Přehled týmu

Pro fantasy účely jednoznačně nejméně zajímavý tým celého Eura. A možná nejen pro fantasy. Maďaři se dostali na Euro přes baráž, ve které postoupili přes Norsko po výhrách 0:1 a 2:1, ale nemůžeme říci, že byli oni tím aktivnějším týmem. Norové je prakticky ve všech statistikách přehráli, jen v té nejdůležitější ne. V kvalifikační skupině se umístili až za Severním Irskem a Rumunskem, což o jejich kvalitě vypovídá vše. Myslím si, že na Euru ve skupině s Portugalskem, Rakouskem a Islandem budou pouze do počtu a velká 0 na kontě bodů po těchto 3 utkáních nebude vůbec žádným překvapením.

Fantasy hvězda

Žádný z maďarských hráčů nedokázal v kvalifikaci vstřelit více než dva góly, což mluví za vše a jejich celkových 11 vstřelených gólů taky není žádná hitparáda. Proto asi jediným hráčem, kterého jsem schopen aspoň zmínit je železný muž z kvalifikace a ofenzivní záložník tureckého Bursasporu, Balázs Dzsudzsák, který má letos v jeho dresu na kontě 3 góly a 5 asistencí.

Další fantasy varianty

Přestože pro výhru v GPP fantasy turnajích je potřeba hledat hráče, kteří budou mít nízké procento ownership (jedná se o hráče, které vaši fantasy soupeři nebudou mít tak často ve svých fantasy týmech), pak upřímně říkám, v Maďarsku je nehledejte. Je rozdíl mezi hledáním skrytých podhodnocených hráčů a totálním bláznovstvím.

Závěr

Maďarská bilance 16 získaných bodů (4 výhry, 4 remízy, 2 prohry), skóre 11:9 a 3. místo ve skupině v konkurenci Severního Irska, Rumunska, Finska, Faerských ostrovů a Řecka, nevypovídá o vysoké kvalitě Maďarů. Pro mě nejslabší tým celého Eura.