EPL Fantasy Preview: Watford

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Minulá sezóna ve zkratce

Watford byl v loňské sezóně nováčkem a v první polovině si nevedl vůbec špatně. Za prvních 18 kol si připsal celkem 29 bodů z konečných 45 a hlavně to je důvod, proč neměl větší problémy se záchranou. Bohužel, výkony týmu šly v druhé půlce rapidně dolů, což bylo zapříčiněno výrazným poklesem formy útočné dvojice Deeney-Ighalo, a zejména druhý jmenovaný by měl zpytovat svědomí. Ze svých 15 ligových gólů si celých 12 připsal do osmnáctého kola a pouze 3 zásahy přidal v druhých osmnácti zápasech. Po skončení sezóny se opět ukázalo, jak špatné vedení tento klub má. Stejně jako po postupu, i nyní ihned po jedné sezóně u kormidla odvolalo manažera Florese, kterého nahradí Walter Mazzari, jenž se tak stane již šestým manažerem klubu za poslední tři roky.

Změny v týmu

Odchody: Ve Watfordu to občas vypadá jako na nádraží, když se střídají manažeři i hráči jako na běžícím páse. I toto léto se již různě protočilo několik hráčů na hostování a na přestup, ale většina z nich nemá významný dopad na hlavní jádro týmu. Hlavními odchody jsou přestupy Almena Abdiho do Sheffieldu Wednesday a José Jurada do Espanyolu. Největším úspěchem je ale prozatím udržení útočné dvojice Ighalo/Deeney, která je klíčová pro šance týmu na udržení se v lize.
Příchody: Mezi posilami pro novou sezónu se prozatím hlásí obránce s velkými zkušenostmi z Itálie, Juan Zuniga, a do útoku přichází ze španělské Granady Isaac Success. S jinými hráči není Watford spojován, takže se nedá očekávat nějaký další zajímavější přestup.

Na koho se zaměřit v DFS

Superstars

Idion Ighalo – má za sebou dvě vynikající sezóny, resp. sezónu a půl, protože poslední půlrok se mu krutě nevydařil. V postupovém ročníku 2014/15 si připsal 20 gólů a 3 asistence a loni již zmiňovaných 15 gólů a také 3 asistence. I letos by měl být hlavní zbraní Watfordu a jedním z mála hráčů vhodných pro DFS.

Troy Deeney – útočný parťák Ighala byl letos spojován s několika kluby, např. s Leicesterem, ale žádný ze zájemců nepochodil, když vedení dalo jasně najevo, že je kapitán mužstva neprodejný. Jeho bilance v posledních třech sezónách je uchvátná (23+5 sezóna 2013/14, 21+9 sezóna 2014/15, 13+7 sezóna 2015/16) a není tedy divu, že se jej vedení nechce vzdát. Jeho DFS hodnota bude i v tomto roce hodně vysoko, čemuž pomáhá také jeho výsadní postavení v zahrávání pokutových kopů.

Hráči s otazníkem

Isaac Success – v podstatě jediná teoretická posila s potenciálem pro DFS je tento nigerijský útočník. Přichází ze španělské Granady, aby zvýšil konkurenci již zmíněné dvojici, ale jedná se o mladého a neprověřeného hráče. V Granadě si loni připsal ve 30 zápasech 6 gólů a 2 asistence, což není nijak úchvatná bilance, která by nás neměla nechat spát, vezmeme-li v potaz do jak kvalitní soutěže přichází.

Defenzivní hráči