Přehled týmu

Rakušané prošli kvalifikací jako nůž máslem a bez jediné porážky a s jedinou remízou si zajistili přímý postup na šampionát. Výrazně za sebou nechali týmy Ruska (náskok 8 bodů) a Švédska (10 bodů). Přestože se to na první pohled nemusí zdát, Rakušané disponují velice zajímavým a kvalitním kádrem, který čítá celkem 15 krajánků z Německa a 4 z Anglie. Kvalifikaci nakonec zakončili s výborným skóre 22:5 a na Euru určitě budou patřit mezi týmy, na které se ve fantasy fotbale musíme zaměřit, ať už v ofenzivě, tak v defenzivě (6x čisté konto).

Fantasy hvězda

Nejlepším střelcem Rakušanů v kvalifikaci byl útočník Basileje Marc Janko. Tento zkušený spoluhráč Tomáše Vaclíka a Marka Suchého dokázal rozvlnit síť v 7 případech a drží si výbornou bilanci 1 gól na každých 95min. Na Euru by měl patřit k tahounům mužstva, které se ve skupině utká s Portugalskem, Islandem a Maďarskem. Nejedná se o typickou hvězdu, v tomto ohledu by se více hodil jeden z dvojice Alaba, Arnautovič, ale Janko může být tou nejlepší fantasy volbou, pokud budeme potřebovat do svého týmu nenápadného střelce.

Další fantasy varianty

David Alaba nastupuje v rakouském dresu v záložní formaci, což mu dodává na atraktivitě pro fantasy účely. Uvidíme, na jaké pozici bude veden na Fanaments během turnaje, ale určitě s ním musíme počítat. V kvalifikaci dokázal vstřelit 4 góly a pokud by byl zařazen hernou na pozici obránce jedná se o skvělou fantasy volbu. Potenciál na udržení čistého konta rakouský tým určitě má a vzhledem k tomu, že bude nastupovat v záložní řadě, jeho hodnota směrem dopředu markantně roste. Třetím důležitým fantasy hráčem je hvězda Stoke City Marko Arnautovič. Má za sebou výbornou sezónu, ve které dokázal vsítit 12 gólů a přidat 6 asistencí a společně s Alabou budou nejkomplexnější útočné fantasy volby v týmu Rakouska. Jeho největší slabinou je náladová povaha. Pokud nemá svůj den, tak bude na hřišti bezcenný a jeho draft se stane vaší noční můrou. Naopak pokud svůj den má, pak je schopen sám rozhodnout utkání a připsat si statistiky 2+0, 1+1, 2+1.

Závěr

Trojice Fuchs-Klein-Dragovič spolu odehrála celou kvalifikaci a na Euru bude patřit mezi defenzivy, které se vyplatí sledovat. Spolu s brankářem Almerem se ve skupinových zápasech může jednat o opravdu slušný defenzivní stacking, navíc Rakušané začínají turnaj zápasem s Maďarskem, což jim dává opravdu skvělý matchup. V úvodních kolech, kdy ještě nebudeme vědět, v jaké formě týmy na Euro dorazili, bude tento zápas určitě patřit mezi rozumné a obhajitelné volby pro defenzivní stacking Rakouska. Tento tým má určitě na postup ze skupiny – ofenziva i defenziva je ve slušné rovnováze a v konkurenci Islandu a Maďarska by pro ně neměl být problém jít do vyřazovací části.