Minulá sezóna ve zkratce

West Ham je na dobré cestě se trvale usadit v popředí tabulky. Loňská sezóna nám dala příjemnou ochutnávku, čeho je tento tým schopen, a pokud si dobře sednou velice zajímavé posily, může s chutí prohánět největší favority na titul. Loňská sezóna byla první pod vedením Slavena Biliče, ve které se po většinu času drželi v top šestce, ze které vypadli až v posledních kolech, což je ale nakonec nemuselo mrzet, protože díky vítězství ManUtd v FA Cupu si zahrají jako sedmý tým ligy Evropskou ligu. Útok WHU se umístil v top pětce, když nastřílel 65 gólů – stejné číslo jako Arsenal a pouze o tři góly méně než mistrovský Leicester. Co už tak pozitivní není, jsou obdržené góly, protože Kladiváři zaostali za nejhorším z první šestky o celých deset obdržených gólů, což se projevilo v loňské (ne)oblíbenosti defenzivních hráčů WHU (s výjimkou Cresswella).

Změny v týmu

Odchody: West Ham hlavně posiluje, takže odchodů příliš nebylo. Jediným větším je přestup středního obránce Jamese Tomkinse do Crystal Palace a ukončení hostování trojice Jenkinson (Arsenal), Moses (Chelsea) a Emmenike (Fenerbahce). Ani jeden z odchodů je ale významněji mrzet nemusí, protože posilují více než slušně.
Příchody: Vedení proměnilo hostování Manuela Lanziniho v trvalý přestup hned zkraje přestupového období, a poté neutichlo až do dnešních dnů. Postupně přivedli útočníky Toni Martíneze, Ashley Fletchera a hlavně André Ayewa, záložníky Havarda Nordtveita, Sofiane Feghouliho, Gökhana Töreho a jako náhradu za zraněného Aarona Cresswella pak z Olympiakosu francouzského beka Arthura Masuaku.

Na koho se zaměřit v DFS

Superstars

Dimitri Payet – vypadá to zvláštně, ale v rámci evropského měřítka můžeme říci, že tento francouzský génius si ve svých 29 letech připsal loni průlomovou sezónu. Je smutné, že jeho skvělé výkony ve Francii byly tak dlouho přehlíženy a až West Ham se odhodlal k jeho angažování, za což si teď určitě pořádně gratulují. Dle zpráv, které se dostanou na povrch, to vypadá, že se Kladivářům podaří svou největší hvězdu udržet a my se tak můžeme spolehnout na další přísun jednoho z nejlepších fantasy záložníků EPL. S velice kvalitním posílením týmu bych se nebál tvrdit, že může ještě překonat svou loňskou bilanci 9 gólů a 12 asistencí.

André Ayew – viz. Fantasy Preview Swansea

Hráči s otazníkem

Feghouli/Lanzini/Noble/Töre/Carroll/Antonio/Valencia – oooou, tolik talentu v sobě skrývá tento klub. Nechápejte mě špatně, toto nejsou hráči s otazníkem, ale protože nemám samostatnou kategorii pro hráče se zajímavým fantasy potenciálem, ale ne zase tak velkým pro kategorii superstars, zařazuji je tady. Všichni tito borci jsou solidními adepty na některá kola v DFS a každý z nich má potenciál na čísla okolo 5-10 gólů a 3-8 asistencí za sezónu – statistiky, které nelze v DFS opomíjet. Největší upside potenciál mají mezi záložníky Feghouli s Lanzinim a mezi útočníky Carroll (pokud zůstane zdravý).

Defenzivní hráči

Aaron Cresswell/Arthur Masuaku – hodně smutná zpráva přišla z tábora WHU v průběhu přípravy. Jeden z nejlepších fantasy obránců ligy – Aaron Cresswell – se vážně zranil v jednom z přípravných zápasů a bude chybět až 4 měsíce. Jeho bilance 2 góly a 4 asistence je hodně kvalitní a nahradit se ji bude snažit nová posila Arthur Masuaku. Tento francouz nastupoval poslední dva roky za Olympiakos a dle serveru transfermarkt.co.uk si za poslední 3 sezóny připsal celkem 2 góly a hlavně výborných 13 asistencí.