Už o tomto víkendu odstartuje česká fotbalová liga s názvem ePojisteni.cz liga, která slibuje zajímavé boje o titul, poháry i záchranu. Zajímat ale musí také hráče Daily Fantasy. Právě pro ty jsme přichystali speciální preview. V prvním díle se podíváme na Slovácko, Karvinou, Teplice a Mladou Boleslav.

Potenciál týmů pro hráče Daily Fantasy hodnotíme známkami od 1 do 10, přičemž 1 je nejhorší.

Slovácko

Umístění po podzimu: 8. místo
Cíl pro jaro: Záchrana

I když se Slovácko po polovině sezony umístilo přesně ve středu tabulky, na jaře bude hrát spíše o záchranu. Tým v zimě citelně oslabil, když přišel o klíčového hráče do ofenzívy Jaroslava Diviše. Navíc má problémy s dalšími hráči. S přípravou můžou být svěřenci Stanislava Levého spokojení, ale síla se ukáže až v soutěžních zápasech.

Pohyb v kádru

Příchody: Jan Navrátil (Liberec)
Odchody: Filip Hlúpik (Černomorec Varna), Milan Kerber (Liberec), Jaroslav Diviš (Jablonec)

Jak už jsme zmiňovali, sestava Slovácka bude na jaře ochuzena o oporu Jaroslava Diviše, což je pro moravský tým velká rána. V tomto ročníku se hbitý krajní hráč trefil třikrát, z toho dva góly dal Spartě. Vedení klubu přivedlo z Liberce Jana Navrátila. Stále ještě mladý záložník předvedl v přípravě dobré výkony, v lize se mu zatím příliš nedařilo.

Oslabené Slovácko může mít velké problémy v boji o záchranu ligy.

Příprava

Slovácko – NK Maribor 1:0
Slovácko – Orenburg 3:2
Slovácko – Luhansk 0:3
Lokomotiv Plovdiv – Slovácko 1:1
Slovácko – Spartak Trnava 2:2
Slovácko – Prostějov 3:0
Slovácko – MFK Vítkovice 4:0
Slovácko – Hodonín 4:0

Výsledkově neprožilo Slovácko vůbec špatnou zimní přípravu. Porazilo i evropskými poháry ostřílený Maribor. Ale v přípravných utkání vesměs narazilo na slabší soupeře, než jací ho čekají v lize.

Potenciál pro hráče Daily Fantasy: 4/10

 

ZAJÍMAVÉ VOLBY DO DAILY FANTASY

Eldar Civić

Eldar Civić

Eldar Civič

Tento krajní hráč nastupuje většinu času v obraně, ale je velmi produktivní. Pokud ho herny správně zařadí do obrany, bude mít vysoký potenciál směrem dopředu. V dobrém matchupu by mohl k čistému kontu přidat i body z útoku.

Karviná

Umístění po podzimu: 7. místo
Cíl pro jaro: Střed tabulky

Nováček z Karviné se v zimě činil. Sice přišel o jednoho klíčového hráče sestavy, ale také přivedl několik zajímavých jmen a v boji o záchranu by se objevit neměl. A pro hráče fantasy je velmi zajímavým týmem.

Pohyb v kádru

Příchody: Tomáš Wágner (Jablonec), Mihailo Jovanović (Brno), Jan Kalabiška (Mladá Boleslav), Tomáš Weber (Brno), Patrik Dressler (Teplice)
Odchody: Radek Voltr (Liberec), Jaroslav Zelený (Jablonec), Dreksa (Baku)

Tři hráči základní jedenáctky odešli. Především ztráta Jaroslava Zeleného je citelná. Týmu se však povedlo přivést zabijáka Tomáše Wágnera a šikovného ofenzivního záložníka Jana Kalabišku. Tým vyztužil i obranu Jovanovičem a Dresslerem.

Kádr na střed tabulky ligy Karviná udržela…..

Příprava

Karviná – Opava 2:2
Karviná – Tuzla 1:1
Karviná – Poltava 0:0
MFK Karviná – Baník Ostrava 0:5
Karviná – Ružomberok 0:0
MŠK Žilina – Karviná 1:3 a 3:0
Karviná – Skalica 2:1

… ale příprava byla všelijaká. Karviná prohrála sice jen dvakrát, ale připsala si i stejný počet výher a zbytek zápasů zremizovala. Útočník Tomáš Wágner však ukázal potenciál pro fantasy.

Potenciál pro hráče Daily Fantasy: 6/10

Zajímavé volby do Daily Fantasy

Jan Laštùvka (brankáø - Karviná)

Jan Laštùvka (brankáø – Karviná)

Jan Laštůvka

Zkušený brankář, který má za sebou několik let v zahraničí, pozvedl obranu nováčka. V 8 domácích utkání udržel 4krát čisté konto. Vždy se mu to povedlo se soupeři, kteří byli v tabulce za Karvinou. Pro jaro velmi zajímavá statistika.

Tomáš Wágner

Nováčkovi z Karviné na podzim chyběl střelec. Toho si v zimě pořídila v podobě Tomáše Wágnera. Jeho role zabijáka ve vápně je jasná. Trápí ho však konstantní výkonnost. Při dobrém matchupu je však schopný vyhrát celý turnaj.

Teplice

Umístění po podzimu: 6. místo
Cíl pro jaro: Klidný střed tabulky, smělý pokus o poháry

Tradiční klub ligové scény se po podzimní části vyhřívá na pěkném 6. místě. Na severočeský tým zabrala léčba trenérem Danielem Stejskalem, který vtiskl týmu tvář. Teplice se hodně soustředí na defenzivní činnost. V lize zatím dostaly jen 15 gólů, méně branek inkasovala akorát vedoucí trojice.

Pohyb v kádru

Příchody: Aleksandar Šušnjar (Metan), Alois Hyčka (Brno)
Odchody: Michael Lüftner (Slavia), Roman Potočný (Liberec), Davor Kukec (konec smlouvy), Patrik Dressler (Karviná)

Teplicím se povedl majstrštyk, když přivedly jednoho z klíčových hráčů Brna Aloise Hyčku. Od něho si slibují kvalitu směrem dopředu, kde teplické tlačila bota. Problém by mohl nastat v pevné obraně, protože do Slavie odešel stabilní stoper Lüftner, ale na to Teplice zareagovaly angažováním Šušnjarem.

Příprava

Teplice – České Budějovice 5:0
Teplice – Újpest FC 0:1
Teplice – Wisla Plock 1:0
Sparta Praha – Teplice 4:0
Teplice – Viktoria Žižkov 2:1
Písek – Teplice 4:4

Výkony teplických byly v přípravě jako na houpačce. Důkazem je výprask od Sparty, ale třeba jasné vítězství v generálce s Budějovicemi. Teplice by si měly pohlídat střed tabulky a potvrdit nálepku dobře bránícího týmu.

Potenciál pro hráče Daily Fantasy: 6/10

Zajímavé volby pro Daily Fantasy
Jakub Hora

Jakub Hora

Jakub Hora

Další z křídelníků, který se dokáže bodově prosadit. Jeho rychlost na českých trávnicích platí, daří se mu především proti slabším soupeřům. Jeho dva góly jsou slabší vizitkou, ale vše dohání skvělými centry, které jsou často gólovými asistencemi.

brankáø TomᚠGrigar

brankáø TomᚠGrigar

Obrana + Grigar

Jak už jsme zmiňovali, Teplice prostě góly nedostávají. Proto pro vaše sestavy bude v dobrých matchupech zajímavou volbou celá obrana včele se zkušeným brankářem Tomášem Grigarem.

Mladá Boleslav

Umístění po podzimu: 5. místo
Cíl pro jaro: Boj o poháry

Tenhle tým sílu má, jen vždy něco chybí k většímu úspěchu. To by však mohl změnit nový trenér Martin Svědík. Ambiciózní kouč se snažil přes zimu vtisknout Boleslavi novou tvář a v přípravě se mu to dařilo náramně. Uvidíme, co předvedou boleslavští v lize.

Pohyb v kádru

Příchody: Lukáš Železník (Slavie), Vladislav Levin (Dinamo Moskva), Patrizio Stronati (Austria), Viktor Budínský (Sparta)
Odchody: Lukáš Hůlka (Hradec Králové), Jakub Diviš (Lubin), Jan Kalabiška (Karviná), Ondřej Kúdela (Liberec)

K silnému kádru dovedl trenér Svědík posily jako hrom. O Železníka stála celá liga, kanonýr je sice po zranění, ale i tak slibuje slušnou value i pro hráče fantasy. A dvě zahraniční posily by měly patřit k tomu lepšímu, co liga na jaře nabídne. Nepříjemnou ztrátou je odchod univerzála Ondřeje Kúdely do Liberece, ale i s tou se podle všeho Boleslav vypořádala bravurně.

Příprava

Mladá Boleslav – Liberec 4:1
Mladá Boleslav – Trenčín 2:0
Mladá Boleslav – Jablonec 1:1
Mladá Boleslav – Bohemians 1905 2:0
Mladá Boleslav – Pardubice 4:0
Mladá Boleslav – Trnava 3:2
Vasas Budapešť – Mladá Boleslav 1:3
Dunajská Streda – Mladá Boleslav 3:1
Mladá Boleslav – Táborsko 2:0

Boleslav zažila skvělou zimní přípravu. Jen v jediném utkání našla přemožitele. Jinak si připsala 7 výher a jednu remízu. V dobrém světle se ukázal Vukadinovič, který prokázal střelecký apetit.

Potenciál pro hráče Daily Fantasy: 8/10

Zajímavé volby pro Daily Fantasy
Golgol Mebrahtu

Golgol Mebrahtu

Gól-Gól Mebrahtu

Jaké jméno, takové vlastnosti? Aspoň u ustralského útočníka to v české lize tak vypadá. Jeho výkony na podzim zaujaly ligu a hráč tmavé pleti by v nich měl pokračovat i nadále.

Jan Chramosta

Jan Chramosta

Lukáš Železník, Jan Chramosta, Lukáš Magera

Ofenzivní síla Boleslavi je nezpochybnitelná. Pod novým trenérem to modrým šlape. V drobrých matchupech by útočník Boleslavi neměl v sestavě chybět. Problém by mohl být, kdo v daný zápas nastoupí. Všichni tři výše zmíněný ale budou mít ve většině zápasů hodně slušnou value.