Přehled týmu

Dle předpovědí jeden z největších outsiderů turnaje. Na Euro postoupili ze druhého místa, které si zajistili na úkor Dánska, s kterým dokázali uhrát dvě remízy, takže pro jejich postup byla rozhodující překvapivá výhra z úvodního zápasu s Portugalskem. Myslím si, že budou mít velice těžké uhrát na Euru nějaký zajímavý výsledek, protože ve skupině s Francií, Rumunskem a Švýcarskem budou mít problémy posbírat potřebné body k postupu. Francie je výrazně kvalitativně výše, Rumuni dostali v kvalifikaci pouze 2 góly a Švýcaři mají veliké zkušenosti s velkými turnaji, což je naopak něco, co Albánci postrádají. Navíc jejich forma z posledních zápasů není kdovíjak působivá a neočekávám, že je Euro náhle probudí.

Fantasy hvězda

Albánci dokázali v kvalifikaci vstřelit pouhých 7 gólů a do listiny střelců se zapsalo pouhých 6 hráčů, přičemž žádný z nich nevstřelil více než 1 gól (skóre 10:5 zkresluje první zápas se Srbskem, které vyhráli kontumačně 3:0). Nemyslím si, že Albánci by mohli nějak výrazně promluvit do Fantasy a být zajímavým artiklem pro draft útočných hráčů. Ve skupině je čekají opravdu těžké zápasy s týmy, které mají spousty zkušeností a slušné defenzivy. Ale pokud má někdo šanci vstřelit gól, mohl by to být Sokol Cikalleshi, který působí v turecké lize a v letošní sezóně vstřelil 6 gólů a přidal 4 asistence a v dosavadních přátelských zápasech před Eurem odehrál hodně minut a dal 2 góly.

Další fantasy varianty

Pokud budete chtít za každou cenu zařadit více albánských hráčů do sestavy, pak by mohli překvapit a nějaký gól vstřelit některý z dvojice Balaj-Rashica. Otázkou je, zda-li dostanou prostor na hřišti. Ani jeden v kvalifikaci příliš nenastupoval (Balaj – 222min, 1 gól, Rashica – 0min), ale oba dva za sebou mají slušnou sezónu. 19letý Milot Rashica odehrál za Vittese Arnhem v Holandsku 32 zápasů a vstřelil 8 gólů (+3 asistence), Balaj za HNK Rijeka vstřelil 9 gólů v 31 zápasech.

Závěr

Jak jsem se zmínil v úvodu, příliš Albáncům nevěřím a nemyslím si, že budou schopni nějak výrazně promluvit do Fantasy, tak aby vám vyhráli nějaké ty koruny. Jak ukázala kvalifikace, jsou schopni udržet čisté konto a ve skupině s týmy jako je Rumunsko či Švýcarsko by některý ze zápasů mohl skončit bezbrankovou remízou, ale předpokládám, že to bude jejich maximum.