Přehled týmu

Italové zvládli kvalifikaci bez jediné porážky s bilancí 7 výher a 3 remíz, z toho dvě byly z dvojzápasu s Chorvatskem, které nakonec obsadilo druhou příčku. Pokud se blíže podíváme na italskou nominaci, hned si musíme všimnout, že oproti dřívejším rokům nedisponují nijak hvězdným týmem. Jedině veterán v brance Gianluigi Buffon by mohl splňovat formát hvězdy jako v dobách, kdy měl na starosti dirigentskou taktovku Andrea Pirlo. Letošní italský výběr je mnohými silně kritizován a někteří experti mu dokonce předpovídají konec již ve skupině, ale osobně bych v těchto prohlášeních byl opatrný. Závěrečný turnaj je vždycky specifická záležitost a Italové už několikrát ukázali, že jsou schopni dojít hodně daleko a leckoho překvapit. Ve skupině E by se měli porvat o druhé místo za Belgií, společně s Iry a Švédy. Z mého pohledu jsou v tomto minisouboji mírnými favority, přestože jejich kvalita není tak vysoká, jako v předešlých letech.

Fantasy hvězda

Italové pro mě nedisponují žádným hráčem, který by vysloveně splňoval status fantasy hvězdy. V jejich útoku převažuje spíše kvantita nad kvalitou a pro fantasy účely bude vcelku složité vybírat z jejich týmu, protože o góly se může podělit větší počet hráčů. Proto se pokusím vybrat několik jmen, které mají šanci na základní sestavu a mohli by skórovat, popř. získat body za asistence. Jako prvního zde uvedu, a tedy do kolonky fantasy hvězdy zařadím útočníka Southamptonu Grazianna Pellého. Jeho bilance letos činí 11 gólů a 6 asistencí a dle přípravných zápasů to vypadá, že by se měl objevit na hrotu italského útoku v úvodním zápase. V kvalifikaci vstřelil 3 góly, a pokud opravdu vyhraje souboj o základní sestavu, pak bude pravděpodobně největším italským adeptem na zisk fantasy bodů pro váš fantasy tým.

Další fantasy varianty

Dalším do party je určitě Antonio Candreva, který má místo v sestavě takřka jisté a jeho 12 gólů a 4 asistence v Serii A a Evropské lize (+ 2 góly v kvalifikaci) z něj dělají další možnou variantu pro váš fantasy tým. Vedle Pellého se na pozici útočníka tlačí také další trojice fotbalistů, kteří mají potenciál, pokud dostanou prostor od začátku utkání, se zapsat do statistik. Patří mezi ně útočník Interu Milán Eder (12g+2a), Neapolský Lorenzo Insigne (12g+10a) a někdejší velký talent Stephan el Shaarawy (8g+2a). Uvidíme, pro koho se nakonec Antonio Conte rozhodne, faktem ovšem zůstává, že opatrnost v jejich případě není vůbec na škodu.

Závěr

Výsledky z přípravných zápasů nám nedávají nijak pozitivní informace ve prospěch italského výběru a to jak pro fantasy, tak pro jejich úspěch na turnaji. Hlavním fantasy problémem je velké rozložení gólů mezi hodně hráčů a absence kvalitních defenzivních zápasů (čistá konta). Určitě sledujte novinky z italského tábora, aby jste měli přehled o tom, kdo pravděpodobně nastoupí v základní sestavě a dle toho upravte svůj draft.