Minulá sezóna ve zkratce

Kohouti mají za sebou výbornou sezónu, kterou kazí až závěr ligy, když prohráli poslední dvě kola a to úplně poslední dokonce ostudně s již sestupujícím Newcastlem vysoko 5:1. Jinak měla jejich sezóna spoustu pozitiv, když jako jediný celek dokázali držet prakticky po celou sezónu krok s mistrovským Leicesterem. Bohužel, kvůli špatnému závěru museli nakonec přenechat druhé místo Arsenalu a obsadili třetí pozici, ale i tak mají na čem stavět pro nadcházející ročník. Společně s Manchesterem United měli nejlepší defenzivu ligy (obdrželi 35 gólů), a kdyby nebylo posledního utkání, pak by drželi suverénní prvenství s 30 obdrženými góly. Jejich útok byl druhým nejlepším s 69 vstřelenými góly (lepší byl jen ManCity s 71 góly) a mohli se pyšnit nejlepším střelcem soutěže Harrym Kanem. Tottenham má jeden z nejmladších týmů ligy s velikým talentem a v sezóně 2016/17 o nich určitě zase hodně uslyšíme.

Změny v týmu

Odchody: Tottenham je v posledních letech výborně vedená organizace, která každé léto drží pohromadě úspěšný tým a vhodně doplňuje tam, kde je potřeba. V tomto létě se rozloučila s Federicem Faziem, jenž se nedokázal prosadit a odešel proto raději na hostování do AS Řím. Stejný osud potkal odchovance Alexe Pritcharda, jenž ale přestoupil natrvalo do druholigového Norwiche.
Příchody: Manažer Mauricio Pochettino volal po posílení útočné řady hráčem, který by byl kvalitní alternativou za Harryho Kanea a vedení mu nakonec přivedlo nejlepšího střelce loňské Erdivisie – Vincenta Janssena. Ještě před tímto přestupem se však podařilo Kohoutům podepsat posilu do středu záložní řady – bývalého Pochettinova svěřence ze Southamptonu – Victora Wanyamu. Momentálně je již tým kompletní a není potřeba očekávat další přestupy směrem dovnitř.

Na koho se zaměřit v DFS

Superstars

Harry Kane – odchovanec Spurs má za sebou na svém kontě dvě kompletní sezóny v bílém dresu a v obou dvou dokázal nastřílet přes 20 branek – letos dokonce s korunou pro krále střelců. Ve své druhé sezóně měl pomalejší rozjezd, když se na začátku střelecky trápil a spousta lidí už prohlašovala, že tato hvězdička nedokáže svůj průlomový rok zopakovat, ale on nakonec všem zavřel pusu. Po dvou kvalitních sezónách je potřeba Kanea zařadit mezi nejlepší střelce EPL a pro DFS bude důležitou postavou i letos. Otázkou zůstává, jaký začátek bude mít, protože v letošní a loňské sezóně můžeme najít hodně společných znaků. Výborná sezóna, odjezd na závěrečný mezinárodní turnaj (po první sezóně Euro U21, letos dospělácké Euro), špatné výkony na šampionátu, únava a pomalejší rozjezd do sezóny. Jak to bude letos?

Dele Alli – 20letý Angličan se stal kometou loňské sezóny. Ta byla jeho premiérová a hned si dokázal získat davy, když úžasnými výkony táhl Tottenham. Jeho bilance 10 gólů a 9 asistencí budí obdiv, a pokud naváže tam kde loni skončil, pak určitě bude patřit opět k těm nejlepší fantasy záložníkům celé ligy.

Christian Eriksen – druhý nejlepší nahrávač loňské sezóny s 13 asistencemi dokázal překonat takové borce jako jsou Dimitri Payet, Dušan Tadič nebo Ryiad Mahrez a nestačil pouze na suverénního Ozila s 19 asistencemi. Svým spoluhráčům připravil výborným 101 klíčovým přihrávek, což jej řadí na celkové třetí místo v EPL. Pokud k tomu přičteme i 6 vstřelených gólů, máme tady top fantasy záložníka, kterého nesmíme v příští sezóně opomíjet.

Hráči s otazníkem

Vincent Janssen – v loňské průlomové sezóně si připsal 27 gólů a 4 asistence a stal se nejlepším střelcem Erdivisie. Jeho přestupová sága byla docela zdlouhavá, ale nakonec pro všechny zainteresované strany úspěšná. Janssen slibuje veliký fantasy potenciál, ale není jasné, jak hodně času na hřišti bude ve své první sezóně dostávat. Je jisté, že přichází jako alternativa za Kanea, ale pokud bude Kane ve formě a udrží si pevné zdraví, bude mít vcelku těžké se dostávat na hřiště od první minuty. Výhodou pro něj bude náročný program Tottenhamu, který se bude účastnit kromě jiného také LM, takže by měl chtít Pochettino své největší hvězdy točit.

Erik Lamela – tento argentinský ofenzivní záložník je zajímavý případ. Jeho loňská čísla nejsou vůbec špatná (5+9), ale přesto se stále spekuluje o jeho údajném přestupu. Vzhledem k tomu, že loni nenastupoval do každého zápasu od začátku jeho cena nebyla v průběhu sezóny tak vysoká jako u Eriksena, ale s také velice slušným potenciálem. Podobný scénář očekávám i letos, kdy se jeho draft nevyplatí vždy, ale nastanou situace, ve kterých by měl být jeho draft ziskový.

Defenzivní hráči

Celá obrana – jak už jsem zmínil výše, loni měl Tottenham nejlepší obranu v lize, když dostal pouze 35 gólů. Brankář Hugo Lloris si připsal 13 čistých kont, krajní beci patří mezi to lepší v rámci ofenzivního potenciálu (Walker, Rose – oba dva loni 1+3) a dvojice středních obránců z Belgie Alderweireld a Vertonghen nabízejí slušný potenciál při standardních situacích (hlavně prvně jmenovaný, který si loni připsal 4+2, Vertonghen je v posledních sezónách dost neproduktivní). Pokud se podaří Tottenhamu udržet defenzivní práci na stejné úrovni jako v poslední sezóně, bude jeho obrana patřit k těm nejlepším variantám pro stacking z celé ligy.