Euro 2016 Fantasy Preview: Polsko

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Přehled týmu

Po nevydařeném domácím Euru v roce 2012, kdy nepostoupili ani ze skupiny, se pokusí udělat tento talentovaný tým reparát letos a nic jiného než postup ze skupiny si nemůže dávat za cíl. Pod vedením kouče Adama Nawalky dokázali obsadit s náskokem 3 bodů druhé postupové místo a zaujali hlavně svou výbornou útočnou dvojicí Lewandowski-Milik, která dohromady v kvalifikaci nasázela úctyhodných 19 branek a měla by být hlavní útočnou zbraní i na Euru. Osud tomu tak chtěl, že ve skupině C se stejně jako v kvalifikaci opět potkají s Němci, a tak vědí, že jsou k poražení (v kvalifikaci vyhráli doma 2:0 a prohráli venku 3:1), dále pak s Ukrajinou a Severním Irskem. Posledně jmenovaný je úplným nováčkem a velkým outsiderem (přestože již neprohráli 12 utkání v řadě) a ani Ukrajině nelze předpovídat lepší umístění než 3. místo, takže by Poláci neměli mít problém s postupem do další fáze.

Fantasy hvězda

Robert Lewandowski má za sebou životní sezónu, co se týče vstřelených branek, když v dresu Bayernu Mnichov nasázel 30 gólů jen v Bundeslize a přidal dalších 12 gólů v Champions League a DFB Pokalu. Celkem 42 gólů mluví samo za sebe. V Polsku je dlouhodobě kritizován, že není schopen přenést výkony z klubu do reprezentace, ale během letošní kvalifikace, kdy vsítil 13 gólů, tyto hlasy trochu utichly. A i kdyby ne, nic by se nezměnilo, Lewandowski bude pořád hráčem s největším fantasy potenciálem v polském týmu, což se určitě projeví v jeho ceně, takže se připravte na to, že pokud jej budete chtít draftovat, budete si muset hodně připlatit.

Další fantasy varianty

Hned v závěsu za Lewandowskim je jeho parťák z útoku a vycházející polská hvězda Arkadiusz Milik. Teprve 22letý útočník Ajaxu Amsterdam ve své druhé sezóně za slavný holandský klub vsítil celkem 23 gólů a přidal 8 asistencí. Žádný jiný tým nemá asi takhle významně jasnou útočnou dvojku, a pokud nedojde k nějakému zranění, uvidíme oba dva borce pohromadě ve všech zápasech. Uvidíme, s jakou cenovkou vstoupí do Eura Milik, ale očekávám, že bude výrazně nižší než u jeho útočného kolegy, takže by mohlo být reálné stacknout oba dva. V záložní formaci je dobré ještě mrknout na záložníka francouzského Rennes – Kamila Grosického, který se letos pyšní statistikami 9g+3a a z levého křídla by mohl být pro obranu soupeře také hrozbou. A pokud si vybojuje místo v základní sestavě Piotr Zielinski (o kterého má trvale zájem Liverpool), pak by i on měl být zvažován jako potenciální záložník pro váš fantasy tým. Letos za italské Empoli vstřelil 5 gólů a přidal 4 asistence a ve svých 22letech má před sebou slibnou budoucnost.

Závěr

Poláci disponují velice sympatickým týmem, hratelnou skupinou a vcelku úzkým výběrem hráčů s fantasy potenciálem. Což je zajímavá kombinace, která z jejich týmu dělá vcelku slušný objekt na našem fantasy radaru. Uvidíme, jak vysoko bude nastavena cena dvojice Lewandowski/Milik, protože hned první zápas se Severním Irskem může být zajímavý matchup na stacknutí této dvojice, popř. trojice, když si dovolíme přidat ještě jednoho z dvojice Grosicki/Zielinski.