Minulá sezóna ve zkratce

Manažer WBA Tony Pulis umí dvě věci na výbornou – vtisknout svým týmům úžasně nezáživný herní projev a zachránit týmy s nepříliš velikým talentem v lize. Možná budu některým hráčům křivdit, ale WBA jako celek postrádá větší dávku talentu, kterou bychom od mužstva EPL čekali. Přesto se týmu daří již 6 sezón držet mezi elitou, a přestože to někdy bývá s pěknou dávkou štěstí, letos budou nastupovat do své sedmé sezóny v řadě. V té loňské se jim podařilo zachránit celkem v poklidu, když skončili na 14. místě s náskokem šesti bodů na sestupové pozice. Významnou změnou však je převzetí klubu čínskými majiteli, kteří pravděpodobně poskytnou větší budget na další sezóny, takže by se ve WBA mohlo blýskat na lepší umístění než pravidelné boje o záchranu.

Změny v týmu

Odchody: V týmu se zatím příliš nového neděje, odešel pouze trojlístek Victor Anichebe, Anders Lindegaard a Stéphane Sessegnon, kterým skončila smlouva a nová jim nebyla nabídnuta. Již několik sezón se pak spekuluje o odchodu talentovaného Saida Berahina, o nějž letos nejvíce usilovalo Stoke a Crystal Palace, ale vzhledem k neúspěšnému příchodu útočníka Sakha z WHU, to zatím vypadá, že si Berahino bude muset na svůj vysněný přestup opět chvíli počkat.
Příchody: Přestup již zmiňovaného Diafry Sakha ztroskotal na jeho údajné fyzické nepřipravenosti, takže jediným novým hráčem v týmu je záložník Matt Phillips z QPR, který však nabízí slušný potenciál.

Na koho se zaměřit v DFS

Superstars

Hráči s otazníkem

Saido Berahino – WBA je pravděpodobně tým s nejhorším DFS potenciálem, a to se může ještě zhoršit s odchodem Berahina. Tento mladý útočník je už druhým rokem jednou nohou pryč z týmu a příliš neočekávám, že by zůstal i po tomto létě součástí WBA. Po průlomové sezóně 2014/15, ve které vstřelil 14 ligových gólů se chtěl za každou cenu dostat do lepšího klubu, což mělo velký vliv na jeho výkony v sezóně minulé. Pouze 4 góly jsou velikým zklamáním a plýtváním potenciálu. Pokud se mu letos podaří přestoupit do vysněného klubu, kde dostane adekvátní prostor, pak by se mohl vrátit zpět na DFS mapu.

Salomon Rondon – opravdu, WBA není týmem, ze kterého by jste chtěli vybírat ofenzivní hráče pro fantasy. Vezmeme-li v úvahu, že nejlepším střelcem týmu byl Rondon s 9 góly, pak si musíme položit otázku, jak je vůbec možné, že se WBA zachránilo? Každopádně, pokud se v některých kolech budete chtít odlišit, Rondon by mohl teoreticky nabízet určitou variantu, když ve svých dřívějších působištích dokázal střílet góly, jeho maximum se však točí okolo 12-14 gólů za sezónu, což není žádná sláva.

Matt Phillips – jediná posila týmu nabízí skrytý potenciál jako záložník se slušnou produktivitou. V posledních třech sezónách se pravidelně zapisoval do statistik góly i asistencemi a loni si připsal nejlepší výkon s 8 góly a 5 asistencemi. Určitě jej nemůžeme brát jako top variantu, ale v některých kolech by se mohl vyplatit.

Defenzivní hráči

Obrana WBA – pokud bychom měli někoho označit jako superstars pro DFS, pak bychom asi museli vybrat celou obranu West Bromwiche. Tým, jehož obránci jsou po většinu času velice levní si v loňské sezóně připsal skvělých 11 čistých kont, a přestože jim chybí ofenzivní potenciál, v určitých kolech může být stacking levné obrany WBA opravdovým jackpotem.