pár dalších nepříliš zajímavých a důležitých hráčů. Jako kritický se však může ukázat odchod manažera Allardyce k anglické reprezentaci, protože se jedná o jednoho z nejlepších a nejzkušenějších manažerů v celé lize, který byl vždy schopen velice kvalitně doplňovat kádr a neutratit přitom velké peníze.
Příchody: Black Cats zatím nevypadají vůbec dobře. Dosud se soustředili hlavně na vyjednání prodloužení pobytů dvou hráčů, kteří měli výrazný podíl na loňské záchraně – Yann M`Vily a DeAndre Yedlina, ale bohužel zatím bezúspěšně. Jediným příchodem tak zůstává koupě obránce Papy Djilobodji z Chelsea. Po Allardyceovi se kormidla ujal David Moyes, a pokud nechce mít za sebou další neúspěšné angažmá, měl by na přestupovém trhu začít jednat.

Na koho se zaměřit v DFS

Superstars

Jermain Defoe – je hodně smutné, že hráč s největším potenciálem je stárnoucí 33letý veterán. Přes svůj věk vděčí Sunderland za další sezónu v Premier League právě jemu, když se o to postaral svými 15 ligovými góly. Zajímavé je, že 11 z těchto gólů vsítil až v druhé polovině soutěže. Pokud se podíváme na současnou soupisku, pak se jedná o útočníka číslo jedna s jedinou vhodnou náhradou v podobě Fabia Boriniho, který loni vstřelil pouze 5 gólů, takže pokud nějakým způsobem budeme chtít draftovat hráče Sunderlandu, Defoe je jednoznačně první v řadě.

Hráči s otazníkem

Wahbi Khazri – tento Tunisan se stal příjemným překvapením druhé poloviny soutěže, když si jej Sunderland pořídil na konci ledna za 11€ milionů z Bordeaux. Ve 14 zápasech si připsal 2 góly a 1 asistenci, ale co je zajímavější, na podzim ještě v Bordeaux stihl vstřelit 5 gólů a přidat 7 asistencí, takže tento hráč má určitě potenciál získat přední místo pro fantasy v týmu Sunderlandu. Jeho statistiky se pohybují v posledních letech okolo 7 gólů a 7 asistencí za sezónu, takže si jej určitě pro DFS ponechejme v paměti.

Defenzivní hráči

Patrick van Aanholt – kdybychom neměli samostatnou kategorii pro defenzivní hráče, jednoznačně by tento Holanďan putoval mezi superstars. Tento levý obránce splňuje všechny parametry pro top fantasy obránce, když patří mezi jedny z nejlepších ofenzivních beků ligy. V Sunderlandu působí dvě sezóny, ve kterých si připsal 0+5 (2014/15) a 4+3 (2015/16). Stejnou porci si pak připsal ještě v dresu Vittese před svým přestupem do Premier League. I letos je musíme zařadit do užšího výběru obránců pro DFS.