Přehled týmu

Anglie zvládla svou kvalifikační skupinu na jedničku, bez ztráty bodu se dokázala kvalifikovat na Euro s celkovým skóre 31:3. Ovšem v jejich případě si dovolím soudit, že to nic neznamená. Jejich kvalifikační skupina patřila k těm nejlehčím, takže bych nedělal ukvapené závěry. Jedinými alespoň trochu vypovídajícími zápasy jsou ty se Švýcarskem, ve kterých dokázali pokaždé udržet čisté konto. Jak už to bývá s Anglií před každým velkým šampionátem, spousty odborníky jsou řazeni k favoritům, ale jejich výkony jsou pravidelně zklamáním. Přestože jsou bookmakery opět tipováni na jednoho z nejpravděpodobnějších vítězů (celkově 4. za Francií, Německem a Španělskem s kurzem 8,5:1) jejich letošní výběr neobsahuje žádná velká jména jako v dobách Lamparda, Gerrarda či Terryho, což by jim paradoxně mohlo pomoci. Důvodem proč je v mých očích letos Anglie vysoko v hodnocení týmů je opravdu výborná forma ofenzivních hráčů. Kane, Alli a Vardy mají za sebou skvělou sezonu, k tomu trio Liverpoolu Lallana-Milner-Sturridge, kteří se na konci sezóny pod Kloppem dostali do slušné formy mají potenciál odehrát nadprůměrný turnaj. Proto opravdu největší slabinu a překážku v úspěchu vidím v podobě nepříliš kvalitního kouče. Kdyby Anglii vedl progresivnější a kvalitnější trenér než-li Roy Hodgson, nebál bych se Anglii zařadit k top adeptům na titul. I když, kdo by před letošní sezónou tipoval Claudia Ranieriho, jako manažera mistra Premier League…

Fantasy hvězda

Tak jak jsem zmínil v úvodu, největší obavy o Anglii mám, pokud jde o Roye Hodgsona. Dokáže tým poskládat tak, aby vytěžil maximum ze skvělé formy Kanea, Alliho, Vardyho a dalších? To bude rozhodovat o jejich úspěchu na turnaji, i ve fantasy. Na chvíli přestanu řešit složení týmu a zařadím do pozice hlavní hvězdy Harryho Kanea. Útočník Tottenhamu se po rozpačitém začátku sezóny dokázal dostat do tempa a soupeřova konta zatížil celkem 31 góly. Dle posledních zápasů to vypadá, že by si měl zajistit místo na hrotu útoku, a proto zrovna jej volím jako fantasy hvězdu výběru, který má hned několik hráčů s obrovským fantasy potenciálem.

Další fantasy varianty

Vzhledem k tomu, že přátelské zápasy před Eurem nás ještě čekají, je těžké předvídat komu nakonec dá Hodgson důvěru v prvním zápase turnaje proti Rusku. Jak nám ukázala letošní sezóna fantasy Premier League, anglický tým disponuje širokou základnou hráčů, kteří góly umějí střílet i je připravovat: Vardy – 24 gólů, 6 asistencí, Sturridge – 11 gólů, 2 asistence (v 14 zápasech EPL vstřelil 8 gólů), Alli – 10 gólů, 11 asistencí, Barkley – 12 gólů, 8 asistencí, Milner – 7 gólů, 14 asistencí, Rooney – 12 gólů, 6 asistencí, Lallana – 7 gólů, 7 asistencí, Sterling – 11 gólů a 4 asistence (a to měl opravdu mizernou sezónu). Opravdu ještě někdo pochybuje o fantasy potenciálu tohoto týmu? Takže, Royi, koho nakonec vybereš?

Závěr

Anglie má dle mého názoru jeden z nejzajímavějších mančaftů poslední doby a její úspěch bude záviset na tom, zda-li se dokáže Hodgson vzdát Rooneyho a posadit jej na lavičku:D. Samozřejmě, toto je řečeno s určitou nadsázkou, ale ukazuje to na fakt, že anglický trenér často hodně lpí na svých koních a hledá jim za každou cenu místo v sestavě. Anglický tým má určitě jeden z top fantasy mančaftů, protože její útok a záloha disponuje spousty opravdu efektivních hráčů, a proto bude potřeba upravovat draft na základě základní jedenáctky, kterou angličané vyšlou do svých zápasů.